Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysłanie pisma do sądu zza granicy

  Chcę złożyć apelację od wyroku. Stałe zameldowanie mam w Polsce ale mieszkam czasowo za granicą. Pismo z wyrokiem przyszło na adres w Polsce. Czy mogę apelację wysłać zza granicy? (...)

 • Zasiedzenie a rozgraniczenie nieruchomości

  podstawy prawne do tego aby dzieci Pana K mogły przejąć cześć jego działki? Jak kuzyn ma sie bronić przeciwko zaborczości sąsiadów? Czy fakt umieszczenia ogrodzenia w danym miejscu jest (...)

 • Mam postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, co dalej – opinia prawna

  prawa, wchodzące w skład spadku, ponosi również odpowiedzialność za długi spadkowe. Podsumowanie Jest już w chwili obecnej za późno na to, aby dwoje Pana bratanków odrzuciło spadek, co (...)

 • Opinia prawna na temat mieszkam za granica czy musze sie wymeldowac

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkam za granica czy musze sie wymeldowac, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wynajem mieszkania a kwota wolna

  mojemu bardzo dobremu znajomemu. I dlatego za wynajem chciałbym pobierać niewielką opłatę rzędu 150-200 zł miesięcznie. Czy w prawie podatkowym istnieje jakaś granica od kwoty opłaty (...)

 • Powinności agenta nieruchomości

  . Mieszkam za granica i prosiłam na razie tylko o dostarczenie do banku dokumentu ze spółdzielni, czego nie uczynił. Chce przyjechać na podpisanie kontraktu i nie wiem jakie informacje (...)

 • Składanie zeznań przez teścia

  jest to pobyt stały i może sie zmienić z dnia na dzień i czy musze informować zięcia o tym co prokuratura mi powie? Teść jest w stosunku do zięcia osobą najbliższą, a zatem na podstawie (...)

 • Nabycie nieruchomości przez obcokrajowca

  prawnych. W stosunku do nieruchomości którą Pani nabyła w wyniku spadkobrania i darowizny, będziemy stosowali przepisy prawa polskiego (mimo ze Pani obecnie przebywa za granica i pozostaje w (...)

 • Odwołanie się do sądu pracy zwalnianego celnika

  pozwem o wypłatę odprawy na podstawie art 58 ust. 3 ustawy o Służbie Celnej, powołując sie na fakt, że zwolnienie nastąpiło nie ze względu na odmowę wykonania decyzji, a z powodu reorganizacji (...)

 • Żelazny list a powrót za granicę

  odpowiadanie z wolnej stopy. Osoba również posiada status rezydenta poza granicami Polski, stałe miejsce zamieszkania i stałą pracę. Czy jest możliwość odpowiadania z wolnej stopy za popełnione (...)

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii

  Mieszkam na stałe za granicą w Wielkiej Brytanii. Chciałbym uzyskać od sądu polskiego uznanie rozwodu zawartego za granicą, dokładnie w Tajlandii. Moja żona była Tajką, byliśmy małżeństwem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane