Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasiedzenie a rozgraniczenie nieruchomości

  podstawy prawne do tego aby dzieci Pana K mogły przejąć cześć jego działki? Jak kuzyn ma sie bronić przeciwko zaborczości sąsiadów? Czy fakt umieszczenia ogrodzenia w danym miejscu jest (...)

 • Nabycie nieruchomości przez obcokrajowca

  prawnych. W stosunku do nieruchomości którą Pani nabyła w wyniku spadkobrania i darowizny, będziemy stosowali przepisy prawa polskiego (mimo ze Pani obecnie przebywa za granica i pozostaje w (...)

 • Żelazny list a powrót za granicę

  odpowiadanie z wolnej stopy. Osoba również posiada status rezydenta poza granicami Polski, stałe miejsce zamieszkania i stałą pracę. Czy jest możliwość odpowiadania z wolnej stopy za popełnione (...)

 • Porada prawna na temat mieszkam za granica czy musze sie wymeldowac

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkam za granica czy musze sie wymeldowac, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii

  Mieszkam na stałe za granicą w Wielkiej Brytanii. Chciałbym uzyskać od sądu polskiego uznanie rozwodu zawartego za granicą, dokładnie w Tajlandii. Moja żona była Tajką, byliśmy małżeństwem (...)

 • Właściwość sądu, możliwość zmiany sądu

  Mam problem- gdzie należy złożyć do sądu pozew? Czy tam gdzie mieszka pozwany, czy tam gdzie mieszka powód? Ja jestem powodem i mieszkam w G. Strona pozwana czyli urząd pracy znajduje (...)

 • Ochrona prywatności najemcy

  Najemca proponuje wymianę zamków w celu ochrony prywatności, mam sie zgodzić? Czy musze oddać wszystkie klucze przy wynajmie mieszkania, czy mogę zostawić sobie 1 klucz od własnego (...)

 • Rozliczenie zaliczek w umowie zlecenia

  . Wszystko więc sprowadza sie do kwestii udowodnienia, czy umowy zawarte przez Panią, jako agenta ubezpieczeniowego zostały zarejestrowane. Brak rejestracji, w przypadku sporu sądowego, powinien (...)

 • Przesłanki zasądzenia kosztów procesu

  Czy przy wygranej sprawie o zachowek moje koszty: opłata sądowa, adwokata, biegłego sądowego, koszty biletów samolotowych, prom, hotel-mieszkam za granicą - w ostatecznym rozliczeniu pokrywam (...)

 • Sankcje za braki w dokumentacji budynku

  dotyczące obiektu oraz opracowania projektowe i dokumenty techniczne robót budowlanych wykonywanych w obiekcie w toku jego użytkowania. W przypadku nie zastosowania sie do tego obowiązku na właściciela

 • Przesłanki odroczenia rozprawy na wniosek

  przesłankę do odroczenia terminu rozprawy, jednakże sąd może uznać, że w wyznaczonym już terminie rozprawy możliwe jest przeprowadzenie innego dowodu np. z przesłuchania stron. Czy sąd uzna w/w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane