Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  budynków i lokali mieszkalnych, osób zajmujących lokal mieszkalny bez tytułu prawnego i oczekujących na przysługujący im lokal zamienny lub socjalny oraz najemców i podnajemców opłacających czynsz (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  ;Mieszkanie dla młodych”: zgodnie z art. 2 pkt 3 ustawy MdM lokal mieszkalny jest rozumiany jako samodzielny lokal mieszkalny w rozumieniu art. 2 ust. 2 zdanie pierwsze ustawy z dnia 24 czerwca (...)

 • Zwrot bonifikaty na lokal mieszkalny

  osoby swój udział w lokalu mieszkalnym. Drugi z partnerów będący właścicielem całego lokalu mieszkalnego zamierza sprzedać lokal mieszkalny i w okresie 12 m-cy nabyć inny lokal mieszkalny (...)

 • Porada prawna na temat mieszkalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy

  produkcji rolnej i sprzętu oraz płodów rolnych (§ 3 pkt 8 rozporządzenia). Przepisu nie zawierają natomiast sztywnych kryteriów pozwalających odróżnić budynek mieszkalny od mieszkalno-gospodarczego, (...)

 • Zwrot wydatków za materiały budowlane - duże zmiany w 2014 roku

  dom jednorodzinny,- właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny - z wyłączeniem

 • Opłata za wieczyste użytkowanie gruntu

  moim akcie notarialnym nie ma nawet wzmianki jaki rodzaj gruntu (mieszkalny czy usługowo-mieszkalny) nabyłem. Wiem, że w przypadku przeznaczenia gruntu pod budownictwo mieszkalne opłata roczna (...)

 • Podział lokalu spółdzielczego na dwa lokale – opinia prawna

  mieszkalny musi: a) składać się z zespołu izb (rzadziej jedna izba), b) być wydzielony trwałymi ścianami, c) znajdować się w obrębie budynku, d) być przeznaczony na stały pobyt ludzi, e) służyć (...)

 • Sprzedaż lokalu z zasobu Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

  budownictwa społecznego oraz Zgodnie z art. 56 z.S.Z.R.P. prawo do nabycia lokalu mieszkalnego, innego niż kwatera i kwatera internatowa, przysługuje osobom zajmującym ten lokal mieszkalny na podstawie (...)

 • Budynek mieszkalny a letniskowy

  prawnym obowiązującym od dnia 1 stycznia 2003 r., straciło już na swoim znaczeniu." budynek mieszkalny, dom, letniskowy, zabudowa letniskowa, budynek rekreacji indywidualnej

 • Bdynek letniskowy i mieszkalny a podatek

  podatnika. budynek mieszkalny, letniskowy, dom, stawka podatku

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Płacenie należności przez współwłaściciela

  Witam, mam pewien problem ze współwłaścicielem. Chodzi o dom mieszkalny, którego właścicielami byli mój ojciec i jego brat. Ojciec przepisał swoja (...)

 • Domek gospodarczy

  Witam, Około 6 lat temu rodzice kupili działkę z domkiem jednorodzinnym oraz domkiem gospodarczym. Z mężem chcieliśmy domek gospodarczy rozbudować (...)

 • Czy może dojść do zasiedzenia?

  Witam serdecznie. Kwestia dotyczy zasiedzenia. Około 8 lat temu ojciec zezwolił sąsiadowi na używanie gruntów ornych, aby nie leżały odłogiem. (...)

 • Przekwalifikowanie budynku

  Witam:) Mam takie pytanie: Czy można przekwalifikować budynek gospodarczy na budynek mieszkalny? W jaki sposób to zrobić? Lub gdzie szukać informacji (...)

 • podział gospodarstwa rolnego.

  Ojciec zmarł w 1991r. W chwili śmierci na gospodarstwie pozostawała żona i 14-letni syn. Pozostałe dzieci były pełnoletnie i mieszkały poza domem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane