Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  budynków i lokali mieszkalnych, osób zajmujących lokal mieszkalny bez tytułu prawnego i oczekujących na przysługujący im lokal zamienny lub socjalny oraz najemców i podnajemców opłacających czynsz (...)

 • Zwrot bonifikaty na lokal mieszkalny

  osoby swój udział w lokalu mieszkalnym. Drugi z partnerów będący właścicielem całego lokalu mieszkalnego zamierza sprzedać lokal mieszkalny i w okresie 12 m-cy nabyć inny lokal mieszkalny (...)

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy

  produkcji rolnej i sprzętu oraz płodów rolnych (§ 3 pkt 8 rozporządzenia). Przepisu nie zawierają natomiast sztywnych kryteriów pozwalających odróżnić budynek mieszkalny od mieszkalno-gospodarczego, (...)

 • Porada prawna na temat mieszkalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot wydatków za materiały budowlane - duże zmiany w 2014 roku

  dom jednorodzinny,- właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny - z wyłączeniem

 • Opłata za wieczyste użytkowanie gruntu

  moim akcie notarialnym nie ma nawet wzmianki jaki rodzaj gruntu (mieszkalny czy usługowo-mieszkalny) nabyłem. Wiem, że w przypadku przeznaczenia gruntu pod budownictwo mieszkalne opłata roczna (...)

 • Podział lokalu spółdzielczego na dwa lokale – opinia prawna

  mieszkalny musi: a) składać się z zespołu izb (rzadziej jedna izba), b) być wydzielony trwałymi ścianami, c) znajdować się w obrębie budynku, d) być przeznaczony na stały pobyt ludzi, e) służyć (...)

 • Sprzedaż lokalu z zasobu Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

  budownictwa społecznego oraz Zgodnie z art. 56 z.S.Z.R.P. prawo do nabycia lokalu mieszkalnego, innego niż kwatera i kwatera internatowa, przysługuje osobom zajmującym ten lokal mieszkalny na podstawie (...)

 • Budynek mieszkalny a letniskowy

  prawnym obowiązującym od dnia 1 stycznia 2003 r., straciło już na swoim znaczeniu." budynek mieszkalny, dom, letniskowy, zabudowa letniskowa, budynek rekreacji indywidualnej

 • Bdynek letniskowy i mieszkalny a podatek

  podatnika. budynek mieszkalny, letniskowy, dom, stawka podatku

 • Podatek od nieruchomości od ruiny

  co do uznania danego budynku za mieszkalny. Wydane na gruncie tych sporów orzeczenia sądów administracyjnych przesądziły, iż budynek mieszkalny to budynek przeznaczony do zamieszkania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Płacenie należności przez współwłaściciela

  Witam, mam pewien problem ze współwłaścicielem. Chodzi o dom mieszkalny, którego właścicielami byli mój ojciec i jego brat. Ojciec przepisał swoja (...)

 • Domek gospodarczy

  Witam, Około 6 lat temu rodzice kupili działkę z domkiem jednorodzinnym oraz domkiem gospodarczym. Z mężem chcieliśmy domek gospodarczy rozbudować (...)

 • Czy może dojść do zasiedzenia?

  Witam serdecznie. Kwestia dotyczy zasiedzenia. Około 8 lat temu ojciec zezwolił sąsiadowi na używanie gruntów ornych, aby nie leżały odłogiem. (...)

 • Przekwalifikowanie budynku

  Witam:) Mam takie pytanie: Czy można przekwalifikować budynek gospodarczy na budynek mieszkalny? W jaki sposób to zrobić? Lub gdzie szukać informacji (...)

 • podział gospodarstwa rolnego.

  Ojciec zmarł w 1991r. W chwili śmierci na gospodarstwie pozostawała żona i 14-letni syn. Pozostałe dzieci były pełnoletnie i mieszkały poza domem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane