Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mały ruch graniczny z sąsiadami Unii

  przepływ osób przez granice (tzw. kodeks graniczny Schengen; Dz.U. L 105 z 13.04.2006 r., str. 1) mieszkańcy strefy przygranicznej, państwa członkowskie UE, Unia Europejska, Wspólnota, (...)

 • Mały ruch graniczny z Rosją już działa

  kaliningradzkim i w polskiej strefie przygranicznej. Mieszkańcy strefy przygranicznej mogą przekraczać granicę polsko-rosyjską, w ramach małego ruchu granicznego, tylko drogą (...)

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?

  sobą wejście do strefy Schengen dla obywateli Polski w zakresie przekraczania granic:Każdy obywatel państwa strefy Schengen ma prawo do swobodnego wjazdu na terytorium innego państwa strefy. (...)

 • Porada prawna na temat mieszkańcy strefy przygranicznej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkańcy strefy przygranicznej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Polsko-ukraińska Umowa o zasadach małego ruchu granicznego do ratyfikacji

  ruchu granicznego będą mogli skorzystać nie tylko obywatele Ukrainy będący mieszkańcami ukraińskiej strefy przygranicznej, ale również obywatele państw trzecich będący mieszkańcami tej (...)

 • Propozycje KE dla konsumentów i konkurencji

  ;w i przedsiębiorstw z krajów strefy euro nie stanowi różnicy, czy wykonują transakcje w euro we własnym państwie, czy w innym państwie członkowskim strefy euro. Wniosek ma na (...)

 • Ułatwienia na granicy z Rosją

  zadanie złagodzenia barier, które stanowi granica strefy Schengen. – Jak podaje Sejm RP: ma przyczynić się do ożywienia społecznego, kulturalnego oraz gospodarczego, szczególnie (...)

 • Zasady nabywania nieruchomości przez cudzoziemców

  postępowania powinniśmy być o tym powiadamiani. Decyzję w sprawie zezwolenia na nabycie nieruchomości (akcji lub udziałów w spółce handlowej) położonej na terenie specjalnej strefy (...)

 • Alarm w Warszawie

  wykorzystywana w krajach strefy Schengen. Podobne rozwiązania były stosowane w Polsce podczas EURO 2012, COP19 w Warszawie w 2013 r., Szczytu NATO w 2016 r., Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. czy w (...)

 • W niedzielę nad ranem przedostatnia zmiana czasu...

  stanowisko w kwestii zmian czasu oraz roli przyjętej przez dane Państwo strefy czasowej w znacznym stopniu zależy od poziomu świadomości i wiedzy na temat uwarunkowań społecznych, gospodarczych, geograficznych

 • „Ahoj” – Słowacja wita euro

  wymagało wieloletnich reform polityki gospodarczej i fiskalnej.Zmiana waluty nie oznacza tylko wymiany monet i banknotów, którymi mieszkańcy posługują się na co dzień. Aby można było wprowadzić (...)

 • Wprowadzenie zakazu palenia na klatce schodowej

  uchwały, dla terenu gminy inne niż w/w miejsca przeznaczone do użytku publicznego, jako strefy wolne od dymu tytoniowego. Przepisy te nie dotyczą zatem prywatnych budynków mieszkalnych. W nich ograniczenia

 • Tańsze rozmowy na wakacjach za granicą

  ; Polacy – podobnie jak inni mieszkańcy wspólnoty – nie będą natomiast płacić już za informację, że na poczcie głosowej czeka na nich wiadomość. Samo odsłuchanie nagrania będzie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane