Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pułapki w menu dla turysty

  to: zamiana składników w 46 lokalach, np.: droższe mięso zastępowano innym: kebab z baraniną nie zawierał ani grama baraniny, w pierogach z farszem jagnięco-wołowym było tylko (...)

 • Jakość handlowa mięsa drobiowego

  kontrola jakości, drób, przetwory mięsne, jakość handlowa, mięso drobiowe

 • IV Międzynarodowe Targi Mięso i Wędliny 2009 „Smak Polski"

  http://www.mieso.ztw.pl/ Formularz złoszeniowy (Pobierz Doc) Źródło: www.kig.pl targi, rynek mięsa i wędlin, IV Międzynarodowe Targi Mięso i Wędliny 2009, Smak Polski

 • Porada prawna na temat mięso

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mięso, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • KE monitoruje sprawę irlandzkiej wieprzowiny

  mięso, Komisja Europejska, UE

 • Ubój rytualny tylko w zatwierdzonych rzeźniach

  gwarantowanej w Karcie. wolność religii, ubój rytualny, TSUE, rzeźnia, mięso, religia, zwierzęta, uśmiercanie

 • Konina w Polsce. Ruszyły kontrole żywności

  informacyjnych oraz rozpoczętych kontroli jest Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno–Spożywczych. (uokik.gov.pl) UOKiK, kontrola, mięso, konina

 • UOKiK wziął pod lupę bary fast food

  zawierać? Przede wszystkim datę jego wystawienia, nazwę potrawy, jej ilość oraz zawartość głównego składnika (np. pierogi - 7 sztuk, sok - 350 ml, sałatka z kurczakiem - mięso 100 g, drink (...)

 • Wiesz, co kupujesz? UOKiK ostrzega

  informacji i ilustracji opisujących produkt, których nie było w składzie (np. nazwa i szata graficzna kiełbasy Cielaczaki sugerowały, że jest z cielęciny, jednak w składzie wymieniono mięso wieprzowe (...)

 • Jakie odpady można przekazywać podmiotom niebędącym przedsiębiorcami?

  drapieżnych innych niż zwierzęta z ogrodów zoologicznych i zwierzęta cyrkowe, zwierzyny dzikiej, której mięso nie jest przeznaczone do spożycia przez ludzi, psów z uznanej hodowli, sfor psów gończych, (...)

 • Kodeks wykroczeń

    Art. 1. § 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  zawierających mięso, mleko, produkty mięsne i przetwory mleczne(inne niż mleko początkowe w proszku, żywność dla niemowląt, specjalna żywność lub specjalna karma dla zwierząt domowych wymagana (...)

 • Opłata recyklingowa od toreb na zakupy z tworzywa sztucznego

  na zakupy (o grubości poniżej 15 mikrometrów), tzw. zrywki służące np. do pakowania żywości luzem (np. mięso, owoce, warzywa). Poniżej podano odpowiedzi resortu środowiska i nie tylko dotyczące

 • Przeciwdziałanie nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej

  półtusze wieprzowe),  nieprzetworzone (jak np. świeże warzywa, owoce, mięso)  - przeznaczone do spożycia przez ludzi (lub których spożycia przez ludzi można się spodziewać). (...)

 • Sprzedaż poroża

  łowieckiego może odstąpić osobie wykonującej polowanie tuszę ubitej zwierzyny, jej skórę, trofeum lub mięso, po uiszczeniu uzgodnionej między stronami kwoty stanowiącej ich równowartość

 • Wartość zamówienia a dostawy tego samego rodzaju - opinia prawna

  wydatki na żywność to ok. 150 000 zł (rok 2005). Szacujemy, że w roku bieżącym będzie to ok 130 000 zł. Czy wydatki na żywność mogę podzielić na grupy (np. mięso, nabiał itp.) i pilnować, (...)

 • Pomoc de minimis - Co to jest i jak na tym skorzystać?

  ). ZAŁĄCZNIK I LISTA, o której mowa w artykule 32 Traktatu CZ I   - 1 - Numer nomenklatury brukselskiej - 2 - Opis produktów DZIAŁ 1 Zwierzęta żywe DZIAŁ 2 Mięso (...)

 • Zakaz przywozu do Unii Europejskiej artykułów pochodzenia zwierzęcego

  ; ASF, żywność, produkty spożywcze, granica, przewóz, świnia domowa, świniodzik, dzik, mięso

 • „Plan dla wsi” i inne nowości dla rolników

  mięso wieprzowe spełnia wymagania weterynaryjne. Nowe regulacje mają obowiązywać z dniem następującym po dacie ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Od 27.08 do 14.09.2018 r. będzie trwał

 • Zakaz handlu produktami z fok

  .../2009 w sprawie handlu produktami z fok zakaz handlu, produkty zwierzęce, pochodzenia zwierzęcego, mięso, foki

 • Jakość handlowa wędlin z mięsa czerwonego

  na aspekty znakowania oraz deklarowanych przez producentów parametrów fizykochemicznych.Źródło: www.ijhar-s.gov.pl kontrola jakości, jakość handlowa, JHARS, wędliny, mięso czerwone

 • Walka z ASF

  rolnictwa wyjaśnił, że produkty wytworzone z polskiej wieprzowiny są zdrowe i bezpieczne. Mięso używane do ich produkcji jest przebadane i pochodzi od zdrowych świń. W Polsce żadna chora świnia (...)

 • Za foliówkę trzeba będzie zapłacić...

  luzem (warzywa, owoce, mięso, ryby itp.), gdy zapobiega to jej marnowaniu. Wskazana w ustawie maksymalna stawka opłaty recyklingowej ma wynieść 1 zł za jedną lekką torbę na zakupy z tworzywa

 • Zmiany przepisów na rynkach rolnych. Rząd przyjął projekty ustaw

  , wieprzowina, baranina i kozina, jaja, mięso drobiowe, produkty pszczele, wina, drzewa i rośliny żywe) przez producentów (grupy producentów, organizacje producentów albo zrzeszenia organizacji producentów) (...)

 • Etykiety żywności pod lupą

  kraj, z którego pochodzi produkt rolny. Takie oznakowanie już obowiązuje w odniesieniu do niektórych artykułów żywnościowych sprzedawanych w UE, takich jak nieprzetworzone mięso wołowe, drobiowe, (...)

 • Ochrona zwierząt podczas ich uśmiercania

  konsumenci mieli możliwość wyboru, czy chcą spożywać mięso ze zwierząt ubitych bez uprzedniego pozbawienia świadomości. Odrzucono propozycję, żeby każdy kraj członkowski miał prawo zabronić (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane