Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Światowa gospodarka według MFW

  Globalne perspektywy wzrostu gospodarczego według MFW Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) 10 października 2017 r. opublikował nową prognozę dla gospodarki światowej (World Economic Outlook). W

 • Na ratunek gospodarce

  euro. Przywódcy grupy G20 postanowili również podnieść do 250 mld dolarów (185 mld euro) wysokość linii kredytowej udostępnionej przez MFW dla krajów, których kryzys dotknął najmocniej. MFW, (...)

 • Elastyczna Linia Kredytowa została udostępniona

  Polski:http://www.imf.org/external/pubs/ft/scr/2009/cr09138.pdf  Źródło: www.mf.gov.pl MFW, pożyczki, kredyty, dług publiczny, zadłużenie zagraniczne, Międzynarodowy Fundusz Walutowy

 • Porada prawna na temat mfw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mfw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kryzys finansowy - co dalej

  w Waszyngtonie, UE będzie zabiegać o przyznanie szerszych uprawnień Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu (MFW). W ramach przygotowań do szczytu unijni przywódcy uzgodnili, że MFW, (...)

 • Unia Europejska w walce z kryzysem finansowym

  . Unijni przywódcy postulują powierzenie MFW głównej roli w systemie finansowym. W tym celu zadania MFW należy lepiej skoordynować z zadaniami Forum Stabilności Finansowej. Konieczne (...)

 • Rezolucja w sprawie szczytu G20

  euro jako dodatkowych zasobów finansowych dla MFW i innych instytucji finansowych. PE zauważa jednak, że nie uzgodniono dodatkowych europejskich bodźców fiskalnych, a możliwości działania różnią (...)

 • Po szczycie G20 w Londynie

  Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso za największy sukces szczytu w Londynie uznał zwiększenie roli MFW w globalnym systemie finansowym. Wyraził poparcie dla wolnej gospodarki i wolnego rynku, które

 • BIAC na temat ładu korporacyjnego i kryzysu

  odegrania ważną rolę w koordynacji międzynarodowych wysiłków w tym MFW, G20, Forum Stabilności Finansowej i Banku Światowego, zmierzających do poprawienia jakości regulacji i ładu korporacyjnego.BIAC (...)

 • Dyskusja o wynikach szczytu Rady Europejskiej (19-20 marca 2009 r.)

  szczycie podjęto decyzje o przeznaczaniu 50 mld euro na pomoc krajom UE poza strefą euro. 70 mld euro dostanie MFW na wspomaganie gospodarek państw w kryzysie, a 5 mld euro sfinansuje projekty

 • Gordon Brown w PE: UE będzie liderem zmian

  wyjątków i bez kryjówek dla uchylających się od płacenia podatków. Rola Międzynarodowego Funduszu walutowego musi zostać przemyślana. MFW powinno być instytucją, która nie tylko reaguje na kryzysy, (...)

 • Wezwanie Komisji Europejskiej przed szczytem G20

  międzynarodowej współpracy w dziedzinie nadzoru oraz reformie MFW, Forum Stabilności Finansowej i Banku Światowego. Europa powinna również działać na rzecz globalnego ożywienia, wzywając do zweryfikowania (...)

 • Unia Europejska wobec wyzwań w zakresie żywności: światowe partnerstwo

  organizacji światowych takich jak MFW, WTO i FAO o wywiązanie się z przyjętych przez nie zobowiązań, tak aby wszędzie na świecie zapewnić bezpieczeństwo zaopatrzenia w żywność całej ludności, (...)

 • Debata w PE: Przygotowania do szczytu Rady Europejskiej i kryzys finansowy

  interwencji. Zapowiedział utworzenie grupy na wysokim szczeblu pod kierownictwem byłego dyrektora generalnego MFW Jacquesa de Larosiere, która przygotuje propozycje systemu nadzoru rynków

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane