Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obcokrajowiec zmienia obywatelstwo a jego auto

  jest w pełni sprawny itd., jednakże właściciel nie jest w stanie przekroczyć tylu kilometrów. Ma meldunek w Polsce od 2005 r. i będzie sie starał o kartę stałego pobytu. (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  Zagranicznych. Natomiast w przypadku, w którym zaświadczenie to jest wystawiane w celu potwierdzenia zamieszkiwania przez daną osobę fizyczną na terytorium państwa nieobjętego okręgiem (...)

 • E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  pobyt stały lub czasowy, zameldowanie dziecka, czy może skorzystanie z pełnomocnictwa do zameldowania innej osoby. Warto pamiętać o przygotowaniu odpowiednich dokumentów. W przypadku meldunku, (...)

 • Porada prawna na temat meldunek w polsce

  Nie szukaj dłużej informacji na temat meldunek w polsce, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura a praca za granicą

  ubezpieczenia w stosunku do sumy okresów ubezpieczenia przebytych w Polsce, Szwecji i w Holandii. Tak obliczona kwota częściowej polskiej emerytury będzie wypłacana (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy osiąganych za granicą - opinia prawna

  a Wielką Brytanią i Irlandią Północną znajdzie swoje zastosowanie w przypadku, w którym w trakcie roku podatkowego wróci Pan do Polski (np. w następstwie zakupu przez Pana mieszkania (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  okresów ubezpieczenia i zatrudnienia przebytych w innym państwie członkowskim do okresu wymaganego do nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych w Polsce. Aby okres ten mógł (...)

 • Obowiązek meldunkowy pozostaje

  cudzoziemców (gromadzone są w nich dane o cudzoziemcach którym nadano numer PESEL, jak i o tych którzy go nie otrzymali). Słabą stroną tych rejestrów jest niska (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  przebywają w Polsce w charakterze turystów bądź też wczasowiczów, podlegają obowiązkom meldunkowym na tych samych zasadach co obywatele polscy. Uwaga! Od dnia (...)

 • Kupno działki budowlanej

  jednoosobową w Londynie, pracuję legalnie od 2 lat rozliczam sie tylko w Anglii. Czy w Polsce będę miał problem z urzędem skarbowym, jeśli chodzi o podatek od kupna itp.? Może (...)

 • Dwa adresy zameldowania a emerytura

  pobierałem emeryturę, ale teraz z powodów rodzinnych będę przebywał przez dłuższy okres w Polsce. Z tego powodu i dla własnej wygody chcę otrzymywać rentę w Polsce,(dodam (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane