Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zameldowanie narodzonego dziecka najemcy

  zameldowanie. W przypadku małżonki i dziecka najemca ma prawo przyjęcia ich do lokalu, ponieważ wobec dziecka ciąży na nim obowiązek wynikający z władzy rodzicielskiej, a wobec małżonki (...)

 • Konsekwencje uznania dziecka, czyli obowiązek alimentacyjny - opinia prawna

  dziecka. Alimenty należące się dziecku nie mają nieograniczonej wysokości. O ich wysokości decydują jednak nie faktyczne zarobki, ale same możliwości zarobkowe zobowiązanych do alimentacji takie (...)

 • Małoletnia matka

  jest zgoda ustawowego przedstawiciela dziecka. Do uznania dziecka poczętego potrzebna jest zgoda matki. Niestety poglądy co do tego, czy małoletnia matka może wyrazić zgodę na uznanie dziecka (...)

 • Porada prawna na temat meldunek dziecka narodzonego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat meldunek dziecka narodzonego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać 1000 zł becikowego?

  wysokości 1000 zł na jedno dziecko. Kto może otrzymać becikowe? Może je dostać każdy, kto: jest rodzicem nowo narodzonego dziecka, jest opiekunem prawnym dziecka (...)

 • E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  - odbiór osobisty w urzędzie, tradycyjna przesyłka pocztowa lub przesłana na skrzynkę ePUAP - wersja elektroniczna. E-meldunek jest kolejną, uruchomioną przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca dziecka

  alimentów ani na sam obowiązek alimentacyjny. Utrata władzy rodzicielskiej jest kwestią zupełnie niezależną od obowiązku alimentacyjnego względem dziecka. Władza rodzicielska daje rodzicowi (...)

 • Wniosek o nadanie nazwiska ojca

  przypadku gdy ojcostwo zostało ustalone przez uznanie dziecka, nosi ono nazwisko ojca, chyba że ojciec złoży oświadczenie, że dziecko będzie nosić nazwisko matki. Gdy dziecko w chwili uznania ukończyło (...)

 • Czy można uznać dziecko zmarłe?

  wypadek śmierci dziecka. Ochrona ta powinna szanować uczucia rodziców i uwzględniać ich potrzebę ustalenia rodzicielstwa dziecka, w sytuacji gdy nie było to możliwe przed jego śmiercią. (...)

 • Uznanie dziecka a sądowe ustalenie ojcostwa

  przeze mnie narodzonego dziecka a jakie skutki powoduje nie wyrażenie tegoż uznania tylko zdanie się na sądowe ustalenie ojcostwa? Z punktu widzenia prawa uznanie dziecka jest jednym ze (...)

 • Sprawa w Szamotułach - wyjątek czy reguła?

  Rozmowa z Radosławem Konca, radcą prawnym z kancelarii w Warszawie o postanowieniu Sądu rejonowego w Szamotułach dotyczącym odebrania matce nowo narodzonego dziecka. Radosław KoncaPiotr

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane