Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wynajem mieszkania a opłaty za media

  nawet w przypadku opodatkowania najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodem jest tylko czynsz najmu, a nie np. opłaty za media. Jeśli jednak jest to możliwe, aby uniknąć

 • Umowa najmu a opłata za media

  opłacone media u drugiego? Koszty za media to opłaty za ogrzewanie, wodę, gaz, elektryczność, telefon wraz ze wszystkimi podatkami z tego tytułu. Wymienione media mogą mieć oddzielne (...)

 • Media a ryczałt od najmu

  przychodem jest tylko czynsz najmu, a nie np. opłaty za media. Jeśli jednak jest to możliwe, aby uniknąć ewentualnego sporu, lepiej byłoby obciążyć bezpośrednio najemcę koniecznością regulowania (...)

 • Porada prawna na temat media

  Nie szukaj dłużej informacji na temat media, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Media pod działką sąsiada

  wynagrodzenia. W powyższym zakresie prosimy również zapoznać się z treścią artykułu zatytułowanego Jak uregulować stosunki z sąsiadem? media, służebność, działka, sąsiad, służebność (...)

 • Media na nieruchomości wspólnej

  na wyrażenie zgody na dokonanie czynności zwykłego zarządu. Jednakże najkorzystniejszą formą byłaby forma pisemna (dla celów dowodowych). nieruchomość, wspólna, zgoda, współwłaściciel, media, (...)

 • Refakturowanie za media

  okresu rozliczeniowego. Nie bardzo istnieje możliwość zmiany takiego sposobu rozliczania. przychód, media, energia elektryczna, przychód, faktura VAT

 • Współwłasność drogi a media

  Jestem współwłaścicielka drogi dojazdowej do mojej działki. Mam określone notarialnie z wpisem do KW 1/706 drogi. Wszystkie media są w tej drodze. Wodociągi domagają się notarialnego oświadczenia (...)

 • VAT i ryczałt od prywatnego najmu a media

  rozliczane (tak: R. Żuk, Refakturowanie mediów: zmiany w VAT, eGospodarka.pl). najem, czynsz, media, podstawa opodatkowania, stawka VAT, przychód

 • Służebność mediów

  wynikające z tej służebności to między innymi możliwość przeprowadzenia instalacji doprowadzającej w/w media do Pana działki bez konieczności ponownego ustalania szczegółów takiego rozwiązania. (...)

 • Konsumenci a media społecznościowe

  . Zob: Zestawienie zmian w warunkach umów   media społecznościowe, ochrona konsumentów, Facebook, Twitter oraz Google+

 • Media Markt ukarany

  . Ponadto informujemy, że UOKiK prowadzi kolejne postępowania przeciwko placówkom Media Markt z Opola, Katowic, a także dwóch z Warszawy. W toku jest również postępowanie przeciwko jednemu ze sklepów (...)

 • Uchwała wspólnoty o przekazaniu nadpłaty za media na fundusz remontowy - opinia prawna

  czynszu. W jego skład wchodzi zaliczka na utrzymanie nieruchomości wspólnej (jest stała) oraz zaliczki na media (woda, ogrzewanie). Zaliczki na media były rozliczane co trzy miesiące i właściciele

 • Jak liczyc termin płatnosci faktury?

  niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy. Sugerujemy zatem opłacenie kwoty wynikającej z faktury jak najszybciej. faktura, czynsz najmu, media, termin płatności

 • Definicja przychodu w ryczałcie od najmu

  przypadkach: a) gdy pobieram od lokatorów równowartość czynszu najmu + kwotę należną spółdzielni + kwotę za media, a następnie sam opłacam czynsz w spółdzielni oraz media, b) gdy pobieram (...)

 • Odłączenie prądu najemcy

  najmu, media, lokal, brak zapłaty

 • Odszkodowanie uzupełniające a opłaty za media

  Przez ostatnie dwa lata wynajmowałam, zgodnie z zawartą umową, mieszkanie pewnej rodzinie. 31.12.2006 ta umowa najmu się skończyła. Pomimo tego ci państwo nie chcą się wyprowadzić z mojego mieszkania. (...)

 • Telewizja będzie edukować za nasze podatki

  niepublicznych oraz weźmie pod uwagę najlepszy sposób realizacji misji publicznej. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl telewizja, media publiczne, KRRiT, opłata medialna

 • Służebność mieszkania a opłaty za media

  . służebność, mieszkania, media, opłaty

 • Zabudowanie drogi koniecznej

  cywilnoprawnej. Toteż należy stwierdzić, iż z punktu widzenia postępowania cywilnego jest Pani jego stroną, gdyż jest Pani właścicielem nieruchomości władnącej. służebność, media, służebność (...)

 • Uznanie długu i postępowanie sądowe

  zgłosiłem wynajmu w spółdzielni) zapłacone rachunki za media i zobowiązanie tej osoby do zapłaty zaległego czynszu mogą być dowodami w sądzie przeciwko tej osobie? Jakie mam możliwości odzyskania (...)

 • Opłaty za media po podpisaniu umowy dożywocia

  . Ogólne informacje na temat tej umowy można znaleźć w artykule pt. Darowizna .   służebność mieszkania, dożywocie, użytkowanie, umowa dożywocia, opłaty, media

 • Potrącenie zaległości za media z czynszu

  Właściciele lokali dokonują zaliczkowych opłat za lokale z tytułu kosztów utrzymania nieruchomosci wspólnej oraz z tytułu zużycia mediów w indywidualnych lokalach (za ciepło, wodę, wywóz nieczystości). (...)

 • Mowa nienawiści pretekstem ograniczania kanałów, czy walki z propagandą?

  środkiem, pochodzącego z innego państwa członkowskiego. TSUE stwierdził zatem, że tego rodzaju środek nie jest objęty tą dyrektywą. telewizja, kanał, płatny, usługi medialne, media, nawoływanie (...)

 • „Bank ziemi” przejmie nieruchomości...

  nieruchomości w media, a także wspieranie gmin w rozwoju budownictwa socjalnego i społecznego budownictwa czynszowego. Jak wspomniano, do ważniejszych zadań KZN będzie należało nie tylko gospodarowanie

 • UOKiK wydał cztery zgody na koncentracje

  przejęciu sześciu elektormarketów, znajdujących się w Dębicy, Hrubieszowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Oświęcimiu, Sochaczewie i Bielsku Podlaskim. Invest-Media należy do grupy Domex znajdującej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Which Factors May Affect Working of Sand Grinder?

  Sanding machine, also known as bead mill, wet grinding is mainly used in chemical liquid products.Sander types are many, such as vertical sanding machine, horizontal sand mill, rod type sander, basket sand grinding machine, etc.Sand mill grinding efficiency is affected by many factors, this paper mainly analyzes three main factors of them.Reasons that may influence working of sand grinding mills are in the following:1) the influence of stirring shaft speed on the grinding efficiency Sander stirring shaft speed on the grinding efficiency plays an important role.Dispersed sand mill grinding action of shear force and stroke wipe force, stirring shaft speed, the greater the grinding media of the centrifugal force, the greater the speed of the grinding media ask the difference, the greater the shear force and friction force is, the greater the linear velocity of rotor, the greater the reach requirements for grinding particle size particles content percentage less time.Therefore, from the perspective of improving the efficiency of grinding, elevating the speed of the stirring shaft grinding efficiency, but increase the rotational speed of grinding media, rotor, stator material such as mechanical strength and hardness.So, the general wing stirring shaft end line speed to it is advisable to choose 9 ~ 15 m/s.2) the influence of cooling water temperature on the grinding efficiency Cooling water temperature directly affect the work of grinding indoor temperature, which affect the grinding efficiency.3) the influence of grinding medium on the grinding efficiency Grinding media"s influence on grinding efficiency including the proportion of grinding media, the diameter of the grinding media and the influence of grinding medium filling rate on the grinding efficiency., the greater the proportion of grinding media, it obtained the energy, the greater the impact force and shear force also increases accordingly, grinding efficiency is increased;The smaller the diameter of the grinding media, the smaller the space between the grinding media, and therefore have more too scattered grinding area, and limit the accumulation of material, so as to improve the efficiency of dispersed grinding; Grinding mills" (http://www.hxjq-ballmill.com/pro/ball_mill.html) media filling ratio, the greater the grinding media contact, the greater the frequency dispersion grinding ability also increases.

 • Nieuczciwość właścicielki lokalu sfałszowanie podpisów

  Witam sprawa jest dosyć skomplikowana ale postaram się to wszystko jakoś streścić. Od dwóch lat wynajmujemy mieszkanie w Warszawie, rodzina z dziećmi. (...)

 • Rchunki za media

  Czy właściciel mieszkania (wynajmujący) ma obowiązek przedstawienia rachunków na media (opłaty dodatkowe) swoim najemcom? Wynajmuję mieszkanie od (...)

 • Niezapłacone media po wynajmie

  Witam mam takie pytanie. Wynajmuje mieszkanie wraz z grupą ludzi. Umowa była spisana na mnie a byli lokatorzy byli wpisani jako osoby mieszkające również (...)

 • zameldowanie a oplaty za media

  Moj wnuk jest zameldowany u nas od urodzenia, zameldowany ale nie mieszka a spoldzielnia dolicza mi opalty za media. Probowalam zglosic w spoldzielni fakt (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane