Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • System Dozoru Elektronicznego - Informacje na temat przetargu

  umowy.Zakres prac w etapach:etap I - utworzenie i uruchomienie Centrali Monitorowania SDE wraz z ośrodkiem zapasowym oraz przygotowanie systemu do wykonywania kary dla max. 500 skazanych;etap II - eksploatacja

 • Max Lokata” wprowadzała w błąd

  Konkurencji i Konsumentów.  Źródło: www.uokik.gov.pl Max Lokata, PKO BP, wprowadzenie w błąd, konsument, kampania reklamowa, UOKiK

 • Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich

  równorzędnych min.300, max. 540 godzin obliczeniowych rocznie ustala senat uczelni. Pensum może być również wykonywane poza uczelnią, a w szczególności w szkole ponadpodstawowej, na zasadach określonych (...)

 • Porada prawna na temat max

  Nie szukaj dłużej informacji na temat max, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy PKO BP naruszył prawo?

  Max Lokata, bank, usługi bankowe, lokaty terminowe, PKO BP, kampania reklamowa, postępowanie w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów

 • Przywrócenie do pracy a składki ZUS

  jedynie okres, za jaki pracownik otrzymał wynagrodzenie (max. 3 miesiące). Okres pozostawania bez pracy, za który nie przyznano pracownikowi wynagrodzenia nie zostanie oznaczony w świadectwie pracy

 • Rejestracja jachtów prosta, szybka, tania i przez Internet

  pokładzie i max. siłę wiatru oraz wysokość fali, przy których można żeglować). Pozostałe dane (w tym podawane dobrowolnie dla wygody odbiorców, jak np. numer telefonu w sytuacjach

 • Długi weekend bez opłat na A1. Aż trzy dni

  , 3 i 4 będzie to max. 71 zł, natomiast dla kategorii 5 stawka wynosi max. 298,90 zł. Opis kategorii pojazdów jest dostępny na stronie www.a1.com.pl w zakładce opłaty/klasyfikacja pojazdów. (...)

 • Same cięcia budżetowe nie wystarczą

  regionalnym, wyznaczenie precyzyjnych terminów dla poszczególnych etapów konkursu: ocena formalna max. 14 dni (docelowo powinna być dokonywana w momencie złożenia wniosku), ocena merytoryczna max. (...)

 • Wykorzystanie fragmentów filmów

  uwzględnić odtworzenie kilku fragmentów filmów fabularnych (od kilkunastu sekund do max. 5 min). Raz opracowany program (wraz z materiałami) będzie wielokrotnie powielany i wykorzystywany przez różnych

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  przepisów prawnych rodzina z trójką dzieci mogła odliczyć od podatku max 3.336,12 zł, natomiast po wejściu w życie nowelizacji rodzina taka może odliczyć na pierwsze i drugie dziecko (...)

 • Sposób wyznaczenia linii zabudowy

  metrowego usytuowania linii zabudowy - skrócono ją do max odległości 30m od pasa drogi publicznej. Czy urbanista wraz z inspektorem ds. zagospodarowania przestrzennego w gminie przygotowujący decyzję (...)

 • Brak zarządu w spółce z o.o.

  rezygnacji prezesa z późniejszą reprezentacją spółki przed np. sądem, jeżeli spółka nie ma innego kandydata na prezesa? Spółka nie ma środków finansowych na zatrudnienie kogokolwiek (max. 200 (...)

 • Preferencje krajowe w zamówieniach publicznych (stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004 r.)

  tej samej jakości, lecz droższa max. O 20% jest korzystniejsza i powinna być wybrana. W postępowaniach o zamówienie publiczne na usługi lub roboty budowlane obowiązkowe jest stosowanie preferencji

 • Przekształcenie samochodu z ciężarowego na osobowy

  W marcu 2004 r. nabyłem samochód Ford C-Max w wersji ciężarowej do celów prowadzonej działalności gospodarczej i zgodnie z przepisami odliczyłem sobie podatek VAT od ceny zakupu w pełnej wysokości

 • Służba wojskowa studentów

  jednostce wojskowej. Od 1 stycznia 2004 roku przeszkolenie wojskowe będzie trwało tylko 3 miesiące, Po uzyskaniu statusu absolwenta, wojsko może nas ścigać przez max. 18 miesięcy !!!     Podstawa

 • Zaległy urlop a wypłata ekwiwalentu

  kalendarzowego. Nie dotyczy to tzw. urlopu na żądanie (w wymiarze max. 4 dni). Natomiast w przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania (...)

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  rzeczywistości może ono być inne (max. 3,86%), gdyż jest ono zależne od ilości zatrudnionych (ubezpieczonych) osób oraz od rodzaju działalności wg PKD płatnika składek (ustawa z 30.10.2002 (...)

 • Ograniczenia prawa własności - treść prawa

  umowa. Na moje pismo do TPSA z prośbą o wyjaśnienie sprawy nie dostałem odpowiedzi, a jednynie po moich usilnych telefonach do TPSA przysłano rzeczoznawcę który określił że należy mi się max. (...)

 • UOKiK wydał zgodę na zakup centrum handlowego

  Pharma. BRL Center-Polska prowadzi sieć aptek, pod marką Dr. Max, które znajdują się w 14 województwach, głównie wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, śląskim oraz dolnośląskim. Partner Pharma (...)

 • Jakość paliwa w Polsce. Jest coraz gorzej

  oleju napędowego najczęściej kwestionowano za niską temperaturę zapłonu oraz niedotrzymanie limitu zawartości siarki – wahał się on od 13,2 mg/kg do >1500 mg/kg przy normie max. 10 mg/kg. (...)

 • Wielkie banki ukarane. Zobacz, za co

  kampania reklamowa pt. Max pożyczka, mini ratka, której spoty były emitowane od października do grudnia 2010 r. Pojawiło się w nich m.in. hasło 25,40 miesięcznie za każdy 1000 zł pożyczki, jednak (...)

 • Operatorzy mogli oszukiwać klientów. Już trafili pod lupę

  konsumentów. W konsekwencji może nałożyć karę finansową max. do 10 proc. przychodów każdego z przedsiębiorców - informuje UOKiK. (PK) uokik, telekomunikacja novum, telepolska, uke

 • Nowy taryfikator. Sprawdź, za co możesz dostać punkty karne

  dziecka bez fotelika (6 pkt, dotychczas było to max 3 pkt karne). To niestety wciąż częste przewinienie, szczególnie bagatelizowane na wsiach, gdzie rodzice na krótkim dystansie często nie zapinają (...)

 • Ceny usług telefonii stacjonarnej

  zależności od wielkości ruchu telefonicznego. Do najkorzystniejszych planów taryfowych dla usług oferowanych w sieci operatora należały dwa plany Telefonii Dialog tj. Taryfa Twoje wieczory i weekendy - Max

 • Odpowiedzialny biznes - niewykorzystany potencjał polskich firm

  11. spożywczy12. telekomunikacja13. transportLista 20 największych firm w Polsce prowadzących najbardziej wiarygodne działania odpowiedzialnego biznesu.CSR 24/7 Ranking - lista TOP 20 Punkty %MAX 24,0 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • thomas sabo Not Necessarily A Mystery

  All our replica handbags, [url=http://www.mulberryoutletstyle.co.uk]uk mulberry outlet[/url] and wallets are proudly manufactured by Chinese, in China! (...)

 • PRESCO!POMOCY!!!

  Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • T-Mobile nie działający blueconnect

  Witam, mam taki problem, dnia .26.09.2012 Podpisalłem umowe na internet mobilny z siecią t-mobile w salonie, juz w 1 dniu internet strasznie wolno działal, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane