Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  możliwości preferencyjnego rozliczenia się osoby samotnie wychowującej dziecko nie ma znaczenia, czy była ona osobą samotnie wychowującą dziecko przez cały rok podatkowy, czy (...)

 • Odliczenia od podatku za rok 2008

  skorzystania z ulgi na dziecko). ulga prorodzinna, osoba samotnie wychowująca dziecko, podatek liniowy, skala podatkowa

 • Wypowiedzenie umowy o pracę samotnej matce

  wychowującej dziecko nie można zwolnić, a jeśli tak pracodawca postąpi, matka może wnioskować o odszkodowanie od zakładu pracy. Czy pracodawca może zwolnić matkę samotnie wychowującą (...)

 • Opinia prawna na temat matka samotnie wychowujaca dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat matka samotnie wychowujaca dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenie z dzieckiem przy umowie o dzieło

  , a ulg łączyć nie wolno. Czy mogę na koniec roku rozliczy swój PIT razem z dzieckiem? Przypadki, w których osoba samotnie wychowująca dziecko nie może się rozliczyć w zakresie podatku (...)

 • Świadczenia rodzinne a zasądzone alimenty

  , która nie pracuje i ma zamiar korzystać z instytucji pomocy społecznej, innych świadczeń na dziecko (zasiłek rodzinny), zasiłek dla matki samotnie wychowującej dziecko? Czy takie porozumienie (...)

 • Opieka nad dzieckiem a choroba matki

  Matka samotnie wychowuje dziecko. Ojciec pozbawiony jest praw rodzicielskich. Czy, gdy matka dziecka np. zachoruje, czy babcia dziecka (matka matki) ma prawo do opieki nad dzieckiem (...)

 • Rozliczanie PIT-u wspólnie z dziećmi

  art. 27 ust. 1 (tj. kwoty 530 zł 08 gr X 2 = 1060,16 na każde dziecko). Matka samotnie wychowująca dzieci małoletnie ma prawo skorzystać z powyższej ulgi, zwanej ulgą na dzieci. W przypadku (...)

 • Utrzymnie dzieci i ich matki a zasiłek rodzinny

  sąd obciążył obje rodziców z tym, że na rzecz małoletnich zasadził alimenty od matki po 200 zł na każde dziecko. Matka dzieci przed i po rozwodzie przebywała po za domem, którego formalnie (...)

 • Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  ;ono 548 zł na osobę w rodzinie lub 612 zł w przypadku osoby samotnie wychowującej dziecko lub wychowującej dziecko niepełnosprawne.   Jakie nastąpiły zmiany? Zamiast szeregu różnych, (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  dziecko będzie nosiło nazwisko męża matki. Jeżeli dziecko ukończyło 13 lat, do nadania nazwiska męża matki wymagane jest osobiste wyrażenie przez nie zgody. Analizując drugą sytuację, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ci mi przysługuje?czy ktos wie?czy ktos moze mi pomóc?

  będę matką samotnie wychowującą dziecko, ojciec znany, niezasądzone alimenty i nie będą zasądzone, nie byliśmy tez nigdy małzenstwem,co mi przysługuje?jakieś (...)

 • zameldowanie dziecka

  jestem matka samotnie wychowujaca dziecko, ojcu jeszcze nie odebrałam praw, nie byłam zonata ani nie mieszkalismy z ojcem dziecka. Jak to jest z zameldowaniem (...)

 • Ulga na dzieci po slubie

  Witam Do skladanie pitow za 2011 mamy jeszcez sporo czasu ale chcialabym sie paru rzeczy dowiedziec, poniewaz niewiele sie orientuje w temacie. 1. Mam (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane