Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konwencje (umowy) o unikaniu podwójnego opodatkowania

  materialne prawo podatkowe umawiających się państw. Czemu mają służyć konwencje o unikaniu podwójnego opodatkowania? Umowy te mają przede wszystkim za zadanie rozstrzygnąć (...)

 • Jak zdobyć zawód doradcy podatkowego?

  następujących dziedzin wiedzy: źródła prawa i wykładnia prawa, analiza podatkowa, materialne prawo podatkowe oraz podstawy międzynarodowego prawa podatkowego, postępowanie (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  . - Kodeks cywilny o zleceniu. Właściciele przedsiębiorstwa w spadku mają prawo do udziału w zyskach i uczestniczą w stratach wynikających z prowadzenia przedsiębiorstwa w spadku, w takim stosunku, (...)

 • Porada prawna na temat materialne prawo podatkowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat materialne prawo podatkowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  ;  2) spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego;  3) spółdzielcze prawo do lokalu użytkowego;  4) prawo do domu jednorodzinnego spółdzielni mieszkaniowej; (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  podatnik:- nie złożył zeznania podatkowego za rok objęty wnioskiem,- złożył zeznanie podatkowe za rok objęty wnioskiem, ale nie zapłacił podatku należnego,- złożył zeznanie podatkowe (...)

 • Jakie elementy powinna zawierać dokumentacja transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi?

  zarówno materialne, jak i niematerialne.  Poniżej przedstawiamy przykładowe aktywa angażowane przez strony:  Aktywa materialne: wyposażenie techniczne (narzędzia informatyczne, (...)

 • Projekt nowelizacji ustawy - Prawo oświatowe

  to najważniejsze obszary ujęte w upublicznionym projekcie nowelizacji ustawy - Prawo oświatowe. Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe i ustawy o systemie oświaty oraz niektórych (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  zawartych w nich zapisów. § 2. Księgi podatkowe uważa się za rzetelne, jeżeli dokonywane w nich zapisy odzwierciedlają stan rzeczywisty. § 3. Za niewadliwe uważa się księgi podatkowe (...)

 • Darowizna mieszkania

  ulgi podatkowej, prawo do wydania decyzji ustalającej zobowiązanie podatkowe powstaje w dniu, w którym nastąpiło zdarzenie powodujące utratę prawa do ulgi. Termin do wydania decyzji wynosi (...)

 • Podatek przy nabyciu w drodze dziedziczenia, zapisu zwykłego, dalszego zapisu, zapisu windykacyjnego, polecenia testamentowego

  należny podatek został zapłacony albo zobowiązanie podatkowe wygasło wskutek przedawnienia. Ustalenie podatku i zeznanie podatkowe Podatnicy są obowiązani złożyć w terminie miesiąca od (...)

 • Ogólne zasady postępowania podatkowego

  podatkowe całkiem konkretne obowiązki. Nawet jeżeli zasady te bywają nader często ignorowane przez organy podatkowe, nie oznacza bynajmniej, że nie obowiązują. Organy podatkowe muszą (...)

 • Polski sąd a obce prawo

  kraju? W pierwszej kolejności należy wskazać na różnice między stosowaniem międzynarodowego prawa prywatnego a jurysdykcją krajową. Przepisy ustawy - Prawo międzynarodowe prywatne wskazują

 • Wykładnia umów o unikaniu podwójnego opodatkowania

  małe szansę na urzeczywistnienie (wyjątek: prawo wspólnotowe). Na ogół konwencje podatkowe są interpretowane indywidualnie, tzn. przez krajowe organy podatkowe lub sądy. (...)

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  terytorialnie ograniczonym zakresie działania. Prawo miejscowe określa powinności, uprawnienia dla ogółu mieszkańców danego terenu. Prawo miejscowe nie stanowi wyłomu (wyjątku (...)

 • Prawo materialne

  Czy możliwym jest wyjaśnienie co to jest prawo materialne? Jakiś przykład naruszenia tego prawa? Prawo materialne to normy prawne regulujące kwestie związane z materialną częścią (...)

 • Odpowiedzialność podatkowa osób trzecich

  określającej zobowiązanie podatkowe podatnika. Po wydaniu decyzji o odpowiedzialności osoby trzeciej, zobowiązany ma 14 dni na zapłatę. Ma też prawo do złożenia wniosku o odroczenie terminu (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  spraw podatkowych lub inne informacje podatkowe mogą być udostępniane właściwym władzom państw obcych, pod warunkiem że wykorzystywanie udostępnionych informacji nastąpi zgodnie z zasadami określonymi (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  wyrażona w cenie określonej w umowie znacznie odbiega od wartości rynkowej, organ podatkowy ma prawo wezwie strony umowy do zmiany tej wartości lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie ceny znacznie

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej. Z uwagi na fakt, iż ograniczenie dotyczy (wszelkiego rodzaju) opłat i należności za korzystanie lub prawo do korzystania z praw i (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  mieszkalnego lub wynikające z przydziału spółdzielni mieszkaniowej: prawo do domu jednorodzinnego lub prawo do lokalu w małym domu mieszkalnym, a w razie dysponowania tymi prawami przekażą (...)

 • NSA o przedawnieniu zobowiązań podatkowych

  ziszczenia się materialnoprawnego skutku przewidzianego w art. 70 § 6 pkt 1 O.p. - wyjaśnił NSA. termin przedawnienia, przedawnienie, zobowiązania podatkowe, podatek, zawieszenie biegu, wszczęcie

 • Rozliczanie podatku VAT od usług medialnych

  przepisem, prawo do odliczenia podatku powstaje w momencie, w którym odliczany podatek staje się wymagany.  Prawo unijne wiąże zatem prawo do odliczenia podatku naliczonego (...)

 • Odpowiedzialność członków zarządu za zaległości podatkowe spółek

  spółki w organizacji. ##baner## Odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe powstałe po likwidacji spółki  Za zobowiązania podatkowe powstałe na podstawie odrębnych przepisów (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  doręczenia zawiadomienia organu podatkowego. Prawo do terminowego załatwienia sprawy przez urząd Masz prawo oczekiwać, że Twoja sprawa zostanie załatwiona bez zbędnej zwłoki, jednak nie później (...)

 • VAT od miejsca parkingowego

  Podatkowe" 1999 nr 6 str. 27-28/. (Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, sygn. I FSK 103/05).   Podstawa prawna: Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane