Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyjaśnienia dotyczące ograniczeń handlu w niedziele i święta

  konsumentów. W które niedziele w 2018 r. i w kolejnych latach nie będzie obowiązywać zakaz handlu? Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele (...)

 • Opłata recyklingowa od toreb na zakupy z tworzywa sztucznego

  nabywanych w moim sklepie produktów. Nie. Torby te będą podlegać opłacie recyklingowej w chwili, gdy podmiot, który je nabył, będzie je oferował w sklepie (...)

 • Black Friday - nie daj się zrobić w konia

  w sklepie tradycyjnym Trudniej może być z oddaniem nietrafionych zakupów w zwykłych sklepach. Tu wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy. Najlepiej zapytaj o taką możliwość (...)

 • Porada prawna na temat manko w sklepie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat manko w sklepie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych

  ogółu towarów w tym sklepie. Dla wyjaśnienia dodamy, że napojem alkoholowym w rozumieniu niniejszej ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia (...)

 • Reklamacja, niezgodność towaru z umową, niekompletność - poznaj swoje prawa

  dowodem potwierdzającym zakup towaru w danym sklepie. Konsument może potwierdzić zawarcie transakcji także w inny sposób np. przedstawiając wyciąg z historii transakcji dokonanych na (...)

 • Odpowiedzialność materialna pracowników

  narzędzia i instrumenty lub podobne przedmioty, a także środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze, jak również inne mienie, odpowiada w pełnej wysokości za szkodę powstałą w (...)

 • Kiedy można przetwarzać dane osobowe?

  interesem realizowanym przez administratora danych jest również marketing jego produktów czy usług. Przetwarzanie danych w takim celu – marketingowym w stosunku do produktów (...)

 • Koszty kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej

  Inspekcji Sanitarnej. Zgodnie z art. 36 w/w ustawy za badania laboratoryjne oraz inne czynności wykonywane przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze sprawowaniem bieżącego (...)

 • Zatrudnienie po urlopie wychowawczym

  Pracownica przebywa na urlopie wychowawczym i w dniu 14.10.2008 powraca z niego. Pracodawca w miejscowości X miał 2 sklepy, a w miejscowości Y 1 sklep. Pracownica pracowała w miejscowości (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  . Nowelizacja pre­cyzuje ten przepis w związku z rozszerzeniem katalogu podmiotów, które mogą wykonywać działalność gospodarczą w Polsce na takich samych zasadach jak (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odpowiedzialność materialna?

  Witam, mam pytanie, jezeli w umowie o prace nie mam zaznaczone nic o odpowiedzialnosci materialnej i nic takiego nie podpisywałam to czy pracodawca moze (...)

 • Wspólna odp. Materialna......chcą mnie pozwać. Pomocy!!!

  Witam wszystkich użytkowników !! Pracuję w sklepie odzieżowym (w czerwcu minie 3 lata). Na początku przyjęcia do pracy podpisałam wspólną odpowiedzialność (...)

 • Pomocy mam manko!!!!!

  Witam sredecznie !!!!Pracuje w sklepie mięsnym i wyszlo nam manko ok 10tyś.Czy firma może dawac towar który ma trzy miejsca po przecinku czyli szynka (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • nieuczciwy pracodawca

  Mój pracodawca w czasie mojego zwolnienia zarzadzil inwentaryzacje o której nic nie wiedziałem następnie zwolnił mnie dyscyplinarnie a teraz złożył (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane