Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  ;ra dostała mandat, po 7 dniu od wystawienia mandatu - jeśli jesteś przedstawicielem służby, która wydała mandat. Ile trzeba czekać na rozstrzygnięcie? Nie ma określonego terminu

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  mandat został wydany przez upoważnionego pracownika urzędu skarbowego;  właściwego urzędu kontroli skarbowej, w przypadku gdy mandat został wydany przez inspektora kontroli skarbowej; właściwej (...)

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu

  . Jeśli tak nie było to można kwestionować mandat tylko i wyłącznie w drodze wznowienia postępowania a nie zaskarżenia do sądu (o czym niżej). Mandat powinien zawierać pouczenie o obowiązku (...)

 • Porada prawna na temat mandat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mandat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Więcej władzy dla straży miejskiej

  funkcjonariusze mogą przy wspomnianych wykroczeniach np. skierować sprawę na wokandę. Po zmianach będzie to niepotrzebne, ponieważ sami wymierzą sprawiedliwość na miejscu wypisując mandat. Nowe (...)

 • Więcej uprawnień dla straży miejskiej

  otrzymać mandat do 1000 zł. Za niektóre wykroczenia funkcjonariusze mogą nakładać jedynie grzywny w wysokości określonej w tzw. taryfikatorze. Strażnik nakładający mandat karny musi (...)

 • Obalenie domniemania niewinnośći po nałożeniu mandatu karnego przez policję

  przepisów Kodeksu postępowania karnego oraz ze sformułowania art. 32 par. 1 i 2 k.p.w, który zalicza mandat do jednego z możliwych rozstrzygnięć, należy uznać, że w istocie mandat (...)

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja

  administracji oraz art. 100 ustawy kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia). mandat, wykroczenie, fotoradar, egzekucja

 • Uchylenie prawomocnego mandatu

  dokonany radarem. Jeśli ten przyrząd jest sprawny to są małe szanse na kwestionowanie mandatu za to wykroczenie. wykroczenie, mandat, odwołanie, przyjęcie mandatu, sąd grodzki

 • Prawomocność mandatu karnego a jego uchylenie

  Kiedy mandat karny staje się prawomocny i czy można go uchylić?  Uchyleniu podlega prawomocny mandat karny. O tym, kiedy mandat staje się prawomocny, stanowi art. 98 par. 2, 3 i 5 (...)

 • Policjant "nie wlepi" wyższego mandatu

  prędkości od 41 do 50 km/h- 8 pkt., mandat od 300 do 400 zł, przekroczenie prędkości od 31-40 km/h- 6 pkt., mandat od 200 do 300 zł, przekroczenie prędkości od 21-30 km/h- 4 pkt., mandat (...)

 • Nałożenie mandatu karnego bez kontaktu ze sprawcą wykroczenia

  Witam. Dostałem mandat za przekroczenie prędkości pomimo, że żaden policjant mnie nie zatrzymał. Czy taki mandat jest skuteczny? Otrzymał Pan do zapłaty mandat. Jest to tzw. mandat (...)

 • Mandat członka rady nadzorczej

  kc, do którego odpowiedniego stosowania odsyła art. 2 ksh, jak i szczególna norma określona w art. 369 par. 4 ksh w związku z art. 386 ksh.  prawo handlowe, spółka akcyjna, rada nadzorcza, mandat

 • Odwołanie się od mandatu

  posiedzeniu. Przed wydaniem postanowienia sąd może zarządzić stosowne czynności w celu sprawdzenia podstaw do uchylenia mandatu karnego. Uchylając mandat karny nakazuje się podmiotowi, na rachunek (...)

 • Odwołanie od mandatu karnego

  więc podpisał Pan mandat, to bardzo trudno będzie wykazać, że nie został Pan pouczony o prawie odmowy przyjęcia mandatu. wykroczenie, mandat karny, postępowanie mandatowe, mandaty, Inspektor (...)

 • Wniosek o uchylenie mandatu karnego

  podać także przyczyny odmowy. Tak więc w takim przypadku sprawa kierowana jest do sądu. W przypadku zasądzenia przez sąd kary grzywny – wpłata stanowi dochód budżetu państwa. mandat, (...)

 • Zmiana kadencji Zarządu

  odbyciu tego zgromadzenia jego mandat wygasa. W Państwa przypadku powstaje jednak wątpliwość, czy mandat na pewno wygasł (w pytaniu nie zostało dokładnie wskazane kiedy był powołany zarząd).  (...)

 • Fiskus dostanie terminale. Mandat zapłacisz kartą

  Madejski, e-prawnik.pl mandat, celnik, fiskus, urząd skarbowy, wykroczenie, wykroczenie skarbowe, kontrola, podatki, należność, cło, akcyza

 • Koniec bezkarności na drogach osiedlowych

  wszystkich drogach, które do niej prowadzą. Za co można dostać mandat na osiedlu tylko w strefie ruchu? Kierowca auta dostanie mandat np. za: 1. korzystanie podczas jazdy z telefonu trzymając (...)

 • Nowi posłowie już obradują

  Szczecinku i dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w tym mieście. Arkadiusza Rybickiego (PO) zastąpił z kolei Paweł Orłowski, wcześniej wiceprezydent Sopotu. Mandat Jolanty Szymanek-Deresz (...)

 • Ukaranie cudzoziemca mandatem

  Czy obywatelowi państwa obcego można wystawić mandat kredytowy za popełnione przez niego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wykroczenie drogowe? Osoby, które popełniły na terytorium

 • Odwołanie i rezygnacja z funkcji członka zarządu

  Kiedy wygasa mandat członka zarządu? Mandat członka zarządu spółki z o.o. wygasa z dniem odbycia zgromadzenia wspólników zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za pierwszy

 • Przedawnienie mandatu kredytowanego

  Ile - wg przepisów - musi upłynąć czasu, aby mandat kredytowany uległ przedawnieniu? Mandat karny to uproszczona forma nałożenia grzywny za wykroczenie. Wyróżnia się trzy rodzaje mandatów: (...)

 • Skarga na pracownika Straży Miejskiej

  do rodziców mój mąż został złapany przez fotoradar. Mandat został wysłany do teściowej, z którą nie utrzymujemy kontaktów. Mandat został przez nią odebrany i przez nią pokwitowany. (...)

 • Zarządzenie zastępcze wojewody, odwołanie radnego

  naruszenie zakazu sprawowania określonych stanowisk. Żaden przepis nie wymaga, aby taka działalność była prowadzona jeszcze w chwili wydania uchwały (zarządzenia) co do wygaśnięcia mandatu. Mandat

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu

  powyższym zakresie prosimy również zapoznać się z treścią artykułu zatytułowanego Odwołanie i rezygnacja z funkcji członka zarządu rezygnacja, członek zarządu, odwołanie, mandat, umowa o pracę, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

  w czerwcu 2006 roku otrzymałam mandat za przjazd autobusem miejskim bez waznego biletu. W listopadzie 2004 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty długu (...)

 • mandat

  Witam Przyszedł do mnie mandat do zapłaty i informacja, że fotoradar zarejestrował 80km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 40 km/h. (...)

 • Mandat karny kredytowany na raty

  Witam Około 3 tyg. temu otrzymałem mandat na dosc sporą kwote 400 zł ( jak na moje zarobki to niemalo ) ktory przyjąłem i podpisalem.Około 4 dni (...)

 • MANDAT KARNY

  CZY MANDAT KREDYTOWY ULEGA PRZEDAWNIENIU, JEŻELI TAK TO PO JAKIM OKRESIE? (ROMAN02) Pewnie że ulega przedawnieniu, chyba po trzech latach (nie mam pewności) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane