Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  ; Mandat karny kredytowany Mandat karny kredytowany powinien zawierać pouczenie o obowiązku uiszczenia nałożonej kary grzywny w terminie 7 dni od daty przyjęcia mandatu oraz o (...)

 • Mandat od fiskusa można uchylić

  pokwitowania jego odbioru. Sąd, uchylając mandat karny, nakazuje podmiotowi, na rachunek którego pobrano grzywnę, niezwłoczny zwrot uiszczonej kwoty. Sąd może uchylić prawomocny mandat (...)

 • Prawomocność mandatu karnego a jego uchylenie

  Kiedy mandat karny staje się prawomocny i czy można go uchylić?  Uchyleniu podlega prawomocny mandat karny. O tym, kiedy mandat staje się prawomocny, stanowi art. 98 (...)

 • Porada prawna na temat mandat karny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mandat karny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwołanie się od mandatu

  posiedzeniu. Przed wydaniem postanowienia sąd może zarządzić stosowne czynności w celu sprawdzenia podstaw do uchylenia mandatu karnego. Uchylając mandat karny nakazuje się podmiotowi, na rachunek (...)

 • Odwołanie od mandatu karnego

  grzywnę w wyznaczonym terminie za popełnienie wykroczenia"Przyjęcie mandatu powoduje, że staje się on prawomocny. Jedynie, zgodnie z art. 101 kpsw prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, (...)

 • Prawomocny mandat karny kredytowany, nałożony przez funkcjonariusza policji

  Z jaką chwilą staje się prawomocny mandat karny kredytowany, nałożony przez funkcjonariusza policji? Mandat karny kredytowany jest wydawany ukaranemu za potwierdzeniem odbioru. Mandat (...)

 • Uchylenie nałożonego mandatu karnego

  W jakich sytuacjach jest możliwe uchylenie nałożonego mandatu karnego? Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie

 • OC biur rachunkowych - odpowiedzialność

  pokrywał straty z tytułu powyższych zdarzeń. Można by jednakże przyjąć, iż szkodą będzie tylko mandat karny i odsetki od niezapłaconego podatku. Ubezpieczyciel nie będzie natomiast odpowiadał (...)

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja

  , jak powszechnie wiadomo, zarejestrowanie w formie zdjęcia sprawcy wykroczenia, a nie pojazdu którym porusza się sprawca. Mandat karny za wykroczenie zarejestrowane fotoradarem można wystawić (...)

 • Obalenie domniemania niewinnośći po nałożeniu mandatu karnego przez policję

  przepisów Kodeksu postępowania karnego oraz ze sformułowania art. 32 par. 1 i 2 k.p.w, który zalicza mandat do jednego z możliwych rozstrzygnięć, należy uznać, że w istocie mandat (...)

 • Przedawnienie karalności wykroczeń

  Czy nie zapłacony mandat karny ulega przedawnieniu i kiedy? I co grozi za nie zapłacenie po upomnieniach przez poborcę skarbowego ? Nałożenie mandatu karnego następuje w przypadku popełnienia

 • Uchylenie prawomocnego mandatu karnego

  Czy prawomocny mandat karny może zostać uchylony? Prawomocny mandat może zostać uchylony, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Prawomocny (...)

 • Odwołanie od nałożonego mandatu karnego

  nastąpi, wówczas wobec takiej osoby sporządza się wniosek u ukaranie podlegający rozpoznaniu przez wspomniane powyżej kolegia do spraw wykroczeń. mandat, prawomocność orzeczeń, policja, odwołanie, (...)

 • Egzekucja należności z mandatu karnego

  , mandat karny, postępowanie egzekucyjne, organy i uprawnienia dłużnika

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu

  . Jeśli tak nie było to można kwestionować mandat tylko i wyłącznie w drodze wznowienia postępowania a nie zaskarżenia do sądu (o czym niżej). Mandat powinien zawierać pouczenie o obowiązku (...)

 • Uchylenie mandatu karnego przez sąd działający z urzędu a 7 dniowy termin na złożenie wniosku

  sądu. Działając z urzędu sąd może bowiem uchylić prawomocny mandat karny w każdym czasie. Za uchylenie prawomocnego mandatu karnego z urzędu należałoby uznać także uchylenie inspirowane (...)

 • Nieprawidłowe parkowanie a mandat karny

  . nieprawidłowe, parkowanie, mandat, karny

 • Uchylenie mandatu

  stosowne czynności w celu sprawdzenia podstaw do uchylenia mandatu karnego. Uchylając mandat karny nakazuje się podmiotowi, na rachunek którego pobrano grzywnę, zwrot uiszczonej kwoty. (...)

 • Więcej władzy dla straży miejskiej

  międzyresortowych. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl straż miejska, mandat karny, mandat, fałszywy alarm, nielegalne zgromadzenie, wały przeciwpowodziowe, dowód osobisty, rodzice, opieka, (...)

 • Więcej uprawnień dla straży miejskiej

  otrzymać mandat do 1000 zł. Za niektóre wykroczenia funkcjonariusze mogą nakładać jedynie grzywny w wysokości określonej w tzw. taryfikatorze. Strażnik nakładający mandat karny (...)

 • Uchylenie prawomocnego mandatu

  pokwitowania jego odbioru przez ukaranego. Prawomocny mandat karny należy uchylić, jeżeli dany czyn, za który nałożono nim grzywnę, w ogóle nie stanowi czynu zabronionego jako wykroczenie. (...)

 • Nałożenie mandatu karnego bez kontaktu ze sprawcą wykroczenia

  mandatem zaocznym, a w miarę możności podać także przyczyny odmowy.” nałożenie, mandat, karny, kontakt, wykroczenie

 • Mandat w postępowaniu karnym skarbowym

  skarbowym lub wykroczeniem skarbowym czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma. Należy również zauważyć, iż prawomocny mandat karny podlega niezwłocznie uchyleniu tylko, (...)

 • Przedawnienie mandatu kredytowanego

  Ile - wg przepisów - musi upłynąć czasu, aby mandat kredytowany uległ przedawnieniu? Mandat karny to uproszczona forma nałożenia grzywny za wykroczenie. Wyróżnia się trzy rodzaje (...)

 • Mandat nie może być kosztem

  mandat karny na osobę z biura rachunkowego odpowiedzialną za złożenie deklaracji - właściciela. Czy zapłacony mandat będzie kosztem dla biura rachunkowego? Zgodnie z art. 22 ust. 1 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Mandat karny kredytowany na raty

  Witam Około 3 tyg. temu otrzymałem mandat na dosc sporą kwote 400 zł ( jak na moje zarobki to niemalo ) ktory przyjąłem i podpisalem.Około 4 dni (...)

 • MANDAT KARNY

  CZY MANDAT KREDYTOWY ULEGA PRZEDAWNIENIU, JEŻELI TAK TO PO JAKIM OKRESIE? (ROMAN02) Pewnie że ulega przedawnieniu, chyba po trzech latach (nie mam pewności) (...)

 • Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

  Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym (...)

 • Mandat karny kredytowany

  Witam, dostałem mandat karny kredytowany na niewielką kwotę, bo 20zł za palenie w pociągu, problem ww tym, jak zauważyłem że musze go zapłacić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane