Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozbawienie pracownika premii regulaminowej

  wnioskiem o pozbawieniu premii. Czy o tym fakcie powinnam zostać zawiadomiona przed potrąceniem czegokolwiek z mojego wynagrodzenia i jaką mam możliwość odwołania się od tej decyzji?  Niniejsza

 • Dziedziczenie po ojcu dziecka przez niego uznanego

  kontaktuje się z dzieckiem i jego matką. Z żoną mam zawartą notarialnie odrębność majątkową. Cały nasz majątek jest na żonę. Czy mimo takiego faktu dziecko pozamałżeńskie będzie (...)

 • Zasady wypłaty nagrody jubileuszowej i odprawy

  Jeżeli mam 54 lata (kobieta), w tym 35 lat i 11 miesięcy pracy czy zakład pracy zobowiązany jest wypłacić mi: nagrodę jubileuszową lub odprawę emerytalną? jakie regulują to przepisy (...)

 • Porada prawna na temat mam 55lat czy mogeisc na emeryture

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mam 55lat czy mogeisc na emeryture, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo rozporządzania rzeczą

  Zamierzam kupić mieszkanie wpłacając 30% jego wartości, resztę spłacając w ratach wraz z czynszem przez 10 lat na podstawie notarialnie potwierdzonej umowy przedwstepnej. Czy mam (...)

 • Prawo dzieci z poprzedniego małżeństwa do zachowku

  synów z pierwszego małżeństwa. W skład tego majątku wchodziło również mieszkanie własnościowe. Macocha po śmierci ojca sprzedała to mieszkanie swojej córce. Czy ja z bratem mam prawo (...)

 • Wezwanie do dostarczenia deklaracji ZUS DRA

  Otrzymałem z ZUS wezwanie do dostarczenia dokumentów ZUS DRA z roku 2000 i 2001 w ciągu 7 dni. Nie jestem w stanie dotrzeć do nich i nie mam pewności czy jeszcze się zachowały. Czy mogę (...)

 • Brak pożycia intymnego a uzyskanie rozwodu

  Jestem od 10 lat żonaty. Niestety moja żona nie chciała mieć ze mną kontaktów fizycznych i do takich nie doszło w ciągu trwania naszego małżeństwa - jest ono nieskonsumowane. Czy na (...)

 • Uchylenie ustalenia ojcostwa

  pozwanego- przez 5 lat płacił alimenty). Po 5 latach ojciec dziecka wniósł sprawę do sądu o ponowne przeprowadzenie badań. Jakie mam prawa? Czy możliwe jest wznowienie postępowania (...)

 • Ochrona posiadania nieruchomości

  Czy jeżeli sąsiad zajął część mojego gruntu i ogrodził go, to mam prawo przywrócić stan poprzedni? Sąsiad ogradzając i użytkując nieruchomość „jak właściciel” stał się (...)

 • Odrzucenie spadku przez matkę a dziedziczenie dzieci

  Gdy byliśmy niepełnoletnimi dziećmi nasza mama odrzuciła spadek, który dziedziczyła. Teraz dostałam, po ukończeniu 18 lat zawiadomienie z klauzulą wykonalności, iż mam spłacić dług z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

  Mam zamiar współzyć z niepełnioletnią(16 lat) - czy jej rodzice mogą mnie oskarżyć i na jakiej podstawie (MŁODY) To jeszcze tego nie zrobiłeś? (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane