Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ta ustawa jest niesprawiedliwa

  5 lat na ewentualne naprawienie błędów. Błędy te polegają przede wszystkim na tym, że nie przewidziano waloryzacji. W przypadku ustawy pomostowej zacznijmy od wyjaśnienia pewnych (...)

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy

  nad tą osobą wyrazi na to zgodę. Osoba niepełnosprawna ma prawo do przerwy w pracy na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek. Czas przerwy wynosi 30 minut i jest wliczany do czasu pracy. Stosowanie

 • Apelacja w sprawie spadkowej

  pisze: "mam na książeczce, domagaj się, aby Tobie oddali, mam też kupioną heblarkę, nikomu nie daj..." Książeczkę przepisał tata na mnie w 2002 roku, a heblarkę i inne rzeczy (...)

 • Porada prawna na temat mam 55lat czy mogeisc na emeryture

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mam 55lat czy mogeisc na emeryture, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem, którego była pozbawiona na okres przekraczający rok. 2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 3, prawo jazdy lub pozwolenie na (...)

 • Czy dziecko dziedziczy po rodzicach z rodziny zastępczej - opinia prawna

  to muszę zrobić na jakimś specjalnym formularzu? Czy mogę wynająć firmę ochroniarską bez ich zgody? Czy mogę do nich wystąpić z roszczeniami związanymi z tym, że tata wynajmował (...)

 • Jestem nękana wulgarnymi sms-ami i mailami.

  niego wiadomości. Chciałabym jeszcze dodać że dwukrotnie człowiek ten włamał się na moją pocztę i na Facebooka. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Zgłosić tą sprawę na policji? (...)

 • Zmiana warunków pracy a czasowe powierzenie

  zmieniające (z 3 miesięcznym wypowiedzeniem, bo pracuję ponad 30 lat). Wiem również, że bez względu na to jaką decyzję podejmę (mam na to 1,5 miesiąca) te 3 miesiące mam (...)

 • Renta rodzinna

  dokumenty? Jeżeli tak, to jakie i czy mam na to jakiś termin? Czy ZUS ma obowiązek wypłacić mi zaległą rentę wraz z odsetkami ustawowymi? Czy mogę domagać się od ZUS-u (...)

 • Ustalenie widzeń dziecka z ojcem

  się, że kolejnym pomysłem byłego męża będzie zabranie tak małego dziecka do siebie na weekend. Jak się przed tym bronić? Wiem, że prędzej czy później to nieuniknione ale czy ze (...)

 • Co odróżnia postępowanie spadkowe, gdy dziedziczenie obejmuje gospodarstwo rolne?- opinia prawna

  dziedziczę na równych zasadach z rodzeństwem czy też mam szansę na preferencyjny dla mnie podział majątku po rodzicach? Czy bazujemy na prawie rolnym z dnia (...)

 • Składki emeryta prowadzącego działalność lub będącego pracownikiem – opinia prawna

  dotyczących mojej sytuacji. Nie wiem, czy moja emerytura może zostać zawieszona w razie osiągania dochodów, jeśli tak to w jakiej wysokości? Czy muszę odprowadzać składki na (...)

 • Pobranie zasiłku pogrzebowego a odrzucenie spadku

  jako syn - spadkobierca odrzucający spadek, mogę pobrać ze ZUS pieniądze na pochówek? Czy z tego powodu nie narażę się na zarzut, że pobrałem aktywa i tym samym nie zablokuję możliwości (...)

 • Anulowanie długu w funduszu alimentacyjnym.

  rodzinnej i majątkowej. Orzecznictwo sądowe wskazuje jednak, że w pierwszej kolejności powinna Pani wystąpić o odroczenie, rozłożenie na raty a na końcu o umorzenie – jednakże orzeczenie (...)

 • Równe płace wśród kobiet i mężczyzn

  ekonomicznym to płaca ma być odpowiednikiem efektów pracy na zasadzie zasługiwania, nie ważne kto to robi. Druga rzecz - Europa się starzeje, czy chcemy czy nie chcemy, może winno (...)

 • Czy moja była żona może żądać ode mnie alimentów na siebie?

  , obowiązek ten wygasa także z upływem pięciu lat od orzeczenia rozwodu, chyba że ze względu na wyjątkowe okoliczności sąd, na żądanie uprawnionego, przedłuży wymieniony termin (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

  zasiedliłem mieszkanie. Jeśli nie upłynął jeszcze okres 5 lat, czy mogę sprzedać to mieszkanie przeznaczając wszystkie uzyskane pieniądze na nowe mieszkanie, bez obawy konieczności (...)

 • Jak uniknąć podwójnego opodatkowania? - opinia prawna

  Stan faktyczny Mam ofertę kontraktu z organizacją w Liechtensteinie do pracy w Kazachstanie, gdzie będę musiał odprowadzać podatek dochodowy? Czy mam obowiązek opłacać również podatek (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  Mam pewien problem, niedawno przyszło mi upomnienie o niezapłacony abonament RTV. Czy muszę zapłacić zaległy abonament? W jaki sposób zabezpieczyć się na przyszłość żeby nie przychodziły (...)

 • Zatarcie skazania wyroku w zawieszeniu

  miesiące. Obecnie kończę studia, nie mam żadnych kłopotów z tytułu nie przestrzegania prawa, mam przez ten mój występek masę kłopotów. Nie mogę do końca się rozwijać zawodowo tak jakbym (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną.

  Przez pięć lat pracowałem w zakładzie pracy jako monter. Nigdy nie dostałem nagany, nie spóźniałem się, pieczołowicie wykonywałem swoje zadania. Umowę. Od czterech lat pracuję na (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  i nie miał przygotowania rolniczego do prowadzenia gospodarstwa), 22 letnią córkę ( nie wiem czy w chwili śmierci siostry uczyła się, czy już pracowała, była już zamężna) oraz małoletniego (...)

 • Przedłużenie terminu wypowiedzenia - opinia prawna

  , czy wymaganie zachowania dłuższego (przedłużonego) okresu wypowiedzenia ma obowiązywać tylko pracodawcę, tylko pracownika czy też obie strony stosunku pracy”.W opisanej sytuacji mamy (...)

 • Czy istnieje możliwość uniknięcia spłaty kredytu?

  windykacyjna. Nie będę oszukiwał, po prostu nie mam pieniędzy na spłatę tego zadłużenia. W zaistniałej sytuacji chciałbym zapytać, po jakim czasie następuje przedawnienie długu? Czy (...)

 • Opłata od wniosku o uwłaszczenie

  W KW uwidocznionymi właścicielami są ludzie nieżyjący od lat 40-tych. Ich córka umarła w 1969 r. Nie wiem czy została uznana za spadkobierczynię, nie wiem też czy ma dzieci. Mój ojciec (...)

 • Dostarczenie lokalu zamiennego

  . W międzyczasie odcięto mi dopływ prądu i wody, aby w ten sposób się mnie pozbyć. Nie mam stałej pracy, a na utrzymaniu mam żonę i syna. Kto jest zobowiązany do zapewnienia mi lokalu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

  Mam zamiar współzyć z niepełnioletnią(16 lat) - czy jej rodzice mogą mnie oskarżyć i na jakiej podstawie (MŁODY) To jeszcze tego nie zrobiłeś? (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane