Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot nakładów przy podziale majątku małżonków

  moją i mojego męża po to, aby dokończyć remont domu? Czy jeśli teraz moi rodzice oświadczą na piśmie o dokonaniu darowizn pieniężnych na moją rzecz i potwierdzi to moja siostra (...)

 • Podstawy zarządzenia wykonania zawieszonej kary - opinia prawna

  pewien co do sytuacji, które narażają Pana ewentualnie na np. „odwieszenie” wykonania kary teraz warunkowo zawieszonej. W Pana przypadku odpowiedź na pytanie, czy orzeczona (...)

 • Ustalenie wysokości czynszu najmu i innych opłat

  pozostaje osoba zameldowana na czas nieoznaczony (figuruje nazwisko na przydziale) - mam dylemat czy osoba ta nie będzie miała problemów z dalszym zamieszkiwaniem, ponieważ od roku (...)

 • Porada prawna na temat mam 55lat czy mogeisc na emeryture

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mam 55lat czy mogeisc na emeryture, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczanie się z podatku w Polsce

  , czy dana osoba ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski, czy też Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 7 i 8 Umowy, określenie "osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę (...)

 • Ochrona lokatora w mieszkaniu kwaterunkowym – opinia prawna

  . 03.01.2002 podpisałem nową umowę na okres 3 lat. Jest ona teraz systematycznie przedłużana. Czy wynajmujący miał prawo do umowy na czas określony? Czy powinna to być (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych

  . Zdecydowałem się na opuszczenie kraju pod pretekstem, że zgadzam się na warunki i jadę sprzedać nerkę opuściłem kraj w 1992 roku i już nie wróciłem. Przebywałem w rożnych Państwach (...)

 • Jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie

  nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. Czy spełniam warunki do otrzymania jednorazowego zasiłku na zagospodarowanie czy też nie? Gdyż (...)

 • Związek nauczyciela z uczniem - opinia prawna

  wszczęcia postępowania dyscyplinarnego, czy wypowiedzenia umowy o pracę. Przyczyną taką mógłby być na przykład zarzut faworyzowania ucznia, czy też traktowania go w rażąco (...)

 • Wezwanie do zapłaty z kancelarii za ściągnięcie polskiego filmu.

  może wystąpić do sądu z prywatnym aktem oskarżenia, natomiast to sąd decyduje, na podstawie zebranych dowodów, czy doszło do popełnienia przestępstwa, czy też nie. Odnosząc (...)

 • Zatrudnienie pracownika młodocianego

  na podstawie umowy o pracę tylko przy wykonywaniu lekkich prac). Jeżeli jednak młodociany po ukończeniu nauki zawodu osiągnie wiek 18 lat, wówczas na podstawie przepisów prawa pracy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

  Mam zamiar współzyć z niepełnioletnią(16 lat) - czy jej rodzice mogą mnie oskarżyć i na jakiej podstawie (MŁODY) To jeszcze tego nie zrobiłeś? (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane