Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zapłata czynszu a zajęcie rachunku bankowego

  fragment ustawy i napisałem, że jeżeli nie wpłaci mi pieniędzy do rąk do dnia 10 każdego miesiąca, to skieruję sprawę na drogę sądową przez adwokata, co narazi go na dodatkowe koszty. (...)

 • Przedawnienie zobowiązania a usunięcie informacji z Biura Informacji Kredytowej - opinia prawna

  nadanie klauzuli wykonalności, czy też nie podpisywał Pan ugód, czy innych zobowiązań do spłaty kredytu. W takim wypadku należy przyjąć, iż minął już okres przedawnienia omawianego (...)

 • Kiedy można sprzedać mieszkanie otrzymane w drodze darowizny aby uniknąć podatku? - opinia prawna

  umowa z firmą developerską i wpłacona część pieniędzy nie zwalnia mnie z zapłaty podatku od darowizny, ponieważ tak czy inaczej na dzień dzisiejszy nie mam aktu własności. Czy (...)

 • Porada prawna na temat mam 55lat czy mogeisc na emeryture

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mam 55lat czy mogeisc na emeryture, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od sprzedaży mieszkania a zakup nowego

  starego mieszkania (okres pomiędzy lutym a czerwcem 2006), i czy jeśli Deweloper nie zdąży z podpisaniem umowy notarialnej końcowej do końca 2006 roku, to czy obowiązywał mnie będzie nowy (...)

 • Podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania

  , a także na nabycie gruntu lub udziału w gruncie albo prawa użytkowania wieczystego gruntu lub udziału w takim prawie, związanych z tym budynkiem lub lokalem,-   na nabycie na (...)

 • Podanie nieprawdy notariuszowi

  odpowiada na dziesiątki SMS-ów. Streszczenie faktów: oczywiście nie było żadnych płatności wzajemnych z tytułu zmiany właściciela, była to przysługa dla kolegi w biedzie, jestem obywatelem norweskim, (...)

 • Sprzedaż mieszkania kupionego w 2005 r.

  , lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub udziału w takim lokalu, a także na nabycie gruntu lub udziału w gruncie albo prawa użytkowania wieczystego gruntu lub udziału w takim (...)

 • Prawo do lokalu socjalnego

  nieżyjącej już właścicielki. Czy w tej sytuacji jest dopuszczalne wyrzucenie mnie na bruk? (mieszkam 10 lat i 4 miesiące). Czy mam prawo dostać lokal zastępczy? W przedstawionym (...)

 • Alimenty dla byłej żony i dorosłego syna

  emeryt kontynuuje harówkę, nie miał urlopu od 25 lat i przez 11 lat pracował na ciężkich kontraktach w tropiku, tunelach i w kopalniach w kraju. Czy po rozwodzie (z winy lub bez (...)

 • Zwrot nakładów na wyposażenie mieszkania

  czy też zgody. Część mieszkania zajmuje na podstawie decyzji Urzędu Miasta wydanej w 1994 roku, na podstawie art. 39 ustawy o samorządzie terytorialnym, art. 1 ust.13 pkt "c" ppkt "e" (...)

 • Żądanie rozwodu przez winnego małżonka

  biologicznym ojcem, powiedziałem, że nie mam, teraz jednak myślę, że powinienem powiedzieć, że jest opiekunem prawnym dziecka konkubiny, od 2 lat. Zastanawiam czy mam złożyć (...)

 • Doprowadzenie do upadłości spółki przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego - opinia prawna

  pewien stan - jest tylko stwierdzeniem stanu istniejącego. Wystawiający dokument powinien, ze względu na znaczenie dokumentu, poświadczyć w nim stan istniejący. Zachowanie sprawcy polega właśnie (...)

 • W czasie kryzysu nawet kawa jest droga

  umowy zabiera więcej czasu na jej wynegocjowanie, zabezpieczenie itd.PC Czy to tylko postawa zachowawcza , czy może wyraz prawdziwych kłopotów?ROI to i to. Nasi klienci obawiają (...)

 • Prawo do zasiłku przedemerytalnego

  Mam 52 lata. Przepracowane 28 lat i 11 miesiecy. Od ponad 4,5 lat przebywam na rencie. W maju 2004 roku staję na ponowną komisję lerarską. Jeżeli nie otrzymam renty nadal, (...)

 • Uzyskanie NIP przez osobę zamieszkałą za granicą

  Jak mam zapłacić podatek od spadku nie mieszkając w Polsce (od 25 lat) i nie będąc płatnikiem podatków w Polsce? Proszę pokazać procedurę i kroki postępowania w systemie. Dla ścisłości (...)

 • Naprawienie szkody w postępowaniu karnym

  Otrzymałem jako pokrzywdzony akt oskarżenia z art. 286 kk oraz dołączony został wniosek prokuratury na zasadzie art. 335 kpk do dobrowolnego poddania sie karze na 2 lata pozbawienia wolności (...)

 • Kiedy zasadny jest wniosek o ubezwłasnowolnienie? - opinia prawna

  wezwał mnie do stawiennictwa na następne posiedzenie - obecność obowiązkowa - czy nie mogę umocować do stawiennictwa w moim imieniu adwokata czy też radcę prawnego? Chciałabym otrzymać (...)

 • Przekształcenie spółdzielczego lokalu a hipoteka

  której zostają wyodrębnione lokale (sprzedawcą - inwestorem budowlanym), oraz o źródło powstania hipotek obciążających poszczególne nieruchomości: czy jest nim wspomniana (...)

 • Udzielanie kredytów hipotecznych na nowych zasadach

  , a wraz z nimi raty kredytu. Obecnie rata kredytu w wysokości 300 tys. zł i zaciąganego na 30 lat wynosi ok. 1400 zł, ale już w sytuacji, gdy stopy procentowe wzrosną do poziomu notowanego pięć (...)

 • Przeznaczenie dochodu ze zbytej nieruchomości

  Sprzedałem nieruchomość, następnie w ciągu 2 lat wydatkowałem pieniądze ze sprzedaży na własne cele mieszkaniowe. W obecnej chwili mam kontrolę z US i zostały podważone moje wydatki (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego

  wspólnej działalności zarobkowej czy gospodarczej. Sąd powinien ocenić trwałości i zupełności rozkładu pożycia opiera się na doświadczeniu życiowym pozwala przyjąć, że na tle (...)

 • Przedawnienie roszczeń działalności gospodarczej

  wydrukowany zapewne teraz na potrzeby \"wezwania do zapłaty\" a nie jest kopią oryginalnej faktury VAT wystawionej 6 lat temu. Czy w związku z prawie 6 letnim okresem jaki minął od wystawienia (...)

 • Czy małżonek może nie zgodzić się na rozwód - opinia prawna

  do sądu o rozwód czy separację, bo tym mi zagroził, jeżeli nie podpiszę. Mimo to jednak jest inaczej. Na razie jeszcze będzie z nami mieszkał, bo nie stać go na kupno mieszkania (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury

  ubezpieczone, które nie osiągnęły określonego wieku emerytalnego (60 lat) mogą przejść na emeryturę po osiągnięciu wieku 55 lat, jeżeli: - mają co najmniej 30-letni okres składkowy (...)

 • Polisolokaty pod okiem UOKiK. Zobacz, na co uważać

  ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. To produkty zakładające podział środków w nieznacznej części na ubezpieczenie, a większości na inwestowanie. Umowa jest zawierana na wiele (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

  Mam zamiar współzyć z niepełnioletnią(16 lat) - czy jej rodzice mogą mnie oskarżyć i na jakiej podstawie (MŁODY) To jeszcze tego nie zrobiłeś? (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane