Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu

  faktu, jeżeli nie mieszkałam z rodzicami od lat, nie jestem zameldowana w tym mieszkaniu, jestem najemcą lokalu kwaterunkowego, w którym mieszkam od kilkunastu lat na podstawie umowy najmu? (...)

 • Zakres obowiązków pracownika

  ona aneks do umowy o pracę, zmieniający na ten czas warunki umowy o pracę i zatrudniono ją na stanowisko p.o. Kierownika Telefonicznego Centrum Informacji. Ja nadal pozostałam na swoim (...)

 • Czy mogę się starać o świadczenie przedemerytalne?

  Czy z tytułu likwidacji mojego zakładu pracy mogę starać się o świadczenie przedemerytalne? Obecnie mam 59 lat, przepracowane 41 lat. Posiadam również gospodarstwo rolne około (...)

 • Porada prawna na temat mam 55lat czy mogeisc na emeryture

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mam 55lat czy mogeisc na emeryture, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wirtualna ziemia obiecana

  . Ja nie mam pojęcia o finansach, ale na szczęście Przemek wie sporo na ten temat. Każdy z nas ma też inną osobowość – jeden nadaje się do wymyślania ambitnych pomysłów, drugi (...)

 • Podatek od sprzedaży domu

  tutaj decyduje. Odnośnie pytań o ulgę mieszkaniową, kiedy będzie ewentualnie sprzedawał przed upływem 5 lat i pieniądze ze sprzedaży przeznaczy w ciągu 2 lat na zakup innego mieszkania: (...)

 • Czy i jak można zwolnić nauczyciela - opinia prawna

  rzetelnego przygotowania do wykonywanej funkcji, w zamian za co uzyskuje zatrudnienie na podstawie, która silniej chroni jej interesy pracownicze.  Nauczyciel zatrudniony na podstawie umowy (...)

 • Jeden czyn a przestępstw kilka, czyli obawy byłego agenta przed konsekwencjami – opinia prawna

  miesięcy do lat 5. Nie jest również wykluczone zakwalifikowanie Pani działania jako poplecznictwa, czyli przestępstwa z art. 239 § 1 k.k., polegającego na utrudnianiu lub udaremnianiu postępowania (...)

 • Samowolna budowa

  budynku? Budynek w tej sytuacji (tak mi się wydaje) powinien zostać zburzony. Czy mam rację? Na budowę budynku mieszkalnego wymagane jest pozwolenie na budowę. Jest to decyzja administracyjna (...)

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  czy ponownie mam 6 miesięcy? Co się dzieje, jeżeli np po tygodniu rozchoruję się na grypę, czy mogę iść na zwolnienie? Czy na inne schorzenie przysługuje (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  zniszczeniu lub zużyciu. Nie jest także istotne, czy przedmiot darowizny znajduje się w majątku obdarowanego (czy może stał się przedmiotem kolejnej darowizny na rzecz innej osoby). (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

  Mam zamiar współzyć z niepełnioletnią(16 lat) - czy jej rodzice mogą mnie oskarżyć i na jakiej podstawie (MŁODY) To jeszcze tego nie zrobiłeś? (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane