Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy osoba małoletnia może prowadzić działalność gospodarczą i otrzymać koncesję?

  . Dlatego małoletni nie może prowadzić działalności gospodarczej a odmowa organu ewidencyjnego dokonania osobie nieletniej wpisu do ewidencji działalności gospodarczej jest uzasadniona. Czy małoletni (...)

 • Darowizna nieruchomości dla małoletniego

  nieruchomości konieczne jest zachowanie formy aktu notarialnego. darowizna, nieruchomość, małoletni, zgoda, sąd rodzinny

 • Małoletni wspólnik spółki z o.o.

  , małoletni, udziałowiec, zdolność do czynności prawnych, zgromadzenie wspólników, prawo głosu, spadkobierca

 • Porada prawna na temat małoletni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat małoletni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  znajdzie, gdy rodzice są małoletni lub z powodu przemijającej przeszkody ich władza rodzicielska została zawieszona albo gdy zostali ubezwłasnowolnieni, jednakże są na tyle świadomi sytuacji, iż (...)

 • Nabycie nieruchomości dla małoletniego

  przeszkodzie, aby obydwie czynności zostały dokonane podczas jednej wizyty u notariusza - tak darowizna jak i umowa sprzedaży (kupna) winna zostać zawarta w formie aktu notarialnego. nieruchomość, małoletni

 • Małoletni założycielem stowarzyszenia

  stowarzyszenia. Jeżeli jednak jednostka organizacyjna stowarzyszenia zrzesza wyłącznie małoletnich, mogą oni wybierać i być wybierani do władz tej jednostki.   stowarzyszenie, założenie, małoletni, (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  (art. 549 § 1 K.p.c.). Zgodnie z art. 10 § 2 K.c., przez zawarcie małżeństwa małoletni uzyskuje pełnoletność. Nie traci jej w razie unieważnienia małżeństwa. Oznacza to, że nieletni, (...)

 • Odszkodowanie od małoletniego

  . ponawiać raz w roku. Koszty komornicze także są ściągane od dłużnika. Niestety co do zasady kierowanie roszczeń do sprawcy szkody, który wtedy był małoletni, nie będzie możliwe. Małoletni, (...)

 • Dziecko jako właściciel nieruchomości a ograniczona zdolność do czynności prawnych

  prawnych). W praktyce oznacza to, iż np.: małoletni właściciel nieruchomości nie może jej zbyć, darować, obciążyć w ogóle (bądź też może dokonać tych czynności jedynie za zgodą jego (...)

 • Odpowiedzialność rodziców za działania nieletniego

  porównania stanu majątkowego poszkodowanego i sprawcy, wynika, że wymagają tego zasady współżycia społecznego. Zatem reasumując małoletni może odpowiadać za swoje czyny sam jak również i jego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • małoletni spadkobierca

  Jest zadłużona firma,której własciciel umiera,a jego najbliźsi spadek odrzucają. W rezultacie spadkobiercami zostały małoletnie dzieci z dalszej (...)

 • małoletni swiadkowie

  Czy musze sie zgodzic na przesłuchanie moich dzieci, w przypadku gdy były własciciel domu posadza mnie o kradzież i gdzie odbyło sie juz przeszukanie (...)

 • kara za niestawiennicto...

  Witam, proszę o poradę czy złożenie pisemnego usprawiediwienia za niestwiennictwo w sprawie karnej może anulować nałożoną karę w wysokości 3tys. (...)

 • Małoletni pokrzywdzony i pojednanie.

  Kto może się pojednać za małoletniego pokrzywdzonego w sprawie o przemoc w rodzinie i czy jest taka możliwośc wogóle? Kurator, na pewno, bo mam (...)

 • małoletni szuka pracy

  Jak wygląda u nas zatrudnienie osoby małoletniej lub nie pełnoletniej?? Jest jakiś limit co do wieku, lub stawki i godzin pracy?? Pytam pow wpływem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane