Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  poprzednie małżeństwo ustało lub zostało unieważnione, chyba że ustanie tego małżeństwa nastąpiło przez śmierć osoby, która zawarła ponownie małżeństwo pozostając w poprzednio (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . § 2. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie z podpisem urzędowo poświadczonym i wymieniać osobę, z którą małżeństwo ma być zawarte. Art. 7. § 1. Jeżeli małżeństwo jest (...)

 • Jak zawrzeć małżeństwo i zarejestrować je w urzędzie stanu cywilnego?

  . Jeżeli konsul uzna, że małżeństwo może być zawarte w wyznaczonej dacie i miejscu, to odbywa się ceremonia ślubu, podczas której osoby zamierzające zawrzeć małżeństwo składają (...)

 • Porada prawna na temat małżeństwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat małżeństwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawarcie małżeństwa przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego

  . małżeństwem wyznaniowym ze skutkami cywilnymi. Kiedy małżeństwo w formie świeckiej zostaje zawarte? Małżeństwo zawarte w takiej formie istnieje tylko wówczas, gdy zostają spełnione (...)

 • Zawarcie małżeństwa za granicą

  małżeństwa? Kierownik urzędu stanu cywilnego, w sytuacji gdy osoba, która zawarła małżeństwo za granicą i wyrazi wolę ujawnienia tego faktu w polskich aktach stanu cywilnego, zbada, czy (...)

 • Zmiana osoby dłużnika - przejęcie długu

  czynienia z umową przejęcia długu. Faktem jednak jest, iż małżeństwo B zobowiązało się spłacić kredyt zaciągnięty przez małżonków A. Nieważność umowy o przejęcie długu powoduje jednak, (...)

 • Ponowne zawarcie małżeństwa

  oświadczeniami. Wówczas po spełnieniu w/w warunków, będzie możliwe zawarcie małżeństwa z udziałem pełnomocnika przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. małżeństwo, ponowne zawarcie, mąż, (...)

 • Zawarcie małżeństwa przez cudzoziemca

  dokumentu sąd na podstawie właściwego prawa ustala, czy osoba ta może zawrzeć małżeństwo. Należy pamiętać o tym, że cudzoziemiec, który mógłby zawrzeć małżeństwo według (...)

 • Jakie dokumenty są niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego przez cudzoziemca?

  aktach stanu cywilnego (Dz.U.2014.1741 z dnia 2014.12.08) małżeństwo, cudzoziemcy, obywatelstwo, ślub cywilny, obcokrajowcy, żona, mąż

 • Rozwiązanie małżeństwa zawartego za granicą - opinia prawna

  stałego pobytu i nie był zameldowany w mieszkaniu. W 1995 r. małżeństwo rozpadło się, a mąż wrócił do Holandii. Siostra chce ponownie wyjść za mąż za obywatela polskiego. Czy jej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Małżeństwo

  Czy małżonkowie muszą mieć wspólne miejsce zamieszkania, żeby przysługiwały im wszystkie prawa? np. do dziedziczenia majątku, wspólnoty mieszkaniowej, (...)

 • Czy małżeństwo jest ważne

  Małżeństwo zostało zawarte za granicą, przez obywateli Polski i USA. Okazało się, że dane dostarczone przez jednego z małżonków , odnoszące (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane