Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  domniemania ojcostwa wystarcza, jeżeli w procesie o zaprzeczenie ojcostwa mąż złoży oświadczenie, że nie jest ojcem dziecka.§ 2. Jeżeli jednak mąż obcował z matką dziecka nie dawniej (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa - Co jeśli Twój mąż nie jest ojcem dziecka?

  prokurator, Z żądaniem takim można wystąpić jedynie w ściśle określonych terminach, po upływie których nie jest już możliwe zaprzeczenie ojcostwa, chociażby dla każdego było oczywiste, że (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  wykazanie, że mąż matki nie jest ojcem dziecka. Art. 68. Zaprzeczenie ojcostwa nie jest dopuszczalne, jeżeli dziecko zostało poczęte w następstwie zabiegu medycznego, na który mąż matki (...)

 • Porada prawna na temat mąż

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mąż, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty po zaprzeczeniu ojcostwa

  Z pierwszego małżeństwa mam 2 dzieci. Po rozwodzie z mężem przeprowadziłam test na ojcostwo, a wynik badania udowodnił, że były mąż nie jest ojcem jednego z dzieci. Były mąż płacił (...)

 • Co wpłynie na podział majątku rozwodzących się małżonków – opinia prawna

  Pani ustalić adres, pod którym przebywa mąż. Jeżeli podała/poda Pani adres miejsca zameldowania i mąż korespondencji nie odbierze wówczas wszelkie pisma będą wracać do sądu (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  wystąpił mąż np. za miesiąc, o odroczenie postępowania? Słyszałam, że jest to możliwe, maksymalnie chyba na lat 5. Zależy mi na tym, ponieważ mąż chce zakończyć jak najszybciej (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  październik 2005 - luty 2006 i kwotę tę mąż wpłacił wraz z odsetkami na podane przez córkę nowe konto bankowe. Podobnie jak alimenty za sierpień br. Na przekazach pocztowych mąż (...)

 • Czy były mąż może sprzedać bez mojej zgody nasz dom?

  majątku wspólnego – nawet kiedy drugim współwłaścicielem byłaby inna osoba, niż były mąż. Aby tego uniknąć, mogłaby Pani skierować do sądu wniosek o zakaz zbywania nieruchomości (...)

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  przebywać wraz ze swoim przyszłym mężem?  Czy jeżeli umrę pierwsza mój przyszły mąż nadal będzie mógł przebywać w tym mieszkaniu? Czy po mojej śmierci mój przyszły (...)

 • Rodzinna spółka cywilna

  spółki, jej nazwa powinna zostać odpowiednio zmieniona. Mąż może nadal prowadzić dokumentację spółki. Warto jednak zastanowić się w tym wypadku nad tym, na jakiej podstawie będzie świadczona (...)

 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie

  zamieszczonych na wstępnie, należy przypomnieć, że mąż już w tym momencie mógłby skierować pozew o eksmisję, jako że nie ma Pani tytułu prawnego do lokalu, a „prawnorodzinny\" tytuł (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości w czasie małżeństwa

  nieruchomości.W przedstawionym stanie faktycznym posiadaczem samoistnym był Pani mąż, jednakże zasiedzenie nastąpiło na rzecz obojga małżonków. Po śmierci męża ustała wspólność (...)

 • Mieszkanie spółdzielcze własnościowe po rozwodzie

  mieszkaniowej za zadłużenie, jeśli były mąż nie będzie płacił czynszu (to mąż jest członkiem spółdzielni)? Czy wymeldowanie się żony byłoby w tej sytuacji korzystniejsze dla niej? (...)

 • Legalizacja pobytu męża obcokrajowca - opinia prawna

  539/2001 lub, w określonym przypadku, prawem krajowym. Po wjeździe na terytorium Państwa członkowskiego, mąż powinien złożyć wniosek o wydaniu o wydanie karty pobytowej członka rodziny. Uzyskanie (...)

 • Zwrot nakładów poniesionych na nieruchomość

  wierze. Wystąpienie przez Panią z takim roszczeniem budzi wiele wątpliwości. Naszym zdaniem z tym roszczeniem powinien wystąpić Pani mąż. Jego można bowiem uznać za posiadacza w dobrej wierze. (...)

 • Jak rozliczyć nakłady na majątek stanowiący masę spadkową - opinia prawna

  mamy. Nie doszło jednak do podziału majątku. W październiku 1985 r. wyszła za mąż za Pana A.T. i zmieniła nazwisko. W 1988 r. mama i jej drugi mąż A.T. występują do banku o kredyt na remont (...)

 • Szybkość postępowania rozwodowego

  mężczyzny nie jest w tym przypadku możliwe (wykazanie niepodobieństwa, aby dany mężczyzna mógł być ojcem dziecka). Jest tak jeśli, np. w czasie poczęcia dziecka mąż nie przebywał w kraju, albo (...)

 • Wymeldowanie bez zgody zainteresowanego

  stosowanie przemocy). Możliwe jest także zawarcie wniosku o orzeczenie eksmisji męża w pozwie rozwodowym (w tym wypadku sąd może orzec eksmisję jeszcze przed orzeczeniem rozwodu). eksmisja, wymeldowanie, (...)

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego.

  ojcostwa przeciwko mężowi i dziecku, a jeżeli mąż nie żyje - przeciwko dziecku. Jeśli ww. terminy na wytoczenie powództwa o zaprzeczenie ojcostwa minęły, powództwo może wytoczyć (...)

 • Zmiana właściciela firmy czy rejestracja nowej

  działalność gospodarczą, a mąż będzie musiał ją zarejestrować.Odrębną kwestią jest możliwość korzystania przez męża ze składników majątkowych po działalności żony. Sposób (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych

  płacenia alimentów przez pewien okres. Ostatecznie o tym, czy Pani mąż ma podstawy do kwestionowania naliczonych kosztów komorniczych będzie rozstrzygał sąd.  Natomiast kwestia, (...)

 • Podział zarobków w małżeństwie

  nie posiada własnych dochodów. Wspólnym gospodarstwem od tego czasu zarządza mąż. Poza tym niedawno mąż podjął pracę zarobkową przynoszącą mu ok. 5000 zł miesięcznego zarobku netto. (...)

 • Przypisanie winy przy rozwodzie

  do niego pod jej nieobecność wynosząc rożne rzeczy. W chwili obecnej znajoma wniosła o oddalenie pozwu. Mąż zarabia ok. 8000 zł, znajoma 900 zł. Dobrowolnie mąż płaci 1000 zł na dziecko (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego

  . O czym mąż sam mnie informuje. Mąż stawia mi jakieś absurdalne warunki, które musiałabym spełnić, żeby on wrócił do domu (mam nie być na niego zła za to co zrobił i robi, i traktować (...)

 • Podział majątku po rozwodzie

  . Były mąż twierdzi, że cały powyższy majątek należy do niego i stawia świadków, że przed ślubem miał dużo pieniędzy pochodzących ze spadku. Od 12 lat były mąż przebywa w USA, ma (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane