Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie masz prawa podróżując samolotem?

  Europejskie Centrum Konsumenckie. Taka pomoc jest bezpłatna. e-prawnik.pl odwołany lot, opóźnienie, linia lotnicza, odszkodowanie, samolot

 • Odszkodowanie od przewoźnika lotniczego za odwołanie/opóźnienie lotu

  „W sprawie, w której pasażer domaga się od przewoźnika lotniczego odszkodowania za opóźniony lot na podstawie art. 7 Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady (...)

 • Odszkodowanie za odwołany lot

  Linia lotnicza odwołała mój lot z Wrocławia z przyczyn operacyjnych. W zamian zaoferowali mi lot z Krakowa, z czego skorzystałem, ale straciłem na to czas i pieniądze na bilet do Krakowa. Czy (...)

 • Porada prawna na temat lot

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lot, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Refaktura kosztów biletów lotniczych

  Spółka z o.o. zakupiła w Polsce bilet LOT (lot zagraniczny) dla kontrahenta zagranicznego (faktura ze stawką VAT 0%). Następnie zawarła umowę z w/w kontrahentem zagranicznym, w ramach której (...)

 • Jakie są prawa pasażera samolotu?

  godzin oczekiwania na opóźniony lot nie dostarczył choćby kanapki, jest to podstawa do reklamacji. Należy do niej załączyć rachunek, np. za posiłek z baru na lotnisku z żądaniem zwrotu poniesionych

 • Uprawnienia pasażerów w razie opóźnienia lotu odbywającego się na terytorium Państw Członkowskich Unii Europejskiej

  albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające rozporządzenie (EWG) nr 295/91 lot, opóźnienie, unia europejska, państwa członkowskie, uprawnienia pasażerów

 • Opóźniony lot na wakacje? Poznaj swoje prawa

  posiłek z baru na lotnisku z żądaniem zwrotu poniesionych kosztów. Reklamację warto złożyć bez względu na to, o jakich problemach informowały linie lotnicze. Mogły odwołać lot, powołując (...)

 • Zwrot pieniędzy z niezrealizowanej umowy

  prawnego wynika, że PLL LOT w regulaminie promocji zastosowanła tzw. niedozwoloną klauzulę umowną. Nie można bowiem zawrzeć w umowie z konsumentem postanowienia, które "przewiduje utratę praa żądania (...)

 • Wakacyjny lot został odwołany? Poznaj swoje prawa

  (lot jest jedną z usług, na który składa się impreza turystyczna), jak i do linii lotniczej wykonującej dany rejs. o Prawo do otrzymania pisemnej informacji o przepisach na temat odszkodowania i

 • Spóźniony lub odwołany lot. Prawa pasażerów

  jedynie o minimalnym odszkodowaniu. To jednak może być zmniejszone. Jeśli zaoferowano nam lot alternatywny, którego czas przylotu nie przekracza planowego czasu o 2/3/4h (w zależności od dystansu) (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane