Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie odsetki i opłaty może pobierać osoba prowadząca lombard - opinia prawna

  od zawarcia umowy przechowania nie jest właśnie taką niedozwoloną klauzulą (vide art. 3853 pkt 7). lombard, kredyt konsumencki, opłaty, odsetki, przestępstwo, konsument, pożyczka

 • Limit stopy procentowej pożyczki w lombardzie

  (Dz. U. 2011 r., Nr 126, poz. 715).  pożyczka, lombard, stopa procentowa,

 • Ryczałt w spółce a indywidualna działalność

  . lombard, wspólnik, ewidencja przychodów, ryczałt, spółka, indywidualna działalność, księga przychodów i rozchodów, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, prowadzenie działalności jednoosobowo, (...)

 • Porada prawna na temat lombard

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lombard, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa lombardowa

  przedmiotu, z jednoczesnym upoważnieniem do sprzedaży przedmiotu zabezpieczenia w razie braku zwrotu pożyczonej kwoty w określonym terminie. lombard, umowa, lombardowa

 • Pozwolenie na prowadzenie lombardu

  uzyskania odpowiedniego zezwolenia władz. Tak więc osoba fizyczna może podjąć działalność gospodarczą polegającą na prowadzeniu lombardu po uzyskaniu wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. (...)

 • Skup-sprzedaż używanych wyrobów jubilerskich

  Mam zamiar otworzyć lombard i prowadzić jednocześnie skup sprzedaż wyrobów używanych, w tym wyrobów ze złota stosując procedurę szczególną VAT-MARŻA, uprzednio deklarując w US skup-sprzedaż (...)

 • Umowa o przechowanie i depozyt nieprawidłowy

  Prowadzę działalność lombardową, stosuję umowę mieszaną (umowa pożyczki lombardowej wraz z umową o przechowaniu rzeczy). Czy prowadząc lombard i stosując umowę mieszaną (umowa pożyczki lombardowej

 • Pożyczka lombardowa - opinia prawna

  wszystkie te lata ani razu nie dostałem żadnego upomnienia i zastanawiam się czy lombard może naliczać takie horrendalne kwoty. Podkreślam, że obecnie nie mam pracy, ale spłacam komornikowi po 100 (...)

 • Maksymalne odsetki i prowizje

  Prowadzę obecnie lombard. Od dnia 20.02.2005r wchodzi w życie tak zwana ustawa antylichwiarska która określa maksymalną roczną wysokość oprocentowania kredytu na czterokrotną wysokość stopy

 • Lombardy pod lupą

  . Drugi lombard, który sprawdzili policjanci znajdował się na terenie Świnoujścia. Tam policjanci ze Szczecina z kolegami ze Świnoujścia ujawnili szereg specjalistycznych elektronarzędzi z 

 • Ile za okradanie własnego dziecka?

  , złodziej, rodzice, dziecko, pozbawienie wolności, lombard

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • lombard

  dzień dobry mam pytanko czy prowadzenie jednego lombardu jest opłacalne?????????jak zdobyć wiadomości na temat ile pożyczać za złoto ile za agd (...)

 • Problem z lomabrdem

  Witam serdecznie. Mam taki mały problem z lombardem, a mianowicie miesiąc temu wstawiłem w lombardzie laptopa, nowego zakupionego za kwotę 1700 zł (...)

 • Lombard - kto może założyć?

  Czy osoba wielokrotnie karana może być założycielem lub właścicielem lombardu? Prawo te kwestię reguluje czy pozostaje ona wolna, tak jak np. otwarcie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane