Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  albo inne opłaty za używanie lokalu w dotychczasowej wysokości do dnia rozwiązania stosunku prawnego, na podstawie którego lokator zajmuje lokal;   2) określonym w ust. 5 pkt 2 lokator

 • Eksmisja lokatora, który nie płaci czynszu - opinia prawna

  zamieszkał w swoim lokalu lub zaprzestał w nim zamieszkiwać przed upływem pół roku od ustania wypowiedzianego stosunku prawnego, lokator jest uprawniony, według swojego wyboru, bądź do (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  ;dztwo o sądowe rozwiązanie stosunku prawnego i nakazanie opróżnienia lokalu może wytoczyć także inny lokator lub właściciel innego lokalu w tym budynku, w przypadku gdy dany lokator (...)

 • Porada prawna na temat lokator

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lokator, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić.

  opłaty za używanie lokalu w dotychczasowej wysokości do dnia rozwiązania stosunku prawnego, na podstawie którego lokator zajmuje lokal;  2) określonym w ust. 5 pkt 2 lokator jest (...)

 • Postępowanie eksmisyjne

  ), to podstawową przesłanką dla orzeczenia eksmisji jest brak tytułu prawnego do zajmowania lokalu. Również okoliczność, iż lokator uzyskał „przepisanie" liczników prądu (...)

 • "Lokal zamienny" od spółdzielni

  zasadzie członkostwa spółdzielni. Eksmisja została orzeczona przez sąd na skutek zaległości czynszowych, ponieważ lokator stracił prace i przez rok nie opłacał czynszu. Mieszkanie, które lokator (...)

 • Wymeldowanie na wniosek

  nie ma znaczenia okres, przez który lokator nie przebywa w mieszkaniu lecz okoliczność faktycznego opuszczenia miejsca pobytu (czasowego bądź stałego). Skoro jednak lokator nie wymeldował (...)

 • Obowiązek lokatora udostępnienia lokalu w celu usunięcia awarii

  zagrażającej bezpośrednio powstaniem szkody lokator jest obowiązany niezwłocznie udostępnić lokal w celu jej usunięcia. Jeżeli lokator jest nieobecny lub odmawia udostępnienia lokalu, właściciel (...)

 • Czynsz najmu mieszkania

  przyjęcia podwyżki, lokator jest obowiązany uiszczać czynsz albo inne opłaty za używanie lokalu do dnia rozwiązania stosunku prawnego, na podstawie którego lokator zajmuje lokal. W razie (...)

 • Przyczyny rozwiązania umowy najmu lokalu

  uprawniającego do używania lokalu i nakazanie jego opróżnienia. najem, umowa, lokal, rozwiązanie, wypowiedzenie, przyczyny, przyczyna, termin, najemca, wynajmujący, ochrona, lokator, czas, określony

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Lokator

  Mój teść mieszka z nami w mieszkaniu, mieszkanie należy do mnie i do męża. Jednak teść nie chce płacić za rachunki. Czy jest jakiś sposób, (...)

 • Odszkodowanie po wypowiedzeniu 3 letnim

  Witajcie, lokatorowi skończyło się 3 letnie wypowiedzenie w sierpniu 2004 roku. Teraz ma sprawę o eksmisje, ale sąd orzeknie lokal socjalny, bo przedstawi (...)

 • Mieszkanie z lokatorem z licytacji komorniczej - eksmisja

  Witam Tydzien temu kupiłem mieszkanie na licytacji komorniczej ,miało być bez lokatora niestety jest z lokatorem :( Mam możliwosci eksmitowania go (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • lokator-nie lokator?

  Witam. Razem z dwójką współlokatorów znalazłam się w takiej nieprzyjemnej sytuacji: jesteśmy studentami i wspólnie we czwórkę wynajęliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane