Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Udokumentowanie zapłacenia podatku przed bankiem

  Czy bank może żądać od osoby na rzecz której został dokonany zapis na wypadek śmierci dyponowania lokatą czy zgromadzonymi środkami na rachunku zaświadczenia z urzędu (...)

 • Wypłacenie przez bank środków z konta zmarłego

  podstawie dyspozycji wkładcy na wypadek jego śmierci lub z tytułu umorzenia jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego otwartego lub specjalistycznego funduszu inwestycyjnego otwartego (...)

 • Wypłaty z rachunku oszczędnościowego w razie śmierci posiadacza

  zmarły posiadacz rachunku bankowego zawarł z bankiem umowę przewidującą jego uprawnienie do spowodowania tzw. debetu na rachunku). Na czyją rzecz może być dokonana dyspozycja wkładem (...)

 • Porada prawna na temat lokata bankowa dyspozycja na wypadek śmierci podatek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lokata bankowa dyspozycja na wypadek śmierci podatek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kwota do opodatkowania

  Pięć lat temu w momencie śmierci żony istniała wspólna lokata bankowa. Środki z tej lokaty wypłaciłem w kilka dni po śmierci żony, aby ponownie wpłacić, udzielając pełnomocnictwa (...)

 • Dyspozycja na wypadek śmierci

  ; podatek, dyspozycja na wypadek śmierci, podatnik, płatnik, spadki, darowizna, obowiązek

 • Podatek od spadku - Co jest opodatkowane? Jak ustalić wysokość opodatkowania?

  ), wkładu oszczędnościowego na podstawie dyspozycji wkładem na wypadek śmierci lub umorzenia jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego otwartego lub specjalistycznego funduszu (...)

 • Realizacja zapisu bankowego

  osoby. Jest to dyspozycja wkładem na wypadek śmierci. Bank może, a nawet powinien dokonać wypłaty na żądanie uprawnionej osoby. Do zrealizowania przedmiotowej dyspozycji (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  , nabyciu praw do wkładu oszczędnościowego na podstawie dyspozycji wkładcy na wypadek jego śmierci powinno być złożone w terminie 1 miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  nabycie praw do wkładu oszczędnościowego na podstawie dyspozycji wkładem na wypadek śmierci oraz nabycie jednostek uczestnictwa na podstawie dyspozycji uczestnika funduszu (...)

 • Dziedziczenie środków zgromadzonych na rachunku bankowym - opinia prawna

  przejdzie na jej spadkobierców (na Pana i ewentualnie inne osoby powołane do dziedziczenia po niej). dziedziczenie, spadek, spadkobierca, rachunek bankowy, dziedziczenie rachunku bankowego, dyspozycja (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dyspozycja bankowa na wypadek śmierci

  Moje pytanie dotyczy dokonania dyspozycji bankowej na wypadek śmierci która wynika z Art. 56 Prawa Bankowego, a majątku wspólnego współmałżonka (...)

 • Bankowa dyspozycja

  Witam, moje pytanie jest takie czy jeśli złożyłam lokaty na wypadek śmierci w kilku bankach, to moi spadkobiercy będą mogli je odebrać wszystkie (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • jaka wysokość zachówku

  Po zmarłym Dziadku na mocy testamentu całość majątku odziedziczyła Babcia. Zstępnymi Dziadka są dwie córki (z innego małżeństwa), obecnie domagające (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane