Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Lokata bankowa, małżeństwo a masa spadkowa

  właściciela lokaty. Z chwilą otwarcia spadku - śmierci właściciela środków z rachunku bankowego - wchodzą one automatycznie w skład masy spadkowej. lokata bankowa, małżeństwo, masa (...)

 • Kwota do opodatkowania

  inwestowania pieniędzy po śmierci spadkodawcy pozostaje bez wpływu na ustalenie podstawy opodatkowania. spadek, dziedziczenie, małżonkowie, pieniądze, lokata wspólna

 • Masa spadkowa a koszty pogrzebu

  wynagrodzenie wykonawcy testamentu (jeśli taki został ustanowiony). Rachunki moga być ewentyalnie przedstawione jako kserokopie, sąd może jednak zażądać oryginałów. spadek, masa spadkowa, koszty (...)

 • Porada prawna na temat lokata bankowa a spadek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lokata bankowa a spadek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek po żonie

  - 84, skoro lokata bankowa była na moje nazwisko, a upoważniony był syn? Zwolnienie podatkowe, o którym mowa w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn i na okoliczność skorzystania (...)

 • Co zrobić, jeśli masz obligacje GetBack?

  być wprowadzani w błąd poprzez informacje, że są to produkty bezpieczne jak lokata bankowa i zapewnią gwarantowane zyski. Skorzystaj z formularza i powiadom UOKiK o tym, jak w Twoim przypadku (...)

 • Książeczka oszczędnościowa po zmarłej siostrze - opinia prawna

  przyjęciu spadku, właściwy sąd, właściwość sądu, rachunek oszczędnościowy, lokata, zapis bankowy, upoważnienie

 • Udokumentowanie zapłacenia podatku przed bankiem

  przypadku gdy wypłata tych należności do wysokości kwot wolnych od podatku (por. art. 9 ust. 1 ustawy). zapis na wypadek śmierci, rachunek bankowy, lokata bankowa

 • Spłata udziału byłego małżonka w majątku wspólnym

  drugiemu małżonkowi zachowa jednak do swojej dyspozycji, mając jedynie obowiązek jej ratalnego długoterminowego spłacania (bez odsetek, jeśli się nie mylę). Terminowa lokata bankowa tej kwoty (...)

 • Lokata w banku a śmierć właściciela

  bankowym - opinia prawnaPorządek dziedziczenia Kto może dziedziczyć spadekKto dziedziczy środki z rachunku bankowego? Zapis bankowy bank, lokata, śmierć, właściciel, dział, spadek, umowny, (...)

 • Rachunki bankowe wchodzące do spadku

  tych wierzytelności od dnia otwarcia spadku, czyli śmierci spadkodawcy. Odsetki te stanowią pożytki prawa. spadek, rachunek bankowy, tajemnica bankowa, dział spadku, stwierdzenie nabycia spadku

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  , wyniósł zaledwie 9%. W badaniu przeprowadzonym rok wcześniej ta sama bariera była na miejscu drugim, a wskazała na nią jedna czwarta badanych. Trudno jednoznacznie wytłumaczyć tak znaczny spadek (...)

 • Majątek osobisty a dziedziczenie

  małżonka (spadkodawca może postanowić inaczej). Oznacza to, że dom był wyłączną własnością Pana mamy. Przyjmując spadek bez ograniczenia odpowiedzialności, odpowiadają Państwo za długi spadkowe (...)

 • Same cięcia budżetowe nie wystarczą

  1083/2006 zabezpieczeniom takim jak pieniądz, gwarancja bankowa itp., powinna podlegać zaliczka, nie zaś całkowita wartość dofinansowania. o czasu, na który ustanawiane jest zabezpieczenie. Zabezpieczenia (...)

 • Skład majątku spadkowego

  , roszczenie o zwrot nakładów z majątku wspólnego lub na majątek osobisty itd.). skłąd, spadek, zmarły, majątek, umowy, pozaumowne, odszkodowanie, naprawa, bankowa, roszczenie, (...)

 • Kodeks cywilny

  Art. 1. Kodeks niniejszy reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Art. 2. (skreślony). Art. 3. Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu. Art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • lokata bankowa a rachunek bankowy czy się należy

  Witam, Prosze o pomoc. Dostałam spadek po obcej osobie. Jestem wpisana w testamencie do całego spadku, jedynie osobie z rodziny są zapisane wszystkie (...)

 • Wspólniczka ojca nie chce mi oddać spadku

  Witam, mam problem ze spadkiem po moim ojcu ktory zmarl 5 lat temu.Jedynymi spadkobiercami jest mój brat przyrodni zamieszkały od (10 lat za granicą) (...)

 • jaka wysokość zachówku

  Po zmarłym Dziadku na mocy testamentu całość majątku odziedziczyła Babcia. Zstępnymi Dziadka są dwie córki (z innego małżeństwa), obecnie domagające (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Lokata po zmarłej

  Moja teściowa zostawiła w banku lokatę terminową .Nikt nie jest upowazniony. Czy te pieniądze są do odzyskania i w jakiej wysokości ,w chwili śmierci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane