Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup mieszkania przed a spłata kredytu po zawarciu małżeństwa - opinia prawna

  lokat bankowych należy przyznać, iż odsetki od lokat bankowych, na których znajdują się środki finansowe stanowiące majątek osobisty małżonka stanowić będą majątek wspólny małżonków. (...)

 • Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

  dokonywania lokat lub zawierania umów z podmiotami i osobami powiązanymi z funduszem inwestycyjnym.Zmiana art. 110 ust. 2 doprecyzowuje, że fundusz papierów wartościowych zawiadamia Komisję Nadzoru (...)

 • Prawo bankowe

  Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.Rozdział 1Przepisy ogólneArt. 1. Ustawa określa zasady prowadzenia działalności bankowej, tworzenia i organizacji banków, oddziałów i przedstawicielstw banków zagranicznych, (...)

 • Porada prawna na temat lokat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lokat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia

  terminowych lokat oszczędnościowych rachunki powiernicze Jeśli zatem dłużnik ma założony rachunek rozliczeniowy bieżący oraz lokatę terminową, to egzekucja będzie mogła być prowadzona (...)

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  lub wykazy z posiadanych rachunków bankowych, w tym kont i lokat dewizowych, wypisy z rejestrów urzędowych, odpis aktualnych bilansów oraz zaświadczenia o wysokości wynagrodzeń

 • Na jakich zasadach funkcjonuje e-konto?

  ogólnych informacji na temat usług banku (np. oprocentowanie lokat), bądź również na aktywne dokonywanie operacji takich jak przelewy, zakładanie lokat, czy zamawianie czeków. Jaki jest profil

 • Fundusze rezerwowe gwarancją wysokości Twojej renty i emerytury

  rachunkach lokat terminowych w bankach, które posiadają fundusze własne w wysokości co najmniej 100 mln EURO. Maksymalna kwota wszystkich lokat nadwyżek w jednym banku nie może być wyższa (...)

 • Podmioty, dla których prowadzone są rachunki bankowe

  oszczędnościowo-rozliczeniowe oraz rachunki terminowych lokat oszczędnościowych mogą być prowadzone wyłącznie dla:   1) osób fizycznych,  2) szkolnych kas oszczędnościowych,  3) 

 • Umowa o usługi bankowości elektronicznej

  i ewentualne uzyskanie ogólnych informacji na temat usług banku (np. oprocentowanie lokat), bądź również na aktywne dokonywanie operacji, takich jak przelewy, takich jak przelewy, zakładanie lokat

 • Nieterminowe rozpatrzenie reklamacji a szkoda

  odsetki od lokat bankowych, choć możliwe, wydaje się niestety niecelowe z uwagi na niskie oprocentowanie lokat bankowych a także na wysokie koszt oraz czasokres trwania ewentualnej sprawy sądowej. Bardziej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane