Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do lokalu zastępczego i socjalnego

  właśnie „zapewnia” lokale socjalne i zamienne, wykorzystując do tego celu mieszkaniowy zasób gminy lub w inny sposób. Lokal socjalny przysługuje wtedy, gdy w wyroku eksmisyjnym tak (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  stosunku prawnego naprawiony lokal. Czynsz za lokal zamienny, bez względu na jego wyposażenie techniczne, nie może być wyższy niż czynsz za lokal dotychczasowy.   Art. 11. 1. Jeżeli (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  być mniejsza niż 5 m2, a w wypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego 10 m2. Lokal ten może mieć obniżony standard. Kto może się ubiegać o lokal mieszkalny? Przyczyny nieposiadania własnego (...)

 • Porada prawna na temat lokal socjalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lokal socjalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Eksmisja osób z prawem do lokalu socjalnego

  najmu na lokal socjalny? Czy ewentualnie sam mogę wskazać komornikowi lokal socjalny (nie pomieszczenie tymczasowe) czy też może to zrobić tylko gmina? Jeśli tylko gmina, to czy (...)

 • Uprawnieni do lokalu socjalnego

  społecznej. lokal socjalny, wniosek, mieszkanie, eksmisja, gmina, ochrona lokatorów, uchwała rady gminy

 • Właścicielu, sprawdź, jakie masz prawa wobec najemcy

  cywilnego (Dz.U. 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zmianami). porządek domowy, najemca, lokator, mieszkanie, lokal mieszkalny, eksmisja, lokal socjalny, czynsz, najem, umowa najmu, naprawy

 • Propozycja udostępnienia lokalu socjalnego

  tak postanowił w nakazie eksmisji. Zatem osobom wobec których wydany został sądowy nakaz eksmisji przysługuje tylko lokal socjalny i to tylko wówczas, gdy sąd o tym postanowi. W innym przypadku

 • Lokal socjalny a wskazanie lokalu zastępczego

  potwierdza w uzasadnieniu Sąd Najwyższy: „(...)Pojęcie to [lokal socjalny - przyp. red.] nie zostało powiązane w ustawie z jakimkolwiek innym podmiotem niż gmina, a zatem nie może być (...)

 • Wpis hipoteki na nieruchomość wspólną

  , zaległe, dług, hipoteka, majątek wspólny, nieruchomość, egzekucja, eksmisja, lokal socjalny, lokal zastępczy

 • Przesłanki otrzymania lokalu socjalnego

  własności, ale też np. prawa najmu) b) dochody nieprzekraczające wysokości określonej w uchwale rady gminy lokal, socjalny, najem przesłanki

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Eksmisja jak ją wprowadzić w życie?

  Od kilku lat moi rodzice są po rozwodzie.Mieszkamy w małym małym domu.W raz z rodzeństwem(6 osób)zajmujemy pokój i kuchnie ,tatuś mieszka w tym (...)

 • Lokal socjalny i komunalny

  Witam, złożyłam wniosek o lokal socjalny i jestem na liście oczekujących, ale interesuje mnie ile mogę czekać na taki lokal? Czy szybciej otrzymałabym (...)

 • przysługuje mi lokal socjalny ?

  witam , czy w przypadku zlicytowania przez komornika mojego prawa do lokalu, przysługuje mi jakiś lokal zastępczy socjalny?? Nie mogę przecież zostać (...)

 • lokal socjalny a meldunek?

  Witam. Mam następujące pytanie. Umowę najmu lokalu socjalnego zawiera się na czas oznaczony - mówi nam o tym art 23 pkt.1 ustawy o ochronie praw (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane