Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatwierdzenie, prostowanie i uzupełnienie listy wierzytelności

  Zatwierdzenie listy wierzytelności Zatwierdzenia listy wierzytelności dokonuje sędzia-komisarz. Może to uczynić po pierwsze, jeżeli nie wniesiono sprzeciwu od sporządzonej listy wierzytelności

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  wyciągu z listy wierzytelności, o którym mowa w art. 264 ust. 1, zamieszcza się wzmiankę określającą zakres odpowiedzialności upadłego.2. Jeżeli sąd umorzył całość zobowiązań (...)

 • Lista wierzytelności

  , stan sprawy, jeżeli co do wierzytelności toczy się postępowanie sądowe lub administracyjne Projekt listy wierzytelności. Projekt listy wierzytelności jest sporządzany przez syndyka. Projekt (...)

 • Porada prawna na temat listy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat listy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Upadłość instytucji emitujących listy zastawne lub obligacje - stan prawny na dzień 30 września 2003 r.

  : listy zastawne lub obligacje w nominalnej ich cenie, odsetki (kupony).Przepisy artykułu poprzedzającego stosuje się w razie upadłości innych instytucji, emitujących listy zastawne lub obligacje, (...)

 • Hipoteczny list zastawny a publiczny list zastawny

  listów zastawnych stosuje się te same przepisy jak do hipotecznych listów zastawnych (oczywiście, z wyjątkiem przepisów odnoszących się do hipoteki). Hipoteczne listy zastawne Hipoteczne listy (...)

 • Arbiter w zamówieniach publicznych (stan prawny do 1 marca 2004 r.)

  arbitrów z powodu rażącego naruszenia obowiązków arbitra. W ciągu 5 lat od skreślenia z listy arbitrów, ale tylko z tego powodu, osoba nie może zostać arbitrem. Oznacza to, że skreślenie z listy (...)

 • Ordynacja wyborcza do Parlamentu Europejskiego

  okręgowe w co najmniej połowie okręgów wyborczych, w pozostałych okręgach będzie mógł rejestrować listy bez wymogu przedstawienia poparcia dla danej listy przez 10 000 podpisów. Wówczas, (...)

 • Karta Nauczyciela

  ;   5) w razie dokonania wpisu z naruszeniem prawa.  11d. Wpis na listę ekspertów, odmowa wpisu oraz skreślenie z listy następuje w drodze decyzji administracyjnej ministra

 • Ustalenie listy wierzytelności

  listy wierzytelności sędziemu-komisarzowi. Sędzia-komisarz może uwzględnić zmianę wierzyciela zgłoszoną po przekazaniu mu listy wierzytelności, a przed jej ostatecznym zatwierdzeniem, jeżeli (...)

 • Gdy jesteś w sporze z TP lub Pocztą... – regulamin działania stałych polubownych sądów konsumenckich

  A, a drugi - z części B albo C listy - w zależności od przedmiotu sporu. Po wyznaczeniu arbitrów do składu orzekającego przewodniczący wyznacza superarbitra spośród arbitrów mających wyższe (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane