Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy lista obecności dla pracowników jest obowiązkowa?

  PIP, bądź później, na etapie sądowym.  prawo pracy, obowiązki pracodawcy, obowiązki pracownika, czas pracy, lista obecności, potwierdzenie obecności

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  ; 2. Na wniosek akcjonariuszy, posiadających jedną dziesiątą kapitału zakładowego reprezentowanego na tym walnym zgromadzeniu, lista obecności powinna być sprawdzona przez wybraną w tym celu (...)

 • Ewidencja czasu pracy a lista obecności co jeśli są różnice?

  list obecności. Forma ewidencji nie została w ustawie sprecyzowana, przyjmuje się jednak, iż powinna ona zawierać ewidencję godzin pracy. Oczywiście lista obecności może pełnić pomocniczą (...)

 • Porada prawna na temat lista obecności

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lista obecności, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawidłowy zapis w liście obecności

  (nadgodziny).Jak prawidłowo powinno to zaznaczać się w liście obecności. W tym przypadku 14 znaczków W i co dalej?W jaki sposób prawidłowo oznaczać w liście obecności czas wolny pracownika (...)

 • Brak wpisu na listę obecności

  prawdą i moze stanowić podrabianie dokumentacji pracowniczej (lista obecności).   praca, lista obecności, urlop, macierzyński, wychowawczy

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  pracodawca może wybrać każdy rodzaj odnotowywania obecności swoich pracowników? Nie do końca. Jak już wspomniano, odnotowywanie obecności pracowników to tylko element wewnętrznej (...)

 • Ochrona danych osobowych a lista obecności

  obowiązek prowadzenia oddzielnych list obecności dla każdego pracownika. Udostępnienie jednemu pracownikowi listy z danymi pozostałych pracowników, mogłoby stanowić naruszenie ich danych osobowych. (...)

 • Pracownik na urlopie a lista obecności

  , lista obecności, pracownik, zakład pracy, macierzyński

 • Rozkład czasu pracy i lista obecności

  . Zasadniczo, jeśli w zakładzie pracy pracodawca wprowadził listę obecności, to należałoby uznać, że pracownik powinien ją podpisywać. Przepisy nie tyle przewidują listę obecności, co (...)

 • Godzina rozpoczęcia pracy

  minuty) pracodawca słownie upomina pracownika za spóźnienie. Punktualnie po godz. 7.00 pracownik nie ma możliwości wpisania się na listę obecności, gdyż lista jest już niedostępna. Gdyby (...)

 • Podpisy pod uchwałą wspólników sp. z o.o.

  , przewodniczący, lista obecności, sprawozdanie finansowe, walne zgromadzenie

 • Bezskuteczność zwyczajnego zgromadzenia wspólników a ważność uchwał - opinia prawna

  , lista obecności, zawiadomienie, dowód nadania, potwierdzenie doręczenie, KRS, zgłoszenie, zmiany, sprawozdanie finansowe, absolutorium, nieważność, uchylenie, powództwo

 • Przechowywanie dokumentacji szkoleń BHP pracownika

  świadectwa szkolenia z klauzulą "za zgodność z oryginałem" była przechowywana w części "B" akt pracownika (oryginał otrzymywał pracownik). Lista obecności na szkoleniu pozostawała zaś (...)

 • Prawa akcjonariuszy mniejszościowych w spółce akcyjnej

  każdego walnego zgromadzenia sprawdzana jest lista obecności. Omawianej grupie akcjonariuszy przysługuje uprawnienie złożenia wniosku o sprawdzenie listy przez specjalnie do tego celu powołaną (...)

 • Uchwała o zwykłym podwyższeniu kapitału zakładowego

  notarialny, akcje, akcjonariusz, głosownie, lista obecności, przewodniczący, zarząd, rada nadzorcza

 • Pozew o stwierdzenie nieważności uchwały wspólników spółki z o.o.

  , spółka z o. o., wspólnik, organ, sąd, właściwość, głosowanie, protokół, wniesienie, sprzeciw, lista obecności

 • Protokół z zebrania wspólnoty mieszkaniowej

  sporządzony protokół z zebrania, obejmujący m.in. treść i oznaczenie zapadłych uchwał oraz liczbę głosów (liczoną według liczby właścicieli lub udziałów). Załącznikiem powinna być także lista (...)

 • Przedawnienie roszczeń pracownika

  prowadzona ewidencja czasu pracy, lista obecności itp.? Czy pracownik może domagać się rozliczenia nadgodzin które wykonał na delegacjach w przeszłości (kilka miesięcy temu) czy ewentualne (...)

 • Zawarcie małżeństwa przed duchownym

  urzędzie pocztowym.  W jakich kościołach bądź związkach wyznaniowych możliwe jest zawarcie związku małżeńskiego ze skutkami w prawie cywilnym? Lista kościołów i związków (...)

 • Ustawa o parytecie już w Sejmie

  kobiet - czytamy w uzasadnieniu ustawy. Obywatelski projekt ustawy o parytetach - wspierany przez Kongres Kobiet Polskich - czeka na pierwsze czytanie w Sejmie. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl lista

 • Polskie władze w obliczu problemów klimatycznych

  osób.  Przedstawiciele 45 państw przyjęli Deklarację przez aklamację.  Lista państw popierających deklarację pozostaje otwarta i w dalszym ciągu możliwe jest przystępowanie do (...)

 • Powiadomienie o treści uchwały

  zebraniu w obecności wszystkich właścicieli lokali, zawiadomienie takie jest zbędne. W takim wypadku właściciele dowiedzieli się o treści uchwały z przebiegu obrad. Termin do zaskarżenia uchwały (...)

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  wysoki status obecności rodziców w szkole i zwiększono ich wpływ na funkcjonowanie placówki. Szczególne kompetencje zostały przyznane radzie rodziców, która – (...)

 • Będą nowi posłowie i wybory senatorów

  , procedurę wyboru powtarza się – czytamy w regulaminie Senatu. Lista parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem: Senat: Krystyna Bochenek (PO) &ndash

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  posiedzeniu i z wysłuchania sporządza protokół, w obecności lub nieobecności innych osób zainteresowanych, bądź odbiera od osób wysłuchiwanych oświadczenia na piśmie.2. Sąd (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pracujemy 8.5h

  1. W umowie o prace mamy napisane 40 godzinny wymiar pracy. tymczasem godziny otwarcia zakładu są od 9.30 do 18.00, natomias co gorsza to wychodzimy (...)

 • Lista obecności, czy musi być specjalny druk?

  Czy jako pracodawca muszę przygotować jakieś specjalne druki na listę obecności czy mogą to być zwykłe listy z podpisem każdego pracownika?

 • lista obecności pracowników druk do pobrania za darmo

  Witam Czy jest gdzieś dostępna do pobrania lista obecności dla pracowników?Będe wdzieczna za wszelkie informacje

 • zwrot obuwia / wymiana

  Witam, w dniu dzisiejszym 11.07.2011 w sklepie obuwniczym dokonałam zakupu sandał w cenie 269 zł (przecena z 299 zł). Przed decyzją zakupu w salonie (...)

 • Czy praca po 10h, codziennie jest dozwolona

  Witam Mniej więcej w połowie zeszłego roku pracodawca, w firmie reklamowej, w której jestem zatrudniony (umowa o pracę)zarządził, iż pracujemy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane