Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ewidencja czasu pracy a lista obecności co jeśli są różnice?

  ścisłości pomiędzy nimi a ewidencją czasu pracy może w świetle np. kontroli PIP działać na niekorzyść pracodawcy poddając w wątpliwość rzetelność prowadzenia ewidencji. czas pracy, ewidencja (...)

 • Lista wierzytelności

  . U. 1991 r., Nr 118, poz. 512 ze zmianami). upadłość, postępowanie upadłościowe, lista wierzytelności

 • Czy lista obecności dla pracowników jest obowiązkowa?

  . Lista obecności natomiast to tylko potwierdzenie faktu stawiennictwa pracownika do pracy. Żaden przepis prawa pracy go nie wymaga, no i co bardzo ważne nie zastępuje ewidencji czasu pracy. Nie (...)

 • Porada prawna na temat lista czasu pracybzzczynosci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lista czasu pracybzzczynosci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przygotuj się na wakacje

  kilogramów na osobę, oraz że produkt nie wymaga chłodzenia do czasu spożycia oraz produkt stanowi pakowany produkt firmowy oraz opakowanie jest nienaruszone, o ile nie jest w danej chwili (...)

 • Prawidłowy zapis w liście obecności

  oraz przepisów wewnętrznych. samorząd terytorialny, nadgodziny, lista obecności

 • Nie zabijaj czasu

  planowania czasu pracy jest nadmierne zmęczenie, brak czasu dla rodziny oraz nie osiąganie zamierzonych celów. Menedżerowie najczęściej nie uwzględniają krzywych wydajności pracy, sprawności (...)

 • jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji spółki jawnej?

  ;lników ze wskazaniem danych osobowych oraz miejsca zamieszkania wraz z adresem – jeden egzemplarz – załączamy wzór „lista wspólników”; 3. lista (...)

 • Godzina rozpoczęcia pracy

  7.00, natomiast rzeczywiste wykonywanie pracy zawsze w takich przypadkach następuje nieco później. Kodeksowa definicja czasu pracy jest zwięzła i jednocześnie nieostra. W rozumieniu przepisu art. 128 (...)

 • Przedawnienie roszczeń pracownika

  przedawnieniu po jakimś czasie? Zgodnie z dyspozycja art. 151 kodeksu pracy, pracą w godzinach nadliczbowych jest praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana (...)

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  czasu spełnienia przez nie wymogów określonych ww. przepisami, albo w przypadku braku możliwości odesłania zwierzęcia lub gdy jego kwarantanna jest niewykonalna, poddać je eutanazji. Wszystkie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • psychiczne nękanie przez sąsiadkę

  Proszę o radę - sąsiadka nieustannie nasyła na mnie i mojego syna policje - w ciągu dnia- twierdząc że zakłócamy jej spokój. Wszyscy sąsiedzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane