Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ewidencja czasu pracy a lista obecności co jeśli są różnice?

  ścisłości pomiędzy nimi a ewidencją czasu pracy może w świetle np. kontroli PIP działać na niekorzyść pracodawcy poddając w wątpliwość rzetelność prowadzenia ewidencji. czas pracy, ewidencja (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  pracowników obowiązków informacyjnych określonych w RODO (zob. art. 13 i art. 15 RODO). Ewidencjonowanie czasu pracy przy użyciu nowoczesnych technologii Ewidencjonowanie czasu pracy Ewidencjonując

 • Lista wierzytelności

  października 1934 r. Prawo upadłościowe (Dz. U. 1991 r., Nr 118, poz. 512 ze zmianami). upadłość, postępowanie upadłościowe, lista wierzytelności

 • Porada prawna na temat lista czasu pracybzzczynosci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lista czasu pracybzzczynosci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy lista obecności dla pracowników jest obowiązkowa?

  . Lista obecności natomiast to tylko potwierdzenie faktu stawiennictwa pracownika do pracy. Żaden przepis prawa pracy go nie wymaga, no i co bardzo ważne nie zastępuje ewidencji czasu pracy. Nie (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  kilogramów na osobę, oraz że produkt nie wymaga chłodzenia do czasu spożycia oraz produkt stanowi pakowany produkt firmowy oraz opakowanie jest nienaruszone, o ile nie jest w danej chwili (...)

 • Prawidłowy zapis w liście obecności

  oraz przepisów wewnętrznych. samorząd terytorialny, nadgodziny, lista obecności

 • Nie zabijaj czasu

  planowania czasu pracy jest nadmierne zmęczenie, brak czasu dla rodziny oraz nie osiąganie zamierzonych celów. Menedżerowie najczęściej nie uwzględniają krzywych wydajności pracy, sprawności (...)

 • jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji spółki jawnej?

  ;lników ze wskazaniem danych osobowych oraz miejsca zamieszkania wraz z adresem – jeden egzemplarz – załączamy wzór „lista wspólników”; 3. lista (...)

 • Skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacja

  warunkach lub w szczególnym charakterze (prace wymienione w starych wykazach) – za okres od 1 stycznia 1999 r. do 31 grudnia 2008 r., okresy wykonywania i wymiaru czasu pracy w szczegó

 • Godzina rozpoczęcia pracy

  7.00, natomiast rzeczywiste wykonywanie pracy zawsze w takich przypadkach następuje nieco później. Kodeksowa definicja czasu pracy jest zwięzła i jednocześnie nieostra. W rozumieniu przepisu art. 128 (...)

 • Przedawnienie roszczeń pracownika

  przedawnieniu po jakimś czasie? Zgodnie z dyspozycja art. 151 kodeksu pracy, pracą w godzinach nadliczbowych jest praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana (...)

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  czasu spełnienia przez nie wymogów określonych ww. przepisami, albo w przypadku braku możliwości odesłania zwierzęcia lub gdy jego kwarantanna jest niewykonalna, poddać je eutanazji. Wszystkie

 • Naruszenie dóbr osobistych pracownika

  domagać zaprzestania przetwarzania danych osobowych w w postaci listy pracowników zawierających wyszczególnienie czasu korzystania z internetu w sposób niezgodny z prawem. dobra osobiste, pracownik, (...)

 • Rozkład czasu pracy i lista obecności

  skorzystać z powództwa o ustalenie treści stosunku pracy. stosunek pracy, treść stosunku pracy, powołanie, awarunki pracy, godziny, czas pracy, ewidencja, lista obecności

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  sklasyfikowane są w sekcji M, dziale 73 PKWiU 2015 (klasa 73.1). Klasa ta obejmuje m.in. „usługi reklamowe świadczone przez agencje reklamowe” czy „pośrednictwo w sprzedaży miejsca lub czasu (...)

 • Ustalenie listy wierzytelności

  z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz. U. 2003 r., Nr 60, poz. 535). upadłość, lista wierzytelności, ustalenie listy

 • Bezpłatne leki dla seniorów

  . lista bezpłatnych leków dla seniorów zawiera 1530 pozycji (692 preparatów), obejmujących 113 substancji czynnych. Wykaz bezpłatnych leków dla seniorów jest dostępny

 • Czynności sądu i sędziego komisarza - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  wierzytelności może złożyć sprzeciw co do odmowy zaś uznania. W tym samym terminie sprzeciw służy syndykowi i upadłemu, o ile ustalona przez sędziego-komisarza lista nie jest zgodna z ich wnioskami (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  dwóch państwach UE/EOG jednocześnie.   Ile czasu zajmuje rozpatrzenie takiego wniosku, gdy członkowie rodziny pracują w innych państwach członkowskich UE, EOG lub Szwajcarii?   W okresie

 • Uczniowie do lektur, koniec z czytaniem bryków

  lektur jest dostępny na stronie MEN http://www.reformaprogramowa.men.gov.pl/. Źródło: www.men.gov.pl nauka, szkoła, uczniowie, lektury szkolne, lista lektur, czytanie, gimnazjum, naulczyciel, (...)

 • Wykaz chorób zawodowych

  ; 7) inne choroby zakaźne lub pasożytnicze  nie określa się  choroba zawodowa, lista, wykaz, prawo pracy, pracownik, orzeczenie lekarskie

 • Ochrona danych osobowych a lista obecności

  obowiązek prowadzenia oddzielnych list obecności dla każdego pracownika. Udostępnienie jednemu pracownikowi listy z danymi pozostałych pracowników, mogłoby stanowić naruszenie ich danych osobowych. lista

 • Syndycy muszą być licencjonowani

  , sprawują swoją funkcję do czasu zakończenia tych postępowań, a tymczasowy nadzorca sądowy oraz zarządca przymusowy do czasu wydania postanowienia w przedmiocie ogłoszenia upadłości. W (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  na zabawkach bądź ich opakowaniu (np. dla dzieci powyżej 2 miesiąca życia). Zabawki należy również od czasu do czasu sprawdzać, zwłaszcza te przeznaczone dla najmłodszych dzieci. (...)

 • Postępowanie z wyrobami zawierającymi azbest

  formie pisemnej właściwemu organowi; drugi egzemplarz przechowuje się przez okres jednego roku, do czasu sporządzenia następnej informacji. Zob: Wzór oznakowania dróg utwardzonych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • psychiczne nękanie przez sąsiadkę

  Proszę o radę - sąsiadka nieustannie nasyła na mnie i mojego syna policje - w ciągu dnia- twierdząc że zakłócamy jej spokój. Wszyscy sąsiedzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane