Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pouczenie w liście zwykłym

  liście zwykłym ma o tyle walor, jeśli ZUS udowodni, że dotarło do adresata - jest skuteczne. Podkreślić jeszcze raz należy, że list polecony pełni tylko rolę dowodową o zapoznaniu (...)

 • Niewypłacalny najemca

  , wypowiedzenie umowy najmu, najemca, rozwiązanie, list polecony, potwierdzenie odbioru, doręczenie

 • Niemożność doręczenia pisma

  11, poz. 187).   doręczenie, list polecony, dłużnik, adres, osoba trzecia,

 • Porada prawna na temat list polecony

  Nie szukaj dłużej informacji na temat list polecony, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • List polecony

  Na poczcie czeka do odbioru list polecony z policji. List był powtórnie awizowany. Aktualnie jestem chory i przebywam na zwolnieniu lekarskim. Ostateczny termin odbioru tego listu przypada (...)

 • Zawiadomienie wysłane przez Sąd

  Otrzymałem list polecony którego nie zdołałem odebrać ze względu na dużą ilość dni wolnych na początku maja. Na poczcie podali mi jako nadawcę Sąd Rejonowy. Usiłowałem ustalić w Sądzie (...)

 • Koniec z awizem z sądu i skarbówki?

  list do skrzynki. Przyjazne Państwo chce, by cofnięcie takiego wniosku było możliwe w każdej chwili. Będziemy je składać na poczcie w formie pisemnej. List polecony będzie z datą (...)

 • Przedsądowe dochodzenie należności

  list polecony, czy też musi być wysłany za zwrotnym potwierdzeniem odbioru? Czy nieodebrane przez dłużnika wezwanie (zwrot do nadawcy) ma duże znaczenie w sprawie? Czy przedsądowe wezwanie (...)

 • Doręczenie oświadczenia osobie prawnej

  pism, a kontrahent celowo pisma nie odebrał. Wówczas można by przyjąć, iż złożenie oświadczenia było skuteczne. wezwanie do zapłaty, oświadczenie woli, ciężar dowodu, list polecony, (...)

 • Czy mogę odmówić przyjęcia listu poleconego np. z ZUS-u lub Urzędu Skarbowego?

  , że odrębną kwestię stanowić będą konsekwencje dla Pani męża nieodebrania poszczególnych przesyłek. list, polecony, poczta, doręczenie, odmowa, żona, mąż

 • List polecony za potwierdzeniem odbioru - zwrot

  . Mógł zatem zapoznać się z treścią oświadczenia, które zostało do niego skierowane, zgodnie z art. 61 kodeksu cywilnego. doręczenie, list polecony, zwrot

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • List polecony

  Witam Czy jest jakaś kara za nie odbieranie listów poleconych? Bardzo proszę o szybką informację!

 • Wezwanie do zapłaty - list zwykły

  Otrzymałem wezwanie do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono (...)

 • Komornik a wynajem mieszkania

  Witam, Wynajmuję mieszkanie od pewnej Pani, wczoraj przyszło zawiadomienie że jest list polecony do odbioru więc poszłam na pocztę i okazało się, (...)

 • Mandat i zdjęcie z fotoradaru-inny kierowca.

  Czy jeżeli kolega prowadził moje auto które mu pożyczyłem i dostał mandat. To czy ja muszę zapłacić ten mandat i przyjąć te pnkt. karne? To (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane