Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Inteligentne systemy pomiarowe umożliwią oszczędzanie energii

  dostosowanych do potrzeb klientów mierzonych poziomem zużycia energii, co przełoży się na wzrost aktywności konsumentów energii. W konsekwencji doprowadzi to do racjonalizacji zużycia (...)

 • Opłaty karne za nielegalny pobór energii

  której jest zakwalifikowany odbiorca, oraz dwukrotności cen energii elektrycznej przyjmując wielkości mocy umownej i zużycia tej energii, jakie wystąpiły w analogicznym okresie (...)

 • Kara za uszkodzenie licznika

  nielegalny pobór energii elektrycznej, przez powołanie jako podstawy prawnej decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energii zatwierdzającej taryfę dla energii elektrycznej, (...)

 • Porada prawna na temat likwidacja licznika energii elektrycznej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat likwidacja licznika energii elektrycznej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Problemy związane z umową sprzedaży energii elektrycznej dla wspólnoty - opinia prawna

  przedsiębiorstwo energetyczne do poprawy kontroli rozsyłu energii, poprzez zasięgnięcie opinii profesjonalisty w tej dziedzinie (biegły), który zbadałby uchybienia dotyczące funkcjonowania (...)

 • Odpowiedź na reklamację

  Spółka cywilna złożyła reklamację do dostawcy energii elektrycznej w związku z nieprawidłowym działaniem licznika. Dostawca opóźnia się z odpowiedzią. Czy dostawcę energii (...)

 • Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych

  stanowi sprzedaży energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne i dlatego nie będzie wymagała koncesji. Pozwoli również na oferowanie usługi ładowania nie tylko (...)

 • Za co płacisz w rachunku za ogrzewanie, prąd i gaz?

  gazowych, energii elektrycznej lub ciepła jeden miesiąc po upływie pierwotnie wyznaczonego terminu płatności, jednak pod warunkiem dopełnienia przez to przedsiębiorstwo wymogu dostarczenia (...)

 • Wymontowanie licznika przez zakład energetyczny

  bezgotówkowej datą zapłaty będzie data wpływu środków pieniężnych na rachunek zakładu), zakład energetyczny nie miał prawa wstrzymywać dostarczania energii elektrycznej. W (...)

 • Kontrola działania licznika energii elektrycznej

  Dystrybucyjnego Elektroenergetycznego. Czy obciążenie mnie należnością za sprawdzenie licznika jest prawidłowe? Ponadto samo sprawdzenie licznika nie rozwiązuje sprawy, gdyż pomyłka mogła (...)

 • NIK sprawdził, czy Polska jest bezpieczna energetycznie

  część Polityki energetycznej. Minister Gospodarki, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki oraz spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne prawidłowo natomiast monitorowali dostawy energii elektrycznej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Administrator odmawia wydania zgody na założenie licznika energetycznego

  Dzień Dobry! Moim problemem jest brak zgody na założenie licznika energii elektrycznej. Dotychczas energia elektryczna była rozliczana na podstawie (...)

 • licznik prądu bez legalizacji

  Witam Posiadam licznik rumuński MOD-2CM4 z 1985 roku, legalizacja z 1988. W mieszkaniu otrzymałem meldunek w 1997r. i od razu podpisałem umowę z SZE (...)

 • wewnętrzna instalacja gazowa

  Witam ! Proszę o pomoc i podpowiedź - Czy wewnętrzna instalacja gazowa (od gazomierza do poszczególnych odbiorników gazu ) stanowi własność wraz (...)

 • Oskarżenie o kradzież prądu

  Witam, po ekspertyzie licznika energii elektrycznej Zakłady Elektryczne oskarżyły mnie o nielegalny pobór prądu. Sam się zgłosiłem do ZE, ponieważ (...)

 • Spółdzielnia ignoruje wodomierze

  Witam W naszym bloku wszystkie mieszkania są wyposażone w wodomierze. Tymczasem 2 tygodnie temu zarząd spółdzielni podjął uchwałę że zużycie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane