Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Inteligentne systemy pomiarowe umożliwią oszczędzanie energii

  dostosowanych do potrzeb klientów mierzonych poziomem zużycia energii, co przełoży się na wzrost aktywności konsumentów energii. W konsekwencji doprowadzi to do racjonalizacji zużycia (...)

 • Opłaty karne za nielegalny pobór energii

  której jest zakwalifikowany odbiorca, oraz dwukrotności cen energii elektrycznej przyjmując wielkości mocy umownej i zużycia tej energii, jakie wystąpiły w analogicznym okresie (...)

 • Kara za uszkodzenie licznika

  nielegalny pobór energii elektrycznej, przez powołanie jako podstawy prawnej decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energii zatwierdzającej taryfę dla energii elektrycznej, (...)

 • Porada prawna na temat likwidacja licznika energii elektrycznej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat likwidacja licznika energii elektrycznej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Problemy związane z umową sprzedaży energii elektrycznej dla wspólnoty - opinia prawna

  przedsiębiorstwo energetyczne do poprawy kontroli rozsyłu energii, poprzez zasięgnięcie opinii profesjonalisty w tej dziedzinie (biegły), który zbadałby uchybienia dotyczące funkcjonowania (...)

 • Odpowiedź na reklamację

  Spółka cywilna złożyła reklamację do dostawcy energii elektrycznej w związku z nieprawidłowym działaniem licznika. Dostawca opóźnia się z odpowiedzią. Czy dostawcę energii (...)

 • Za co płacisz w rachunku za ogrzewanie, prąd i gaz?

  gazowych, energii elektrycznej lub ciepła jeden miesiąc po upływie pierwotnie wyznaczonego terminu płatności, jednak pod warunkiem dopełnienia przez to przedsiębiorstwo wymogu dostarczenia (...)

 • Wymontowanie licznika przez zakład energetyczny

  bezgotówkowej datą zapłaty będzie data wpływu środków pieniężnych na rachunek zakładu), zakład energetyczny nie miał prawa wstrzymywać dostarczania energii elektrycznej. W (...)

 • Kontrola działania licznika energii elektrycznej

  Dystrybucyjnego Elektroenergetycznego. Czy obciążenie mnie należnością za sprawdzenie licznika jest prawidłowe? Ponadto samo sprawdzenie licznika nie rozwiązuje sprawy, gdyż pomyłka mogła (...)

 • NIK sprawdził, czy Polska jest bezpieczna energetycznie

  część Polityki energetycznej. Minister Gospodarki, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki oraz spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne prawidłowo natomiast monitorowali dostawy energii elektrycznej

 • Nielegalny pobór energii

  odbiorca energii elektrycznej jest zobowiązany pobierać moc i energię elektryczną zgodnie z obowiązującymi przepisami i na warunkach określonych w umowie oraz utrzymywać należącą do niego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Administrator odmawia wydania zgody na założenie licznika energetycznego

  Dzień Dobry! Moim problemem jest brak zgody na założenie licznika energii elektrycznej. Dotychczas energia elektryczna była rozliczana na podstawie (...)

 • licznik prądu bez legalizacji

  Witam Posiadam licznik rumuński MOD-2CM4 z 1985 roku, legalizacja z 1988. W mieszkaniu otrzymałem meldunek w 1997r. i od razu podpisałem umowę z SZE (...)

 • wewnętrzna instalacja gazowa

  Witam ! Proszę o pomoc i podpowiedź - Czy wewnętrzna instalacja gazowa (od gazomierza do poszczególnych odbiorników gazu ) stanowi własność wraz (...)

 • Oskarżenie o kradzież prądu

  Witam, po ekspertyzie licznika energii elektrycznej Zakłady Elektryczne oskarżyły mnie o nielegalny pobór prądu. Sam się zgłosiłem do ZE, ponieważ (...)

 • Spółdzielnia ignoruje wodomierze

  Witam W naszym bloku wszystkie mieszkania są wyposażone w wodomierze. Tymczasem 2 tygodnie temu zarząd spółdzielni podjął uchwałę że zużycie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane