Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo bankowe

  odpowiednio.Art. 35. Komisja Nadzoru Bankowego może być uczestnikiem w postępowaniu rejestrowym dotyczącym banku.Art. 36. 1. Bank może rozpocząć działalność po uzyskaniu zezwolenia Komisji (...)

 • Rachunek wspólny - śmierć współposiadacza

  świadczeniobiorcy (drugiego współposiadacza konta).\"(1)  ,,Umowa wspólnego rachunku bankowego powinna określać losy tego stosunku prawnego na wypadek śmierci współposiadacza. (...)

 • Sądowy dział spadku

  właściciela rachunku bankowego bratanica przestała być umocowana do podjęcia tych środków.Pobranie środków z rachunku bankowego, przy jednoczesnym braku umocowania do takiej (...)

 • Porada prawna na temat likwidacja konta bankowego po śmierci właściciela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat likwidacja konta bankowego po śmierci właściciela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  wypłacone wskazanej przez posiadacza w zapisie osobie. Skutkiem takiego zapisu będzie likwidacja książeczki z chwilą śmierci posiadacza i wypłata zgromadzonych na niej środków określonej (...)

 • Upadłość instytucji emitujących listy zastawne lub obligacje - stan prawny na dzień 30 września 2003 r.

  zarządu upadłym bankiem organy banku ulegają rozwiązaniu z mocy prawa oraz zostaje odwołany zarząd komisaryczny i kurator. Zarządem bankiem zajmuje się teraz syndyk. Niezwłocznie po powołaniu syndyk (...)

 • Postępowanie upadłościowe wobec banków

  opinii Komisji Nadzoru Bankowego. Również wybór oferty następuje po zasięgnięciu opinii KNB. Po zawarciu umowy sprzedaży przedsiębiorstwa bankowego, syndyk zobowiązany jest (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  przystąpił.2. Wypłata transferowa jest dokonywana na podstawie dyspozycji oszczędzającego albo osoby uprawnionej po uprzednim zawarciu umowy o prowadzenie IKE z inną instytucją finansową albo po (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  należy: 1) w przypadku wypowiedzenia - ostatni dzień roku obrotowego, w którym upłynął termin wypowiedzenia,  2) w przypadku śmierci wspólnika lub ogłoszenia upadłości - dzień śmierci (...)

 • Dziedziczenie środków zgromadzonych na rachunku bankowym - opinia prawna

  przejdzie na jej spadkobierców (na Pana i ewentualnie inne osoby powołane do dziedziczenia po niej). dziedziczenie, spadek, spadkobierca, rachunek bankowy, dziedziczenie rachunku bankowego, dyspozycja (...)

 • Wycofanie aportu ze spółki z o.o. i jej likwidacja - opinia prawna

  uchwały wspólników i po cenie nie niższej od uchwalonej przez wspólników. Po upływie każdego roku obrotowego, do czasu zakończenia likwidacji, likwidatorzy zobowiązani są sporządzać sprawozdanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Dysponent konta a sprawa windykacyjna!

  Witam!!! Mam pytanie odnośnie firmy KRUK i sprawy windykacyjnej. Po ślubie mój mąż upoważnił mnie do swojego konta bankowego jako Dysponent. W tej (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane