Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Anulowanie długu w funduszu alimentacyjnym.

  właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dłużnika alimentacyjnego) z wnioskiem o umorzenie następujących należności: - należności z tytułu świadczeń z funduszu alimentacyjnego (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych

  przypadkach Zakład Ubezpieczeń Społecznych odstępuje od wydania decyzji o zaprzestaniu wypłaty świadczeń z funduszu alimentacyjnego w czasie trwania obowiązku alimentacyjnego, jeżeli (...)

 • Ochrona roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy

  : finansowanie świadczeń na zaspokajanie niezaspokojonych roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy, oraz na pokrycie kosztów dochodzenia zwrotu i egzekucji należności Funduszu, a (...)

 • Porada prawna na temat likwidacja funduszu alimentacyjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat likwidacja funduszu alimentacyjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rząd szykuje bat na niepłacących alimentów

  uprawnionym do alimentów Obecnie należności dłużnika alimentacyjnego wobec Skarbu Państwa, powstałe z tytułu świadczeń wypłaconych z funduszu alimentacyjnego, egzekwowane są dwutorowo: (...)

 • Aby dalej otrzymywać świadczenie 500+, złóż wniosek

  alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy do 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje (...)

 • Dobre wyniki funduszy zarządzanych przez ZUS

  ;w nadzorczych Rada Nadzorcza przyjęła Sprawozdanie finansowe ZUS, Sprawozdanie z działalności za 2007 r. oraz wykonanie w 2007 r. planów finansowych Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Funduszu

 • Likwidacja i ograniczenie zasiłków

  również kwotą uprawniającą do otrzymywania świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Zasiłek pielęgnacyjny dla osób, które ukończyły 75 lat nie będzie przysługiwał jeżeli osoba uprawniona (...)

 • Podział kwot w dwóch egzekucjach alimetatyjnych

  kolejności. Zatem z kwoty uzyskanej w toku egzekucji od dłużnika alimentacyjnego najpierw pokryje koszty egzekucji. W następnej kolejności zaspokojenie znajdą należności z tytułu świadczeń z funduszu

 • Świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego

  podstawą do starania się o dodatek alimentacyjny? Zakładamy, że w pytaniu chodzi o świadczenia z funduszu alimentacyjnego zgodnie z obowiązującą jeszcze ustawą o funduszu alimentacyjnym. (...)

 • Kolejność zaspokajania a Fundusz Alimentacyjny

  ustawy o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (obecnie nieobowiązującej),należności wierzyciela alimentacyjnego,należności likwidatora funduszu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dziecko z konkubinatu w nowym, legalnym związku...

  2 lata temu wyszłam za mąż z poprzedniego związku (nieformalnego) mam syna. Ojciec nie kontaktuje się z dzieckiem, nie płaci alimentów ( bezskuteczna (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • błagam o pomoc

  Dzień dobry nazywam się Bąk Tomasz mam 33 lata i w chwili obecnej jestem u szczytu załamania nerwowego poprzez sytuacje jaka nastała. Zacznę od początku (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU

  jESTEM PO ROZWODZIE.DO TEJ PORY ZARABIAŁEM NIEZLE ALE NIESTETY DOPADŁA MNIE RECESJA NA RYNKU I MOJE DOCHODY WYNOSZĄ TERAZ 500 ZŁ Z UMOWY O PRACĘ I (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane