Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  licencjodawca (licencja pełna).  3. Licencja wygasa najpóźniej z chwilą wygaśnięcia patentu. Strony mogą przewidzieć dłuższy okres obowiązywania umowy w zakresie postanowień (...)

 • Jak zostać pracownikiem ochrony?

  , licencja pracownika zabezpieczenia technicznego pierwszego stopnia, drugiego,

 • Licencja wyłączna i niewyłączna, zezwalająca osobie trzeciej na korzystanie z utworu

  sublicencja nie przenoszą materialnych praw autorskich na kontrahenta, natomiast upoważniają go do korzystania z tego utworu w odpowiednim zakresie. licencja, wyłączna, niewyłączna, osobie, trzeciej

 • Porada prawna na temat licencja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat licencja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Publicznego udostępnianie gier konsolowych.

  . licencja (o charakterze wyłącznym lub niewyłącznym).   Licencja wyłączna polega na tym, iż licencjodawca (twórca/uprawniony) poprzez udzielenie licencji upoważnia określoną (...)

 • Licencja i sublicencja

  zainteresowanej osoby, wpisowi do rejestru patentowego licencja, sublicencja

 • Rodzaje licencji przy umowach know-how

  innej osobie do korzystania z know-how w zakresie uzyskanej przez siebie licencji. licencja, sublicencja, wyłączna, nieograniczona, know-how, umowa, określenie, korzystanie, podmioty, upoważnienia

 • Czy rozumiesz treść autorskiej umowy licencyjnej?

  taką umową także z kimś innym. Licencja wyłączna ogranicza licencjodawcę w ten sposób, że uprawnionym do korzystania jest jedna konkretna osoba lub grupa osób (licencjobiorca). Jeśli

 • Wystąpienie wspólnika ze spółki jawnej

  licencja ulega zwrotowi. Także w tym przypadku spółka nie ma żadnych roszczeń do występującego wspólnika.   wystąpienie, koszty, licencja, firma

 • Udzielenie licencji przez podmiot zagraniczny

  na takich samych zasadach jak licencjodawca. Rejestracja licencji pozwala więc na dochodzenie roszczeń od naruszającego prawo do znaku towarowego. znak towarowy, licencja

 • Podział i charakterystyka praw autorskich

  . Zgodnie z art. 67 ust. 2 prawa autorskiego jeżeli umowa nie zastrzega wyłączności korzystania z utworu w określony sposób (licencja wyłączna), udzielenie licencji nie ogranicza udzielenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • licencja

  Witam Pewne niewielkie pismo chciałoby dodawać filmy dvd. Gdzie można dostać pozwolenie na rozpowszechnianie filmów, ile to może kosztować? Czy (...)

 • POBIERACZEK SMARTCH CONNECT LIMITED ITP potrzebna mi wasza pomoc w tej sprawie !

  WITAM pisze tu ale pewnie nie pierwsze jest to czytacie i słyszycie brat ponownie dostał list od spółki Smartch Connect nękają go listami a list (...)

 • Omijanie blokady regionalnej w Internecie - legalne?

  Witam Na wielu forach (związanych w większości z branżą gier komputerowych) mnożą się pytania, które za każdym razem albo pozostają bez odpowiedzi, (...)

 • licencja ochroniarza

  Witam Zostałem zatrzymany przez policje za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Zatrzymano mi prawo jazdy na rok czasu. Czy to oznacza, że jestem (...)

 • licencja TAXI

  Witam,mam takie pytanie... za niestawienie sie w US w celu wyjaśnienia nie płacenia podatku chcą odebrać mężowi licencję na taxi. Po odwołaniu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane