Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zostać pracownikiem ochrony?

  osób i mienia, wykonują pracownicy ochrony. Pracownikiem ochrony może zaś być osoba posiadająca licencję pracownika ochrony fizycznej lub licencję pracownika (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone podczas działalności. .ZMIANY W DOSTĘPIE DO ZAWODU PRACOWNIKA OCHRONY FIZYCZNEJ II STOPNIA Zawód Pracownik ochrony fizycznej (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  , przy zastosowaniu którego z wariantów wyliczone świadczenie jest korzystniejsze. Renta rodzinna  Renta rodzinna przysługuje po ubezpieczonym bądź renciście uprawnionym do (...)

 • Porada prawna na temat licencja pracownika ochrony a renta

  Nie szukaj dłużej informacji na temat licencja pracownika ochrony a renta, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  , zamiast naprawienia poniesionej szkody, podwójnego wynagrodzenia w stosunku do określonego w umowie o rozpowszechnienie utworu, chyba że licencja jest niewyłączna.  3. Przepisów ust. (...)

 • Kara nagany a funkcja prezesa zarządu

  zadania pracownika ochrony z naruszeniem przepisów prawa stwierdzone w trybie odrębnych przepisów. Jak więc wynika z powyższego, orzeczona kara nagany nie będzie miała wpływu na wykonywanie (...)

 • Ubezpieczenia i świadczenia wypadkowe

  czynności lub poleceń przełożonych; podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia; w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji (...)

 • Koncesja na działalność w zakresie ochrony osób

  posiada licencję drugiego stopnia pracownika ochrony fizycznej lub licencję drugiego stopnia pracownika zabezpieczenia technicznego, oraz przedsiębiorca niebędący osobą fizyczną, jeżeli (...)

 • Wypadek przy pracy świadczonej w umowie zlecenie

  nastąpiło w związku z pracą: podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych; podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika (...)

 • Koncesja na instalowanie systemów alarmowych

  fizycznej drugiego stopnia lub licencję pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia. koncesja, licencja, ochrona osób, mienia, systemy alarmowe

 • Koordynacja bilateralna systemów zabezpieczenia społecznego

  mieszkają. Kiedy osoby te wyjeżdżają za granicę, w celu wykonywania pracy zarobkowej lub zamieszkania, przepisy wewnętrzne nie wystarczają dla zapewnienia im takiej ochrony. Gwarancję ochrony (...)

 • Przekazanie lub udzielenie licencji do praw autorskich a VAT

  spółka jest pracodawcą i zgodnie z art. 12 oraz art. 74 ust. 3 ww. ustawy przysługują jej prawa majątkowe do programu komputerowego stworzonego przez pracownika lub grupę pracowników (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  świadczeń częściowo odpłatnych ustala się według zasad określonych w art. 11 ust. 2-2b.3a. (skreślony)4. Za pracownika w rozumieniu ustawy uważa się osobę pozostającą w stosunku służbowym, (...)

 • Dla kogo emerytury pomostowe?

  pracowników jednostek ochrony przeciwpożarowej, o których mowa w art. 15 pkt 1a - 5 i 8 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej, uczestniczących bezpośrednio w akcjach

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ochrona sklepowa

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane