Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłata recyklingowa od toreb na zakupy z tworzywa sztucznego

  handlu detalicznego lub hurtowego, do których zalicza się: lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego o grubości materiału poniżej 50 mikrometrów, bardzo lekkie torby na (...)

 • Za foliówkę trzeba będzie zapłacić...

  odpadem, który zanieczyszcza środowisko. Chcemy to zmienić. Dlatego uważamy, że wprowadzenie nawet niewielkiej opłaty za lekkie torby plastikowe może stanowić pewien impuls do zastanowienia (...)

 • Opłata od sprzedaży toreb na zakupy z tworzyw sztucznych

  tworzywa sztucznego o grubości materiału poniżej 50 mikrometrów, b) bardzo lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego o grubości materiału poniżej 15 mikrometrów, które są wymagane (...)

 • Porada prawna na temat lekkie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lekkie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Lekkie uszkodzenie ciała w wypadku komunikacyjnym

  dłużej niż siedem dni. Oznacza to, że sprawca wypadku nie odpowiada w ogóle za niemyślne lekkie uszkodzenie ciała. wypadek, wypadek komunikacyjny, pokrzywdzony, obrażenie, uszkodzenie ciała, (...)

 • Indeks Biznesu PKPP Lewiatan - wrzesień 2008

  terms of trade w obrotach z zagranicą, wszystko to oznacza narastające trudności w utrzymaniu dotychczasowego tempa wzrostu. Można się spodziewać, że lekkie spowolnienie zanotowane w drugim kwartale (...)

 • Umowa o pracę z młodocianym (prace lekkie, sezonowe i dorywcze)

  młodocianego nie może przekraczać wymiaru czasu pracy określonego w art. 200[2] kp. umowa o pracę z młodocianym, prace lekkie, sezonowe, dorywcze, młodociany, pracodawca

 • Prywatny akt oskarżenia o spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowi (art. 157 § 2 kk)

  przykładzie. Pamiętać należy o obowiązku uiszczenia zryczałtowanej opłaty w wysokości 300 zł. prywatny akt oskarżenie, akt oskarżenia, uszkodzenie ciała, obrażenia, uszkodzenie, lekkie, postępowanie

 • Oskarżenie prywatne

  cielesnej (pomówienie, zniewaga, naruszenie nietykalności cielesnej), lekkie uszkodzenie ciała, trwające nie dłużej niż 7 dni, sprawy z zakresu prawa autorskiego i prasowego (o naruszenie praw

 • Stawka VAT na bramy z montażem

  -28.11.10-34.1, ogrodzenia PKWiU-28.11.23-63.2, kraty PKWiU-28.73.13-30, konstrukcje stalowe lekkie do wyposażenia obiektów inwentarskich PKWiU-28.11.23-66 - wynosi (...)

 • Niepowrócenie do zakładu karnego z przerwy w odbywaniu kary nowy przestępstwem – opinia prawna

  Stan faktyczny Jaka jest po wejściu do UE sytuacja poszukiwanego skazanego, który nie wrócił po przerwie w odbywaniu kary do zakładu karnego, bo wyjechał do kraju członkowskiego do pracy (lekkie

 • Kurator spółki jako pracodawca

  w lekkie zdumienie, sformułowania \"wydaje się\" i \"pewne czynności\" nie wyjaśniły bowiem problemu a jeszcze bardziej go zaciemniły, sprawiając, że stał się on zupełnie niezrozumiały. Dla właściwego

 • Przestępstwo nieudzielenia pomocy

  niebezpieczeństwie utraty życia albo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, o ile niosący pomoc (czy inna osoba) nie byłby narażony na podobne następstwa. Musi ryzykować lekkie a nawet średnie (...)

 • Problem smogu i torebki foliowe...

  wielokrotnego użytku. Bardzo lekkie torby foliowe, tzw. zrywki niezbędne ze względów higienicznych lub jako podstawowe opakowanie żywności luzem, będą zwolnione z opłaty. „W Polsce (...)

 • Prezydent proponuje przywrócenie asesora sądowego

  instytucji asesora pozwoli na lekkie odciążenie sędziów od różnego rodzaju spraw drobnych, którymi dzisiaj sądy są często zamulane. Poza tym, w opinii Bronisława Komorowskiego, do dobrego sprawowania

 • System eCall oznacza szybszą pomoc

  Od października 2015 r. wszystkie nowe auta osobowe i lekkie dostawcze sprzedawane w krajach UE będą obowiązkowo wyposażane w urządzenia eCall. Jest to automatyczny system wzywania pomocy w razie

 • Rząd zaostrzył prawo dla nowych kierowców

  ponadto nową kategorię prawa jazdy AM - na motorowery i lekkie pojazdy czterokołowe, np. quady.  Będą je mogły uzyskać osoby od 14 roku życia. Powstanie także prawo jazdy typu A2 - na motocykle (...)

 • Postawienie ogrodzenia bez zgody sąsiada

  Mam pytanie. Czy wolno mi postawić lekkie ogrodzenie (bez betonowej podmurówki) w granicy, bez zgody mojego sąsiada? Może Pan postawić ogrodzenie na swojej części działki, ale stawiając płot

 • Czy można wycofać oskarżenie z prokuratury?

  te ostatnie są ścigane na wniosek, gdy pokrzywdzonym jest osoba najbliższa. Lekkie uszczerbki na zdrowiu – zarówno umyślny, jak i nieumyślny – są z reguły ścigane z oskarżenia

 • Zalanie mieszkania a brak ubezpieczenia

  oparta jest na zasadzie winy – może to być zarówno celowe działanie sprawcy, jak i choćby lekkie niedbalstwo. Od odpowiedzialności cywilnej można się jednak zwolnić, zawierając umowę

 • Kolekcjonerskie dopalacze nie łamią prawa

  były to jednak lekkie zatrucia, a dopalacze nie naraziły hospitalizowanych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w rozumieniu kodeksu karnego. Zgodnie (...)

 • Upośledzenie umysłowe nie uzasadnia przywrócenia terminu

  A.K. został oskarżony o przestępstwo z art. 178a § 2 k.k. Ponieważ poinformował sąd, że cierpi na lekkie upośledzenie umysłowe, przeprowadzono dowód z opinii biegłych psychiatrów w celu

 • Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

  bóle pleców. Na początku nie były one częste ale mimo to zrobiono prześwietlenie, które wykazało lekkie skrzywienie. Zalecono gimnastykę i rehabilitację, ale bóle powracały. W 2005 r. trafiliśmy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pęknięty dowód

  Witam! Mam spory problem ponieważ pękł mi dowód osobisty lecz nie na poł tylko kawałek, jest on czytelny itp itd tylko ze ma lekkie pęknięcie, (...)

 • Zwrot Zwierzaka

  Witam prosiłbym o poradę może ktoś już byl w takiej sytuacji wczoraj kupiłem jaszczurke w zoologicznym pani sprzedawczyni zapewniała mnie że ma (...)

 • Prawo posiadania Broni Białej

  Chciałbym sobie kupić szablę ozdobną a także taką bardziej utylitarną, znalazłem dostęp do obydwu takich, prawie identycznych.bliźniaczych. Czy (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • Proszę o poradę prawną bardzo pilne

  Witam Mam bardzo poważny problem z odzyskaniem pieniędzy, których spółdzielnia mieszkaniowa nie chce mi wypłacić. Sytuacja wygląda następująco: (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane