Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  stwierdzeniu nieważności formularza zaświadczenia lekarskiego w systemie teleinformatycznym ZUS. ##baner## Kontrola prawidłowości wystawiania zwolnień lekarskich W przypadku, gdy podczas kontroli lekarz

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  Jeśli w e-ZLA zostanie popełniony błąd, to lekarz w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego ustalenia albo otrzymania o nim informacji stwierdza nieważność wystawionego zaświadczenia lekarskiego e-ZLA. Lekarz

 • Tylko lekarze sądowi będą mogli usprawiedliwiać nieobecność uczestników postępowania karnego i cywilnego

  okręgowego.Lekarzem sądowym będzie lekarz, z którym prezes sądu okręgowego zawrze umowę o wykonywanie czynności lekarza sądowego.  Lekarz sądowy przy wykonywaniu czynności związanych (...)

 • Porada prawna na temat lekarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lekarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy lekarz może odmówić Ci pomocy?

  ; poważne powody jest uzależniona od konkretnej sytuacji. W przypadku odstąpienia od leczenia lekarz ma obowiązek uzasadnić ten fakt w dokumentacji medycznej. Czy lekarz może odmówić pomocy, (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  podmiot.Masz prawo wybrać lekarza ubezpieczenia zdrowotnego pierwszego kontaktu (lekarz podstawowej opieki zdrowotnej). Może być nim lekarz rodzinny, internista lub pediatra (w przypadku dzieci). (...)

 • Rehabilitacja lecznicza z ZUS

  lecznicza, ZUS, badanie, lekarz orzecznik

 • Co będzie z podstawową opieką zdrowotną?

  . Lekarz POZ Przyjmuje się, że docelowo lekarzem POZ będzie lekarz: mający tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny rodzinnej; odbywający szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie medycyny rodzinnej

 • Wykaz chorób zawodowych

  choroby zawodowej dokonuje lekarz lub lekarz stomatolog, zgłoszenie to następuje przez przesłanie kopii skierowania na badania w celu rozpoznania choroby zawodowej.  § 4. 1. Właściwy

 • Recepty lekarskie - forma

  wypadku nie może zrobić tego farmaceuta wydający lek ani nawet inny lekarz. Pamiętaj, że: Leku wydawanego na podstawie recepty nie można nabyć bez jej uprzedniego wystawienia przez lekarza, Tylko (...)

 • Skierowanie na badania psychiatryczne

  . Przed przystąpieniem do badania psychiatrycznego lekarz psychiatra lub lekarz innej specjalności powinien uprzedzić osobę, którą zamierza badać, o przyczynach przeprowadzenia badania bez jej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane