Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie dokumenty stanowią podstawę prawa do zasiłku chorobowego?

  , wystawiający zaświadczenie lekarskie przekazuje ubezpieczonemu, informując ubezpieczonego o obowiązku dostarczenia tych dokumentów płatnikowi składek. Przy ustalaniu, czy zaświadczenie lekarskie (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  czasową niezdolność do pracy z powodu choroby i opieki nad chorym dzieckiem lub chorym  innym członkiem rodziny zaświadczenie lekarskie e-ZLA, zaświadczenie lekarskie wystawione w (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  podstawę przyznania i wypłaty zasiłków.   Art. 60. 1. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wystawiania zaświadczeń lekarskich, a w szczególności gdy zaświadczenie lekarskie (...)

 • Porada prawna na temat lekarskie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lekarskie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  Ubezpieczeń Społecznych określił wcześniejszą datę ustania niezdolności do pracy niż orzeczona za okres od tej daty zaświadczenie lekarskie traci ważność a Zakład wydaje decyzję o braku prawa (...)

 • Kiedy dostaniemy zaświadczenie lekarskie?

  sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny, pobyt w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej - są zaświadczenia lekarskie. Tylko zatem zaświadczenie lekarskie, stwierdzające chorobę i (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  izolacji dziecka z powodu podejrzenia o nosicielstwo choroby zakaźnej; zaświadczenie lekarskie wystawione ubezpieczonemu na zwykłym druku - w przypadku: porodu lub choroby małżonka ubezpieczonego (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  lekarskie) stanowi dowód pomocny do ustalenia czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby, a tym samym do ustalenia wynagrodzenia chorobowego. Lekarz powinien wystawić zaświadczenie lekarskie

 • Obowiązek przeprowadzenia badań lekarskich pracowników

  , okresowe badania lekarskie. Kto podlega obowiązkowym badaniom lekarskim? Osoba przyjmowana do pracy musi przeprowadzić wstępne badania lekarskie. Jednak nie muszą tego robić ci, którzy są (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  : zaświadczenie lekarskie w formie dokumentu elektronicznego (e-ZLA), zaświadczenie lekarskie wystawione na formularzu wydrukowanym z systemu - zaświadczenie to jest dokumentem stanowiącym podstawę (...)

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  niezależnych. Przepisy o obniżeniu wysokości zasiłku chorobowego o 25% nie mają od 1 stycznia 2016 r. zastosowania w przypadku, gdy zaświadczenie lekarskie o czasowej niezdolności do pracy z powodu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane