Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie dokumenty stanowią podstawę prawa do zasiłku chorobowego?

  , wystawiający zaświadczenie lekarskie przekazuje ubezpieczonemu, informując ubezpieczonego o obowiązku dostarczenia tych dokumentów płatnikowi składek. Przy ustalaniu, czy zaświadczenie lekarskie (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  czasową niezdolność do pracy z powodu choroby i opieki nad chorym dzieckiem lub chorym  innym członkiem rodziny zaświadczenie lekarskie e-ZLA, zaświadczenie lekarskie wystawione w (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  podstawę przyznania i wypłaty zasiłków.   Art. 60. 1. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wystawiania zaświadczeń lekarskich, a w szczególności gdy zaświadczenie lekarskie (...)

 • Porada prawna na temat lekarskie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lekarskie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  , że zwolnienie lekarskie od pracy było nieprawidłowo wykorzystywane. Wątpliwości pracodawcy, czy pracownik wykorzystywał zwolnienie lekarskie zgodnie z jego celem i czy w związku z tym ma prawo (...)

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  Ubezpieczeń Społecznych określił wcześniejszą datę ustania niezdolności do pracy niż orzeczona za okres od tej daty zaświadczenie lekarskie traci ważność a Zakład wydaje decyzję o braku prawa (...)

 • Kiedy dostaniemy zaświadczenie lekarskie?

  sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny, pobyt w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej - są zaświadczenia lekarskie. Tylko zatem zaświadczenie lekarskie, stwierdzające chorobę i (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  izolacji dziecka z powodu podejrzenia o nosicielstwo choroby zakaźnej; zaświadczenie lekarskie wystawione ubezpieczonemu na zwykłym druku - w przypadku: porodu lub choroby małżonka ubezpieczonego (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  lekarskie) stanowi dowód pomocny do ustalenia czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby, a tym samym do ustalenia wynagrodzenia chorobowego. Lekarz powinien wystawić zaświadczenie lekarskie

 • Obowiązek przeprowadzenia badań lekarskich pracowników

  pracodawcę. Badania lekarskie przeprowadzane są na koszt pracodawcy.   Kiedy przeprowadza się badania lekarskie? Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  : zaświadczenie lekarskie w formie dokumentu elektronicznego (e-ZLA), zaświadczenie lekarskie wystawione na formularzu wydrukowanym z systemu - zaświadczenie to jest dokumentem stanowiącym podstawę (...)

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  niezależnych. Przepisy o obniżeniu wysokości zasiłku chorobowego o 25% nie mają od 1 stycznia 2016 r. zastosowania w przypadku, gdy zaświadczenie lekarskie o czasowej niezdolności do pracy z powodu (...)

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia

  odwołać do sądu pracy od wypowiedzenia umowy o pracę i w takiej sytuacji pracodawca będzie musiał udowodnić, że pracownik przybył do pracy w celu świadczenia pracy, a zwolnienie lekarskie przedłożył (...)

 • Od 1 grudnia 2018 r. tylko e-ZLA

  jest przygotowanych i włączonych do systemu eZLA, co w skali tak wielkiego kraju jest imponujące. Zob. też:  E-zwolnienia od 1 grudnia   eZLA, elektroniczne zwolnienia lekarskie, zwolnienie

 • Zwolnienie lekarskie w dniu wolnym od pracy

  niezbędne jest przeprowadzenie ponownego badania stanu zdrowia ubezpieczonego”. W związku z powyższym, zwolnienie lekarskie (zaświadczenie lekarskie) stanowi tylko dowód pomocny do ustalenia (...)

 • Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

  się je ma (nie są obowiązkowe). Może to być na przykład Niebieska Karta, zaświadczenie lekarskie o przyczynach i rodzaju obrażeń, dokumenty z sądu, policji, prokuratury. Przed wizytą warto

 • Idziesz na chorobowe? Szef może cię sprawdzić

  wcześniej składała zaświadczenia lekarskie po terminie. Kontroli może podlegać każde zwolnienie, bez względu na wskazania lekarskie chory powinien leżeć lub chory może chodzić. Szef nie (...)

 • Zasady opłacania badań lekarskich i psychologicznych pracowników ochrony

  Dzienniku Ustaw.Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 16 września 2008 r., sygn. akt U 5/08 ochroniarze, lekarz, opłacanie badania lekarskie, psychologiczne, pracownicy ochrony

 • Wykaz chorób zawodowych

  ; 7) inne choroby zakaźne lub pasożytnicze  nie określa się  choroba zawodowa, lista, wykaz, prawo pracy, pracownik, orzeczenie lekarskie

 • Badania lekarskie kierowców

  potrzeby przeprowadzania jakiś szczególnych badań dla Państwa pracownika, chyba że zaistniały jakieś zmiany w stanie zdrowa, które uzasadniają przeprowadzenie badań kontrolnych. kierowcy, badania lekarskie

 • Jakie zwolnienia lekarskie nie będą honorowane?

  do pracy, zwolnienia lekarskie

 • Kierujący pojazdami

  kierowania tramwajem; 2) uzyskała orzeczenie: a) lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem, b) psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem; (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  miesiąca - jeśli urząd musi wyjaśnić Twoją sytuację (gdy na przykład kandydat otrzyma negatywne orzeczenie lekarskie albo okaże się, że kandydat uzyskał prawo jazdy za granicą). Jeśli sytuacja (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  szpitalu, ma prawo do wynagrodzenia za okres choroby i/lub zasiłku chorobowego, jeżeli przedstawi zaświadczenie lekarskie na druku ZUS ZLA albo elektroniczne zwolnienie lekarskie (e-ZLA). Zasada (...)

 • Obowiązek przeprowadzania badań lekarskich - opinia prawna

  49/2000). badania lekarskie, obowiązkowe, praca, pracodawca, pracownik, wstępne, okresowe, kontrolne, koszty

 • Prowadzenie akt osobowych pracowników

  orzeczenie lekarskie. Do której części akt osobowych należy wpiąć takie orzeczenie lekarskie? Zgodnie z § 6 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane