Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wydawanie leków z apteki - aktualne do dnia 31 maja 2002 r.

  leku, a pacjent otrzyma lek w odpowiednio oznakowanym opakowaniu własnym apteki, osoba wydająca antybiotyk lub lek przepisany w postaciach parenteralnych dzieli ilość leku zawartą w opakowaniu

 • Recepty lekarskie - forma

  , w jakiej lek ma być wydany, jeżeli lek jest zarejestrowany w więcej niż jednej postaci,dawkę leku,ilość leku lub wyrobu medycznego, a w przypadku leku recepturowego - nazwę i ilość surowców

 • Jak dostać lek w aptece?

  , przepisany lek, leczenie, chory, pacjent

 • Porada prawna na temat lek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rabaty i marże

  który obowiązuje cena urzędowa) uzyskał na niego rabat, może sprzedając ten lek w aptece ustalić marżę handlową w takiej wysokości, by nie przekraczała ceny urzędowej jako maksymalnej (...)

 • Jak skorzystać z refundacji leków?

  2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1793, z późn. zm.). lek, leczenie, wyroby medyczne, środki spożywcze, NFZ, leki

 • Bezpłatne leki dla seniorów

  dodatkowych” literę "S". Przepisywany lek musi znajdować się w wykazie bezpłatnych leków (część D obwieszczenia refundacyjnego), a schorzenie pacjenta musi mieścić się w zakresie (...)

 • Ceny leków i materiałów medycznych

  może być sprzedawany po cenie wyższej niż cena urzędowa. Przedsiębiorca prowadzący aptekę może jednak sprzedać lek po cenie niższej od ceny urzędowej, stosując rabaty, karty stałego klienta (...)

 • Zapłacisz podatek od leków za 1 grosz

  . Powinno być tak, iż tak jak we wszystkich innych wypadkach, konieczne będzie w pierwszej kolejności wystawienie przez aptekę pacjentowi, który kupił lek za 1 grosz PIT 8c . I właśnie w tym miejscu (...)

 • Odpowiedzialność na podstawie art.156 kk

  przewidywał albo mógł przewidzieć. Jeżeli lekarz postawił dobrą diagnozę (zgodnie z należytą starannością) i przepisał lek odpowiedni w leczeniu danego schorzenia, to nie można tu mówić jeszcze (...)

 • Refundacja ceny leku (wyrobu medycznego)

  Zdrowia po zasięgnięciu opinii Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), Naczelnej Rady Lekarskiej i Naczelnej Rady Aptekarskiej, Refundacja możliwa jest tylko wówczas, gdy lek lub materiał medyczny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Oszustwo, handel lekami

  Mam pytanie, gdyz bliska mi osoba jest w ciezkiej sytuacji. Taka sytuacja osoba X mieszka w Niemczech. Od dluzszego czasu sprowadza z Polski lek, ktory (...)

 • Farmaceuta

  Witam, mam pewne pytanie dotyczące zawodu farmaceuty. Moja siostra pracuje jako magister farmacji w aptece. Często przychodzą do niej pacjenci z zapytaniem (...)

 • Co z tym zrobić - błąd w sztuce lekarskiej?

  Dzień dobry, zwracam się o pomoc w takiej sprawie - od dwóch lat leczę się na łuszczycę. Na początku lutego br. podczas wizyty lekarskiej pani (...)

 • Pomocy prosze!odszkodowanie!

  Witam, Mam problem i to spory nie wiem czy mogę szukać już adwokata i czy w ogóle mogę go szukać?!? Sprawa dotyczy dnia 25.07 tego roku dokładnie (...)

 • Zmiana formy kontaktów-jakie szanse?

  Witam. Od sierpnia 2008r mam ustalone kontakty z dzieckiem w obecności kuratora(raz w miesiącu).Kuratora mam przyznanego lecz nie korzystam z tej formy.Sąd (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane