Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • legalizacja samowoli budowlanej.

  przepisie. Oznacza to, że do udzielenia pozwolenia na użytkowanie w przypadku legalizacji samowoli budowlanej powstałej przed 1995 r. należy stosować art. 42 ustawy – (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  sytuacji prawnej, gdyż nie wykonał Pan warunków legalizacji własnej samowoli budowlanej. Ponadto obowiązek legalizacji samowoli budowlanej z 1994 r. także będzie spoczywał na (...)

 • Legalizacja w oparciu o stare przepisy

  przed dniem 1 stycznia 1995r. spowodowałoby, że zostałaby naruszona zasada nie działania prawa wstecz (Prawo budowlane obowiązujące w czasie popełniania samowoli budowlanej, nie przewidywało (...)

 • Porada prawna na temat legalizacja samowoli budowlanej przed 1995

  Nie szukaj dłużej informacji na temat legalizacja samowoli budowlanej przed 1995, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samowola budowlana

  jest może jakiś termin przedawnienia z tym związany? Jeśli chodzi o skutki upływu czasu na legalizację samowoli budowlanej, to jest to regulowane w art. 33 ustawy nowelizującej prawo budowlane (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej sprzed 1995r.

  przypadku w ubiegłym roku wszczęto postępowanie administracyjne wobec mojej samowoli sprzed 1 stycznia 1995r. lecz postępowanie nie zostało zakończone, będzie możliwa bezkosztowa legalizacja (...)

 • Brak tytułu prawnego do nieruchomości a legalizacja samowoli budowlanej - opinia prawna

  do nieruchomości, legalizacja samowoli budowlanej, pozwolenie na budowę

 • Kompetencje inspektora nadzoru budowlanego

  stopnia w stosunku do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego jest wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. pozwolenie na budowę, legalizacja samowoli budowlanej, inspektor nadzoru budowlanego

 • Darmowa legalizacja samowoli budowlanej

  administracyjnego dotyczącego tej samowoli budowlanej. Darmowa legalizacja samowoli, samowola budowlana, abolicja, prawo budowlane, właściciel, pozwolenie, użytkowanie

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  przedstawienie ekspertyzy technicznej na podstawie art. 51 pb, który ustanawia inny rodzaj postępowania w sprawie legalizacji samowoli budowlanej (postępowanie naprawcze). Odwołanie od decyzji (...)

 • Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem

  uniemożliwiającym doprowadzenie obiektu budowlanego lub jego części do stanu zgodnego z prawem  - możliwa jest legalizacja samowoli budowlanej.  Organ w postanowieniu ustala (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  Organ nadzoru budowlanego zobowiązał mnie do dostarczenia dokumentacji wymaganej do legalizacji samowoli budowlanej. Zgodnie z ustawą Prawo budowlane powinienem dostarczyć tę dokumentację w

 • Legalizacja samowoli budowlanej będzie łatwiejsza

  . Właściciel inwestycji uzyska ją nawet po wybudowaniu budynku. Według obecnego stanu prawnego legalizacja samowoli budowlanej na działkach nieobjętych miejscowymi planami zagospodarowania (...)

 • Mniej formalności przy budowie

  ). Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę.  Legalizacja samowoli (...)

 • Samowola budowlana przed 1994 r.

  przewidzianych w przepisach prawa budowlanego obowiązującego przed dniem 1 stycznia 1995 r. Zatem, naszym zdaniem, możliwe jest zastosowanie w omawianej sprawie przepisów prawa budowlanego z 1974 (...)

 • Sankcja za samowolne przesunięcie bramy

  - stosownie do art. 90 prawa budowlanego - przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Późniejsza legalizacja samowoli budowlanej (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  budowlane), chyba że, na wniosek osoby, która dopuściła się samowoli, po przedstawieniu wszelkich koniecznych dokumentów, organ ten wyda decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego. Przed (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane