Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Leczenie sanatoryjne ze skierowania z ZUS

  małżonku. Dodatkowo prowadzę działalność gospodarczą. Chciałabym wiedzieć, czy w opisywanej sytuacji mogę starać się również o leczenie sanatoryjne ze skierowaniem przez ZUS? (...)

 • Przesunięcie terminu leczenia sanatoryjnego.

  Witam, czy muszę złożyć wniosek do NFZ o przesunięcie terminu leczenia sanatoryjnego? Kwestia kierowania ubezpieczonych na leczenie sanatoryjne (formalnie leczenie uzdrowiskowe) jest (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  potwierdzającego opłacenie składek w ZUS (np. ZUS RMUA): gdy z wnioskiem wystąpiono przed dniem 15 danego miesiąca (np. przed dniem 15 sierpnia), za aktualny należy uznać druk (...)

 • Opinia prawna na temat leczenie sanatoryjne zus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat leczenie sanatoryjne zus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Możesz pojechać z ZUS do sanatorium

  przeprowadzenie rehabilitacji. Powyższy wniosek stanowi podstawę do wydania przez lekarza orzecznika ZUS orzeczenia o potrzebie rehabilitacji. Ponadto lekarz orzecznik ZUS może orzec o potrzebie (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  , ZUS jest zobowiązany do wypłacania dodatku stanowiącego różnicę w wysokości renty.   Warto pamiętać, że o rentę rodzinną należy wystąpić samemu, składając wniosek w ZUS (...)

 • Zapłata za pobyt w szpitalu

  świadczenia specjalistyczne;  rehabilitację leczniczą;  świadczenia stomatologiczne;  leczenie szpitalne;  świadczenia wysokospecjalistyczne;  leczenie w domu chorego; (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne i zwolnienie lekarskie

  wyników oceny lekarz prowadzący leczenie wystawia zaświadczenie o stanie zdrowia dla celów świadczeń z ubezpieczenia społecznego, informując ubezpieczonego o potrzebie niezwłocznego (...)

 • Świadczenia w razie choroby i macierzyństwa objęte koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego UE

  społecznego, Unia Europejska, WE, UE, ZUS, KRUS, pracodawca, pracownik

 • Świadczenie rehabilitacyjne i zasiłek wyrównawczy

  chorobowego powyżej 20 ubezpieczonych, natomiast ZUS gdy płatnicy składek zgłaszają do ubezpieczenia chorobowego nie więcej niż 20 ubezpieczonych. Z kolei po ustaniu ubezpieczenia świadczenie zawsze (...)

 • Kiedy dostaniemy zaświadczenie lekarskie?

  czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. 1999 r., Nr 60, poz. 636) zaświadczenie lekarskie ZUS ZLA, niezdolność do pracy z powodu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jednorazowe odszkodowanie

  uległem wypadkowi przy pracym,leczenie w tym sanatoryjne/na wniosek ZUS/ trwało 9 miesiecy. Lekarze stwierdzili dyskopatię, nie mogłem chodzic ,schylac (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • leczenie na wakacjach

  Mam takie pytanie , czy w związku z tym że mąż jest ubezpieczony z zakładu pracy to mi przysługuje prawo do leczenie, ale czy na wakacjach za granicą (...)

 • początek choroby Renta

  Pozwolę sobie poinformować, że art. 57 ustawy o emeryturach i rentach z FUS znam cały, natomiast czego nie wiem. Otóż w 24 roku życia będąc na (...)

 • L4 od dwóch lekarzy

  Witam. Prowadzę ciążę u dwóch lekarzy jednocześnie, miałam problemy z zajściem, prowadziłam leczenie u dwóch specjalistów, a ponieważ chciałabym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane