Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co to jest leasing?

  ) zobowiązuje się do kupienia rzeczy od sprzedawcy i przekazania jej do używania drugiej stronie (leasingobiorca, korzystający) lub do używania i pobierania pożytków. Ze swej strony leasingobiorca (...)

 • Kradzież leasingowanego pojazdu

  ubezpieczył pojazdu lub w umowie nie zobowiązał leasingobiorcy do ponoszenia kosztów ubezpieczenia a umowę zawarł wyłącznie leasingobiorca. Przedawnienie roszczeń z umowy leasingu następuje wedle (...)

 • Obowiązek ubezpieczenia leasingowanego samochodu

  najkorzystniejszej dla siebie oferty. Strony zawierające umowę leasingu mogą się jednak umówić, iż leasingobiorca ubezpieczy samochód u konkretnego ubezpieczyciela.  W celu uzyskanie szerszej (...)

 • Porada prawna na temat leasingobiorca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat leasingobiorca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zabezpieczyć prawidłowe wykonanie umowy leasingu - opinia prawna

  przypadku, gdy zastaw ma zabezpieczać wierzytelność znacznej wartości to leasingobiorca może nie mieć wolnych ruchomości, które mogły by być we władaniu leasingodawcy przez cały okres umowy leasingu

 • Cesja umowy leasingu operacyjnego samochodu

  skutecznego zawarcia umowy cesji stanie się pełnoprawnym leasingobiorcą. Osoba taka powinna być również traktowana jako leasingobiorca na gruncie przepisów podatkowych, a więc dotyczyć (...)

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  ubezpieczeń. Im mniej wypłaci zakład ubezpieczeń, tym więcej trzeba będzie więc zapłacić leasingodawcy. Niestety leasingobiorca jako osoba niebędąca stroną umowy ubezpieczenia nie ma wpływu (...)

 • Nabycie własności po zakończeniu leasingu

  wygaśnie, jeżeli korzystający w ciągu miesiąca od zakończenia leasingu z tego uprawnienia nie skorzysta. Jeżeli leasingobiorca skorzystał w odpowiednim terminie z powyższego uprawnienia, to leasingodawca

 • Umowa leasingu w prawie cywilnym

  cywilne, finansujący, leasingodawca, przedmiot leasingu, korzystający, leasingobiorca, leasing finansowy, kapitałowy, operacyjny, organizacyjny, bieżący

 • Uznanie przychodu przez korzystającego

  organu). uznanie przychodu przez korzystającego, leasingobiorca, leasing operacyjny, ubezpieczenie

 • Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych

  składników, jeżeli odpisów amortyzacyjnych dokonuje korzystający (leasingobiorca). Wartości niematerialne i prawne Wartościami niematerialnymi i prawnymi są m. in. spółdzielcze (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane