Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Tekst jednolity: Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397 ze zm.). leasing finansowy, rozliczenie umowy leasingu, przychody, finansujący, koszty podatkowe

 • Umowa leasingu w prawie cywilnym

  ogłoszenia upadłości od umowy leasingu. Syndyk nie ma jednak prawa żądać od firmy leasingowej zwrotu dotychczas otrzymanych opłat.  Co to jest leasing konsumencki?  Leasing konsumencki (...)

 • Opodatkowanie stron umowy leasingu

  odpowiednio kosztem uzyskania przychodów korzystającego są opłaty ustalone przez strony tej umowy. Leasing finansowy. Umowa leasingu finansowego musi spełniać następujące warunki: umowa (...)

 • Porada prawna na temat leasing finansowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat leasing finansowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing a podatek dochodowy od osób prawnych

  wieczystego użytkowania gruntów). W praktyce gospodarczej wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje leasingu – leasing operacyjny i leasing finansowy. W ustawie o podatku dochodowym (...)

 • Darowizna dla fundacji

  . Umowa leasingu zwrotnego może być bowiem skonstruowana w oparciu o leasing operacyjny lub finansowy. W tej umowie Fundacja może również zapewnić sobie prawo odkupu nieruchomości po zakończeniu (...)

 • Działalność przedsiębiorstw leasingowych w 2007 roku

  - leasingobiorcy (leasing finansowy) lub finansującego - leasingodawcy (leasing operacyjny). Po zakończeniu umowy, przedmioty oddane w leasing mogą zostać wykupione przez leasingobiorcę (...)

 • Zakup dla firmy nowego i używanego samochodu w kraju

  ; Ujęcie leasingowanego samochodu w kosztach uzyskania przychodów zależy od rodzaju umowy leasingu. Przepisy podatkowe wyróżniają bowiem leasing operacyjny i leasing finansowy.   Z

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  Pojęcie leasingu operacyjnego w podatku dochodowym W praktyce umowa leasingu operacyjnego cieszy się większą popularnością niż leasing finansowy. Wynika to z dość przejrzystych procedur wzajemnych

 • Amortyzacja auta wykupionego z leasingu

  rozliczenie w podatku dochodowym Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym Na czym polega umowa leasingu i jakie są jej rodzaje? Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT leasing, (...)

 • Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych, czynszów najmu itp. wydatków związanych z firmowym samochodem

  . Leasing finansowy (w którym leasingobiorca dokonuje odpisów amortyzacyjnych) został zaś przez ustawę potraktowany jako dostawa towarów. Pisząc o usługobiorcach użytkujących samochody na (...)

 • Na czym polega umowa leasingu i jakie są jej rodzaje?

    Czym jest leasing? Leasing to swoista, ukształtowana przez praktykę gospodarczą, umowa polegająca na czasowym przekazywaniu innej osobie przede wszystkim dóbr inwestycyjnych do

 • Koszty w leasingu finansowym

  jego bieżącą obsługę. leasing finansowy, koszty uzyskania przychodów, odliczenie VAT

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane