Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  przeznaczonych w planach miejscowych na cele rolne i leśne, a w przypadku braku planu miejscowego wykorzystywanych na cele rolne i leśne, powodujący wydzielenie działki gruntu o powierzchni mniejszej (...)

 • Podział nieruchomości rolnej

  regulacji granic między sąsiadującymi nieruchomościami. Za nieruchomości wykorzystywane na cele rolne i leśne uznaje się nieruchomości wykazane w katastrze nieruchomości jako użytki rolne albo (...)

 • Użytkowanie wieczyste a prawo pierwokupu gminy

  rolne i leśne, a w przypadku braku planów miejscowych do nieruchomości wykorzystywanych na cele rolne i leśne. Za nieruchomości wykorzystywane na cele rolne i leśne uznaje się nieruchomości (...)

 • Porada prawna na temat leśne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat leśne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wydzielenie części działki

  jako użytki rolne albo grunty leśne, grunty zadrzewione i zakrzewione oraz wchodzące w skład nieruchomości rolnych użytki kopalne i drogi, jeżeli nie ustalono dla nich warunków zabudowy i

 • Jak przenieść spadek na osobę nie będąca spadkobiercą - opinia prawna

  leśnych 4,20h (dokładniej spółki leśne były zapisane tylko na dziadka). Oboje nie zostawili testamentu. Moja rodzina o tych spółkach leśnych dowiedziała się w 2003 r. (...)

 • Przekształcenie odrolnionej działki w rolną

  ). odrolnienie, wyłączenie gruntów, produkcja rolna, użytkowanie, grunty rolne, leśne, rezygnacja, opłaty

 • Las jako pojęcie ustawowe

  przestrzennego lasu, drogi leśne, tereny pod liniami energetycznymi, szkółki leśne, miejsca składowania drewna, a także wykorzystywany na parkingi leśne i urządzenia turystyczne. (...)

 • Lasy ukarane

  : www.uokik.gov.pl Państwowe Przedsiębiorstwo Leśne Lasy Państwowe, prawo antymonopolowe, drewno, sprzedaż surowca drzewnego, kara

 • Obowiązuje już powszechna taksacja nieruchomości

  gruntów: grunty zabudowane lub przeznaczone pod zabudowę, a także grunty przeznaczone na inne cele niż rolne i leśne, grunty rolne i leśne. Do charakterystycznych cech gruntów (...)

 • Wynagrodzenie za służebność drogi koniecznej

  pożytków z zajętego pod drogę pasa gruntu). Na marginesie należy wspomnieć, iż Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe może być zobowiązane do żądania wynagrodzenia z tego tytułu (...)

 • Wycinka drzew i krzewów przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

  oparciu o ustawę przeciwpowodziową. wycinka, drzew, krzewów, pańswowe, gospodarstwo, leśne, lasy, państwowe

 • Kto i na jakich zasadach ma płacić podatek leśny?

  : Ustawa z dnia 30 października 2002 r. o podatku leśnym (Dz. U. 2002 r. Nr 200 poz. 1682 ze zm.) podatek leśny, obowiązek podatkowy, podatnik, lasy, las, grunty leśne, stawki podatku leśnego, właściciel

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  i leśne) i B = 425% (pozostałe; podane wartości procentowe to średnia). Wartość jednostki gruntu (Einheitswert), stanowiąca podstawę obliczania podstawy opodatkowania, wskazywana jest na podstawie

 • Warunki zabudowy zagrodowej

  nieruchomości jako użytki rolne albo grunty leśne oraz zadrzewione i zakrzewione, a także wchodzące w skład nieruchomości rolnych użytki kopalne, nieużytki i drogi, jeżeli nie ustalono dla nich (...)

 • Wyłączenie gruntów leśnych z produkcji

  ). Następnie należy wyłączyć grunty leśne przeznaczone na cele nierolnicze i nieleśne z produkcji leśnej. Wyłączenie polega na  rozpoczęciu innego niż rolnicze lub leśne użytkowania (...)

 • Podział działki leśnej

  podstawie następuje aktualizacja danych. Natomiast, by zmienić działki leśne na budowlane, konieczna jest zmiana ich przeznaczenia.  W pierwszej kolejności musi nastąpić zmiana przeznaczenie (...)

 • Podział gruntu leśnego

  arów). Podział nieruchomości położonych na obszarach przeznaczonych w planach miejscowych na cele rolne i leśne, a w przypadku braku planu miejscowego wykorzystywanych na cele rolne i leśne

 • Kodyfikacja wspólnotowych aktów prawnych o zwolnieniach celnych i ciągnikach

  , redakcja polska, 24.03.2009 cło, wspólnotowy system zwolnień celnych, rozporządzenie WE, dyrektywa, części, cechy, kołowe ciągniki rolnicze, leśne

 • Podpalali, żeby zarobić

  ;dręczyły" pożary. Paliły się ścierniska, trawy, poszycie leśne a w końcu całe połacie lasów. Policjanci z Nowego Korczyna, alarmowani zdarzeniami zaczęli podejrzewać, że przyczyna powstawania (...)

 • Domek na działce leśnej

  Zamierzam zakupić działkę w górach. Z dostępnych ofert najciekawsze dla mnie są działki które niestety widnieją jako rolno-leśne lub leśne. Na takiej działce chciałbym wybudować domek (...)

 • Gospodarstwa rolne a grunty orne, leśne etc

  Mój ojciec nie był rolnikiem i nie prowadził tego typu działalności. Prowadził działalność budowlaną. Zajmował się kupowaniem parcel w Warszawie i jej okolicach, posiadał cegielnie w której produkował (...)

 • Kto musi płacić podatek leśny?

  jest opodatkowane? Opodatkowane są lasy – czyli grunty leśne sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako lasy – z wyjątkiem lasów zajętych na wykonywanie innej

 • Opodatkowanie sprzedaży runa leśnego

  ). przychód z innych źródeł, runo leśne, skup

 • Przygotuj się na wakacje

  Wakacje za granicą Przed każdą taką zagraniczną podróżą, czy to samodzielną, czy w grupach zorganizowanych, niezależnie od tego, czy to wyjazd wakacyjny czy w celach biznesowych – warto poświęcić (...)

 • Przeznaczeniue gruntu leśnego na cele nieleśne

  wskazanej powyżej. Bez tego nie jest możliwe wzniesienie budynków na gruntach leśnych. budowlane, grunty leśne, budynki, zagospodarowanie przestrzenne, gospodarka leśna

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyżka cen biletów w Małopolsce - Kraków listopad 2012

  Witam Chciałbym żeby osoby które zapoznały się już z ogłoszeniem MPK i ZiKiT Kraków oraz władz miasta, zapoznały się teraz z poniższym linkiem. (...)

 • jak odzyskać działkę?

  W jaki sposób starać się o zwrot działek zagarniętych przez Skarb Państwa po 44? Chodzi o obszary leśne należące do prababci. Co należy zrobić? (...)

 • podatki i vat

  proszę mi pomóc mąż prowadzi działalność w Polsce ale pracuje w Niemczech prowadzi usługi leśne i jest podwykonawcą na ile procent ma wystawic (...)

 • Postępowanie przed sądem grodzkim

  Niedawno zostałem za absurdalny powód spisany przez Straż Miejską. Rozmowa ze strażnikami się zaostrzała i poszło kilka słów mocniejszych. Dostałęm (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane