Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  należy ustalić z okresu pozostałego po odliczeniu pełnych lat ubezpieczenia za granicą, tj. z okresu obejmującego lata: 1989-1992 (4 lata) i 2000-2001 (2 lata przerwy w ubezpieczeniu, (...)

 • Ułatwienia i pomoc dla rolników...

  wykonawczą C(2014)9783, Komisja Europejska zatwierdziła zmiany Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.  Aktualna wersja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata

 • Fundusze strukturalne UE w Polsce

  innowacyjności gospodarki na lata 2007–2013 oraz wpisuje się w dwa priorytety Krajowego Programu Reform na lata 2005–2008 na rzecz realizacji Strategii Lizbońskiej; priorytet 2. – (...)

 • Porada prawna na temat lata 2009-2010

  Nie szukaj dłużej informacji na temat lata 2009-2010, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Krajowy Fundusz Szkoleniowy dofinansowuje kształcenie ustawiczne pracowników

  ustawicznego, płci, grup wieku 15-24 lata, 25-34 lata, 35-44 lata, 45 lat i więcej oraz poziomu wykształcenia, liczby osób, które rozpoczęły kurs, studia podyplomowe lub (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  jest posiadanie praktyki zawodowej potwierdzonej przez geodetę uprawnionego. Obecnie wymagana praktyka zawodowa to 3 lata przy wykształceniu wyższym lub 6 lat przy wykształceniu średnim. Takie

 • Karta Nauczyciela

  tym stanowisku nieprzerwany okres pracy wynoszący co najmniej 3 lata, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora co najmniej 2 lata oraz legitymujący się (...)

 • Postępowanie z wyrobami zawierającymi azbest

  Kraju z Azbestu na lata 2009-2032? Główne cele Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032 to: usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest; minimalizacja

 • Emerytury i renty za granicą

  korzystniejsza. Dlatego też ustala wysokość emerytury teoretycznej - obliczonej z uwzględnieniem okresów przebytych w Hiszpanii. Wysokość emerytury teoretycznej za 24 lata ubezpieczenia w Polsce (...)

 • Sposób skorzystania z zarzutu przedawnienia

  rzemieślników z takiego tytułu oraz roszczenia prowadzących gospodarstwa rolne z tytułu sprzedaży płodów rolnych i leśnych - 2 lata (art. 541 k.c.);umowie kontraktacji - 2 lata (...)

 • Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna - informacja rządu w czasie 22. posiedzenia Sejmu

  kolejne trzy lata dokonać wyboru czy ich dziecko rozpoczyna naukę jako sześcio- czy jako siedmiolatek. Wprowadzanie obniżonego wieku rozpoczynania spełniania obowiązku szkolnego będzie rozłożone (...)

 • Kodeks karny

  sprawcy przestępstwa zagrożonego karą przekraczającą 3 lata pozbawienia wolności.§ 3. W wypadku gdy pokrzywdzony pojednał się ze sprawcą, sprawca naprawił szkodę lub pokrzywdzony i sprawca (...)

 • Raportowanie CRS, CBC i FATCA

  ) Powiadomienie za lata 2016 - 2017:   Formularz CBC-P(1) (plik XSD, 15 KB) Dokument z opisem elementów wzoru CBC-P(1) (plik DOC, 131 KB) Formularz interaktywny CBC-P(1) 2016 (plik PDF, 76 KB

 • Emerytura a praca za granicą

  dotyczą np. osoby ubiegającej się o przyznanie polskiej emerytury, która podlegała przez 2 lata polskim ubezpieczeniom społecznym z tytułu wykonywania umowy zlecenia, a następnie przez 28 lat

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  : www.mf.gov.pl abolicja podatkowa, przychody zza granicy, praca za granicą, podatnicy, dochody zagraniczne, rozliczenie, podatek, PIT-AZ, lata 2002-2007, ulga w podatku dochodowym

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  dziecko ukończy 3 lata (ewentualnie 4 lata, jeżeli nie można zapewnić dziecku opieki przedszkolnej). Rok szkolny trwa od 1 września do 31 sierpnia następnego roku. 3. gdy niania: jest (...)

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy

  3 lata i te 3 lata minęły w momencie tego drugiego zatrzymania, słyszałem że jest jeszcze jakieś 6 miesięcy po zakończeniu kary, przez które nie można popełnić przestępstwa. Mam pytanie (...)

 • Staż zakładowy a okres wypowiedzenia

  3-miesięczny okres wypowiedzenia trzeba w jednej firmie przepracować co najmniej 3 lata. W mojej sytuacji brakuje mi dwóch dni aby przepracować dokładnie 2 lata i 9 miesięcy. Jednak wgłębiając (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków

  podatku w rozliczeniu za następne lata (w ramach limitu), aż do całkowitego ich odliczenia, również po 2004 r.Limity wydatków na cele mieszkaniowe dotyczą wydatków poniesionych łącznie przez oboje (...)

 • PKPP Lewiatan o roku rządów koalicji PO-PSL

  związane z wdrażaniem programów operacyjnych, w tym dotyczące mechanizmów informowania o funduszach. Niepokoi nas bardzo niski poziom wykorzystania środków UE na lata 2007-2013, (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  przestępstwa.§ 2. Warunkowego umorzenia nie stosuje się do sprawcy przestępstwa zagrożonego karą przekraczającą 3 lata pozbawienia wolności.§ 3. W wypadku gdy pokrzywdzony pojednał się (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego trwa cztery lata i rozpoczyna się w dniu 1 stycznia.  Art. 146. 1. Obwiniony ma prawo do korzystania z pomocy wybranego przez

 • Ustawa o doświadczeniach na zwierzętach

  - przedstawicieli organizacji pozarządowych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.3. Kadencja lokalnych komisji etycznych trwa 4 lata.4. Krajowa Komisja Etyczna odwołuje członka (...)

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  w prawie jazdy kategorii:  A - jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2,  D i D+E, z wyłączeniem m. in. żołnierzy kierujących pojazdami sił zbrojnych (...)

 • Okres ochronny przed emeryturą pracownika w wieku przedemerytalnym

  , któremu brakuje nie więcej niż 2 lata do nabycia prawa do emerytury z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, organ odwołujący jest obowiązany zapewnić mu inną pracę, odpowiednią ze względu (...)

 • Termin zakończenia prac budowlanych

  budowa nie może być kontynuowana. Jeśli jednak przerwa ta była krótsza niż 2 lata, wówczas decyzja o pozwoleniu na budowę nadal posiada moc prawną, a więc budowa może być kontynuowana. Należy (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • 2lata

  Chciałbym sie dowiedziec czy przy dwuletnim wsztrzymaniu prawa jazdy kara liczy sie od daty zabrania uprawnienia czy od daty rozprawy tj.(data ozeczenia (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.