Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  dla bezrobotnych, tzn. ma możliwość pobierania tego zasiłku przez okres maksymalnie 3 miesięcy w państwie, w którym poszukuje pracy. Prawo do transferowania zasiłku dla bezrobotnych (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  . W razie, gdy niewypłacenie zasiłku w całości bądź w części było następstwem błędu płatnika składek zobowiązanego do wypłaty zasiłku albo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, roszczenie (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  poinformować płatnika zasiłku o ustaniu zatrudnienia matki dziecka, jeżeli ustało ono w czasie pobierania przez ubezpieczonego ojca dziecka  zasiłku macierzyńskiego. Dokumentami do wypłaty (...)

 • Porada prawna na temat kwota zasiłku rodzinnego 2011/2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kwota zasiłku rodzinnego 2011/2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rodziny dostaną więcej

  Od 1 listopada wzrośnie kwota zasiłku rodzinnego. Wyższe będzie również świadczenie pielęgnacyjne. Nowy okres zasiłkowy - na jaki ustala się prawo do świadczeń rodzinnych (...)

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?

  jest przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do tego zasiłku. Jak wspomniano, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w (...)

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?

  rodzinnego Osoba, która ma prawo do zasiłku rodzinnego, np. spełnia kryterium dochodowe, może ubiegać się o następujące dodatki: dodatek z tytułu urodzenia dziecka, dodatek (...)

 • Prawa i obowiązki bezrobotnego

  ;Bezrobotnemu, którego okres uprawniający do zasiłku wynosi co najmniej 20 lat, przysługuje zasiłek w wysokości 120% kwoty zasiłku. Do okresu uprawniającego do zasiłku, od którego (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  rentach z FUS.2. Decyzje w sprawach zasiłku pogrzebowego wydają i zasiłki te wypłacają organy rentowe.3. W razie zbiegu prawa do zasiłku pogrzebowego na podstawie ustawy z prawem do zasiłku (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  , zasiłku wyrównawczego, zasiłku macierzyńskiego, zasiłku w wysokości zasiłku macierzyńskiego i zasiłku opiekuńczego, a do świadczenia rehabilitacyjnego także (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  przypadku zbiegu uprawnień do zasiłku stałego i renty socjalnej, świadczenia pielęgnacyjnego czy dodatku z tytułu samotnego wychowywania dziecka i utraty prawa do zasiłku dla bezrobotnych na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • zasiłek rodzinny 2010/2011

  Witam, chciałbym poznać kryteria dochodowe pozwalające otrzymać zasiłek rodzinny od września 2010. Z góry dziękuję. Zgodnie z ustawą kwoty maksymalnego (...)

 • Czy ottrzymam alimenty po likwidacji funduszu

  Hi,mam problem,od kilku lat otrzymuje alimenty z funduszu alimentacyjnego w wys.450.zł,jestem studentką studiów dziennych,mam 21 lat,od przyszlego roku (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Zasiłek Rodzinny

  Witam Mam takie pytanie syn moj 5.03.skonczyl 21 lat i w czerwcu 2004r konczy szkołe srednia do kwietnia wypłacał mi ZUS rodzinne bo jestem na rencje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane