Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w PIT na 2007 rok

  %. Wzrosną jednak progi podatkowe i kwota wolna od podatku. W 2007 roku progi podatkowe będą one na poziomie: 43.405 zł i 85.528 zł, a kwota zmniejszająca podatek w (...)

 • Jak jest zwracany VAT za materiały budowlane?

  NIP-3, jest niewystarczające.  Kwota otrzymanego zwrotu wolna jest od podatku dochodowego (płaconego na podstawie przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku (...)

 • Podatek przy sprzedaży mieszkania w 2007 r.

  opodatkowania podatkiem dochodowym przychodu z jego sprzedaży będzie się stosowało nowe zasady wprowadzone do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nowelizacją z 16 listopada 2006 r. (...)

 • Opinia prawna na temat kwota wolna od podatku pcc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kwota wolna od podatku pcc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Wielką Brytanią do ratyfikacji!

  uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych; Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 1993 (...)

 • Jak uniknąć podwójnego opodatkowania spadku - opinia prawna

  opodatkowania ponad kwotę wolną od podatku (kwota wolna od podatku w przypadku spadkobierców z grupy II to 7.276 zł.), według następujących skal: Czysta wartość (...)

 • Weksel a PCC

  wynosiła 0,1% wartości. Uiszczenie takiej opłaty zwalniało strony od konieczności płacenia podatku od czynności cywilnoprawnej (np. 2% od umowy pożyczki) - było to zresztą (...)

 • Pożyczka udzielona sp. z o.o. przez wspólników

  ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów odsetek od pożyczek (kredytów) udzielonych spółce przez (...)

 • Opodatkowanie cesji i sprzedaży mieszkania

  obowiązani, bez wezwania organu podatkowego, złożyć deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych, według ustalonego wzoru, oraz obliczyć i wpłacić podatek w terminie 14 dni (...)

 • Umowa przechowania a depozyt nieprawidłowy

  nieprawidłowy może być odpłatny lub nieodpłatny.Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. j) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) podatkowi podlegają umowy depozytu nieprawidłowego. (...)

 • Umowy pożyczki przedsiębiorcy z osobami fizycznymi

  być stwierdzona pismem. Podstawową konsekwencją zawarcia pożyczek może być konieczność zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), zgodnie z regulacjami ustawy o PCC, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kwota wolna od podatku 2012

  zarobek który nie przekracza kwoty wolnej od podatku też musi być rozliczony? ile w tym roku bedzie wynosic ta kwota? tak, musi sie pan roliczyc i tak. (...)

 • Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

  Proszę Szanownych Forumowiczów o informacje dotyczące spadkobrania mieszkania (należę do II grupy spadkobierców): 1. W jakim terminie - po upływie (...)

 • Kwota wolna od podatku

  Witam, czy dochód 2000 zł rocznie trzeba zgłaszać do Urzędu Skarbowego? Jakie są konsekwencje nie zgłoszenia takiego zarobku? Witam W ubiegłym (...)

 • PIT-11

  Mam pit-11 od pracodawcy, ale cały mój dochód wyniósł 2400 zł. Czy muszę się rozliczać? Jaka jest kwota wolna od podatku? [cytat] Mam pit-11 (...)

 • kwota wolna od podatku 2011 r

  Szybkie pytanie, jaka była kwota wolna od podatku rok temu? Do sprawdzenia rozliczenia potrzebuje. W 2011 roku kwota wolna od podatku wynosiła 3091 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane