Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pożyczka udzielona sp. z o.o. przez wspólników

  ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów odsetek od pożyczek (kredytów) udzielonych spółce przez (...)

 • Opodatkowanie brytyjskich zarobków w przyszłym roku

  sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych; Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku (...)

 • Podstawa obliczenia podatku do deklaracji PCC

  rynkowa, zaś stawka wynosi 1% (art. 6 ust. 1 pkt 1 lit. "c" oraz art. 7 ust. 1 pkt 1 lit. "b" ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.” podstawa opodatkowania PCC, stawki podatki (...)

 • Porada prawna na temat kwota wolna od podatku pcc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kwota wolna od podatku pcc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa przechowania a depozyt nieprawidłowy

  nieprawidłowy może być odpłatny lub nieodpłatny.Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. j) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) podatkowi podlegają umowy depozytu nieprawidłowego. (...)

 • Koszty darowizny udziału w mieszkaniu

  1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, notariusze są płatnikami podatku od darowizny dokonanej w formie aktu notarialnego. Zatem w przypadku darowizny udziału w nieruchomości (...)

 • Kwota zwolniona z podatku od darowizn

  III grupy podatkowej zaliczamy innych nabywców. W zależności od konkretnej darowizny kwota wolna od podatku wynosi: 1) 9.637 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do (...)

 • Jak najmniejszym kosztem znieść współwłasność mieszkania - opinia prawna

  kwoty wolne od podatku określone są w art. 9 i 15 ustawy. Aktualnie kwota wolna od podatku dla nabywców należących do III grupy podatkowej (czyli dla osób nie będących (...)

 • Podatek od spadku – kto płaci a kto jest zwolniony?

  rynkowych z dnia powstania obowiązku podatkowego. Kwota wolna od podatku różni się w zależności od tego do której grupy podatkowej zaliczony jest spadkobierca. I (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą

  art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolna od podatku pozostaje część dochodów osób, które mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski, (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat

  od spadku i darowizn (822 zł 20 gr. i 7 % nadwyżki ponad 20.556 zł) i o podatku ze sprzedaży mieszkania (podatek 10%)? Jak stanowi art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane