Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  . Wyliczona kwota świadczenia jest niższa niż maksymalna kwota potrącenia w zbiegu z zachowaniem kwoty wolnej od potrąceń i egzekucji. Dlatego to właśnie tę kwotę ZUS będzie (...)

 • Jednoczesne zajęcie konta i wynagrodzenia

  . Wydaje się także, iż w przypadku, gdy ta sytuacja nie zostanie inaczej rozwiązana, przysługuje Państwu skarga na czynności komornika. egzekucja, kwota wolna od egzekucji, skarga (...)

 • Egzekucja z renty

  należności innych niż świadczenia alimentacyjne, postępowanie egzekucyjne, egzekucja z renty, kwota wolna od egzekucji, ograniczenia egzekucji, emerytura, potrącenie

 • Porada prawna na temat kwota wolna od egzekucji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kwota wolna od egzekucji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kwota renty wolna od egzekucji

  składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczki i innych należności z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Emerytury i renty są wolne od egzekucji i potrąceń w części (...)

 • Jakie przedmioty i jakie sumy są wyłączone spod egzekucji?

  . Jeżeli rachunek bankowy jest prowadzony na rzecz kilku osób tzw. wspólny wtedy każdej z nich przysługuje kwota wolna. Pamiętaj, że: nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  do celowego przeprowadzenia egzekucji. Koszty ściąga się wraz z egzekwowanym roszczeniem. Koszt egzekucji ustala postanowieniem komornik, jeżeli przeprowadzenie egzekucji należy do niego. (...)

 • Zajęcie rachunku bankowego

  przysługuje dłużnikowi osobne zwolnienie, chyba że egzekucje następują w krótkich odstępach czasu, wtedy bowiem spod zajęcia zwolnić można tylko różnicę, o jaką wzrosła kwota (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu

  , kwota wolna od potrąceń, kodeks pracy, egzekucja alimentów

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  . DZIAŁ IVA. EGZEKUCJA Z INNYCH PRAW MAJĄTKOWYCHArt. 909. Przepisy o egzekucji z wierzytelności stosuje się odpowiednio do egzekucji z innych praw majątkowych, jeżeli przepisy poniższe (...)

 • Komornik a konto bankowe

  25% świadczenia. W przypadku zbiegu kilku egzekucji (w tym egzekucji dotyczącej alimentów), łączna kwota potrąceń nie może przekroczyć 60% emerytury. Z kolei przy potrącaniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • ZAJĘCIE WYNAGRODZENIA I KONTA BANKOWEGO!

  Mam pytanie czy komornik moze zajac mi konto bankowe na ktore przechodzi moja wypłata i alimenty na dzieci. Zaznaczam że nie mam innych wpływów ani (...)

 • komornik a ugoda

  Podpisalam umowe z wierzycielem na splate zadluzenia w ktorej wierzyciel zobowiazal sie do zawieszenia postepowania egzekucyjnego. Tymczasem komornik zajmuje (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • zniesienie egzekucji komorniczej

  poszukuje informacji na temat zawieszenia egzekucji komorniczej Przy tak precyzyjnie zadanym pytaniu pewnie jeszcze chwilę poszukasz. mrozowskim Sprecyzuj (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane